Porto (OPO)

Odpovědět
VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Porto (OPO)

Příspěvek od VictorK »

Chtel bych pozadat nejakou ochotnou zcestovalou dusi o jakekoli info o letisti v Portu. Doprava z letiste do mesta a zpet (jak a za kolik), jak dlouho se ceka na pasovce, na kufry a pak zase na check-inu, na pasovce, jestli tam nekdo umi anglicky a tak podobne. Diky za ochotu.


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Letiště Sá Carneiro v Portu je moc hezké, moderní a architektonicky zajímavé; angličtina je u tamního letištního personálu samozřejmostí (pro konverzaci ve městě však doporučuji naučit se alespoň základní fráze v portugalštině-zejm.starší generace cizími jazyky moc nevládne), mezi letištěm a centrem jezdí metro-tuším, že linka E; jednorázový lístek stojí okolo 1 EUR, vyplatí se koupit si celodenní, či vícedenní... :wink:

VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od VictorK »

Diky

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Příspěvek od Tonda 2 »

Pokud by někdo chtěl pokračovat vlakem do Lisabonu,tak metrem z letiště na stanici Campana-fialová linka,takže bez přestupu.Odtamtud pak jezdí IC za 19,5 Eur(doba jízdy cca 3hodiny) a Pendolino(cca 2,5hodiny) za 27,5 Eur,zhruba co hodinu až hodinu a půl něco jede.Jak Porto tak Lisabon stojí za to!

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Jen tak mimochodem BRQ-GRO-OPO a zpět s FR je k mání za cca 2300,-... Pravda, časy nejsou nejlepší (zejm OPO-GRO), ale i tak je cena bezkonkurenční (snad jen s výjimkou volareweb z MXP, ale ti jsou fakt bez záruky) :wink:


Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Příspěvek od Tonda 2 »

Já to měl v akci desetieurovek :) ,letěl jsem:BRQ-STN-OPO-GRO-BRQ

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Porto (OPO)

Příspěvek od Dachen »

O minulem vikendu (31.1.-1.2.) jsem byl v OPO a musim rici, ze me letiste uchvatilo. Doted bylo mym nejoblibenejsim letistem AMS, nyni mam ale noveho favorita. :wink:
Moderni vzdusne prehledne letiste se spoustou detailu, ktere potesi (polohovatelna sedadla/lehatka pro dlouhodobejsi cekani, bezplatny internet (alespon to tak psali), bezplatne stojany s voudou atd.). Jen ta terasa (a provoz) je v AMS lepsi...

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Porto (OPO)

Příspěvek od Orus-x »

Dachen: já byl v OPO týden před Tebou, 24-25.1. a musím potvrdit, letiště uživatelsky naprosto úžasné, i architektonicky se mi hodně líbilo. Navíc metro až na letiště. Město a jeho památky všem doporučuju - zejména palírny potskýho a taky projet se historickou tramvají

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Porto (OPO)

Příspěvek od euroflyer »

Orus-x píše:Dachen: já byl v OPO týden před Tebou, 24-25.1. a musím potvrdit, letiště uživatelsky naprosto úžasné, i architektonicky se mi hodně líbilo. Navíc metro až na letiště. Město a jeho památky všem doporučuju - zejména palírny potskýho a taky projet se historickou tramvají

na letišti jsem v portu nebyl, ale jinak je pro mě Porto jedno z nejúžasnějších měst Evropy, kde ještě není cítit všude EU unifikace:-)

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Porto (OPO)

Příspěvek od Dachen »

Orus-x: Ta tramvaj je husta, svezl jsem s ni jednu zastavku a fakt jsem se divil, ze jeste jezdi. Ty divny zvuky, ktere vydavala... Ale jinak pekna atrakce. Sklepy s portskym take super s ochutnavkou vyborneho portskeho na konci. Jinak Porto urcite stoji za navstevu.

Ja mel akorat smulu, ze mi porad prselo...

na letišti jsem v portu nebyl, ale jinak je pro mě Porto jedno z nejúžasnějších měst Evropy, kde ještě není cítit všude EU unifikace:-)

Tak s timto se neda jinak nez souhlasit.

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Porto (OPO)

Příspěvek od Steve »

Jízdenka z letiště do centra stojí 1,95 € , je to na několik zón, ta nejlevnější nestačí. V protějším vlaku jsem viděl revizory. Metro má jednu zvláštnost, a to tu, že je téměř nepřetržitě pod dohledem početné ochranky, které je jak na nástupištích, tak ve vlacích.

Pozor na jednu věc: pokud v automatu kupujete jízdenku a koupíte např. 2 jízdenky za 1,95 eur, tak to nevydá 2 jízdenky, ale jednu kartu, na niž může jet jen jeden člověk. Tato karta je dobíjitelná, ale je možné na ní mít jen jeden tarif, ale to se dá změnit. Každopádně za tu kartu se neplatí. Jmenuje se Andante.

Pak mají ještě jednu kartu, jmenuje se STCP, a na ni se dá jezdit jen busem (Andante se dá použít na metro i bus, ale je dražší). Tuto kartu je nutné nabít nejméně 2 jízdami, a 45 minutová cesta busem z centra na pobřeží stála 75 centů.

Více info na www.stcp.pt

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Porto (OPO)

Příspěvek od alesesl »

Trosku osvezim toto tema se zkusenostmi z tohoto letiste ze vcerejska. Letiste je mile, ciste a moderni. Co asi nejvice potesilo jsou fantasticky ciste toalety a taky male detaily, jako cerstve kvetiny na vsech toaletach. Mnoho letist by si mohl vzit priklad, i takove detaily potesi.

IMG_20161030_045024.jpg

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Porto (OPO)

Příspěvek od micaello »

A nejsou to díkybohu orchideje :ymapplause:

Kuboš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 204
Registrován: 24. 09. 2013, 14:41
Oblíbené typy letadel: 747, MD 11,ERJ 145,Bae 146, D-228
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Porto (OPO)

Příspěvek od Kuboš »

OPO je super, letos se nam tam dokonce povedlo prestoupit ze zpozdeneho letu csa, ktery mel pristat v 19 hodin, pristal v 21:35, pokracovali jsme dal v 22:00 do PDL a diky neuveritelne vstricnosti jsme to stihli i s odbavenyma zavadlama. Nebylo to na jednu letenku, takze jsme si straslive oddychli. Jinak souhlasim s chvalou uvedenou vyse! :thumbup:


Odpovědět