Atény - Eleftherios Venizelos

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od pepa007 »

Podle zběžnýho Googlování to vypadá že taxík by to měl zvládnout za 25-35 minut. Řečtí taxikáři se s tím moc nemažou, tak bych tomu klidně věřil.. Fixní sazba kolem 40e. Jestli seš dobrodruh a nebojíš se zákysu v nějaké koloně, tak by to na kafčo pod akropolí vydat mohlo. :D


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Globik »

JackBrno píše:Pěšky od terminálu asi nikam moc za půl hodiny nedojdu, co? I když mám poměrně vysoké pěší tempo :-)

Ne :)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od JackBrno »

pepa007 píše:...Fixní sazba kolem 40e. Jestli seš dobrodruh a nebojíš se zákysu v nějaké koloně, tak by to na kafčo pod akropolí vydat mohlo. :D

No zní to lákavě, ale přeci jen bych nerad v Aténách cestu skončil. Navíc 40€ tam a 40€ zpět mi za ten zážitek připadá docela dost :D
Naposledy upravil(a) JackBrno dne 18. 02. 2016, 07:04, celkem upraveno 1 x.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od JackBrno »

Globik píše:
JackBrno píše:Pěšky od terminálu asi nikam moc za půl hodiny nedojdu, co? I když mám poměrně vysoké pěší tempo :-)

Ne :)

No tak super, to potěší :D Poslední alternativa, je tam poblíž terminálu aspoň někde výhled na letadla? :-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: RE: Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Globik »

JackBrno píše:
Globik píše:
JackBrno píše:Pěšky od terminálu asi nikam moc za půl hodiny nedojdu, co? I když mám poměrně vysoké pěší tempo :-)

Ne :)

No tak super, to potěší :D Poslední alternativa, je tam poblíž terminálu aspoň někde výhled na letadla? :-)

Jak píše A380, nejsou tam chodníky. Takže se dá projít v rádiusu autobusových zastávek. Někde by podle mě měl být výhled na most přes dálnici, po kterém jezdí letadla. Zkus to.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od JackBrno »

Zkusím, budu mít asi 2,5 hodiny čas :-)

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Petr31 »

JackBrno píše:Zkusím, budu mít asi 2,5 hodiny čas :-)


Držím Ti palce....především ale bedlivě sleduj situaci v Řecku.Stávky jsou maličkost, ale počítám, že na jaře, až se oteplí Řekům dojde, že se na podzim vlastně souhlasili s tím, že Řecko už nebude nikdy patřit Řekům, ale bude z něj navěky evropsko - německý protektorát a začne tanec...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od JackBrno »

No, z toho mám taky trochu obavy. Může se stát, že v létě už nebudou v Schengenu :-)

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Petr31 »

JackBrno píše:No, z toho mám taky trochu obavy. Může se stát, že v létě už nebudou v Schengenu :-)


....mě to taky mrzí a hodně.Dlouhá léta trávím prací v cizině a s žádným řeckým parťákem jsem neměl nikdy problém, na rozdíl od jiných západních soudruhů.Je mi jich vlastně líto, i když nepopírám, že pořádnou hroudu vlastního másla mají na hlavě.Tohle si ale nezaslouží, protektorát navěky, to ne.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od hafi »

kdysi jsem tam jel autem...po té silnici směrem na SV z letiště není moc provoz a myslím, že by mezi oběma směry mělo jít pohodlně jít a dojít do těch nejbližších vesnic (na jednu stranu Spata, na druhou Agios Ioannis). Do Spaty je to tak 5-6 km. Zpátky třeba taxikem, to by nemuselo stát nějak moc, příp. tam jezdí nějaký bus, ale jízdní řád nejspíš nenajdeš ani na netu ani přímo na zastávkách.

trentino
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 34
Registrován: 10. 02. 2014, 10:26
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od trentino »

do vesnic na okraji se da z letiste dojet busem - X96 do Pirea, suburban nebo metro stavi v Koropi nebo Pallini a je tam za par minut - na rychle frappe by to stacit melo...
jinak Atheny v unoru super - 21 stupnu, zadne davy turistu, v centru primerene zivo, na Glyfade se mistnaci i koupali... dokonce i mistni bankomat mne vydal 100 euro v hotovosti :)

btw 80 euro neni vubec spatna cena za tak adrenalinovy zazitek, jakym jizda reckym taxikem je :)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od JackBrno »

Petr31 píše:
JackBrno píše:No, z toho mám taky trochu obavy. Může se stát, že v létě už nebudou v Schengenu :-)


....mě to taky mrzí a hodně.Dlouhá léta trávím prací v cizině a s žádným řeckým parťákem jsem neměl nikdy problém, na rozdíl od jiných západních soudruhů.Je mi jich vlastně líto, i když nepopírám, že pořádnou hroudu vlastního másla mají na hlavě.Tohle si ale nezaslouží, protektorát navěky, to ne.

Je to tak, řeky mám rád a mrzelo by mě, kdyby na to nakonec doplatili. Oni mají na jednu stranu štěstí a výhody z toho dlouhého krásného mořského pobřeží, na druhou stranu ale i nevýhodu, že to prakticky nedá uchránit. A musí si přiznat, že se k tomu od počátku stavěli dost laxně. V podstatě jim to bylo jedno, protože migranti k nim sice nelegálně přišli, ale o své vůli zase i odešli a řekové nemuseli mít obavy, že se u nich budou hromadit. A teď se diví, že s tím mají něco dělat. No každopádně doufám, že nebude problém k nim cestovat. Nakonec i kdyby to mělo být s pasem, to mi vadit nebude :-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od JackBrno »

trentino píše:btw 80 euro neni vubec spatna cena za tak adrenalinovy zazitek, jakym jizda reckym taxikem je :)


Už jsem párkrát měl možnost, i když jen na ostrovech a bylo to fajn a dokonce i levnější :-) Nejvíc jsem platil na Zakynthosu asi 25€ z letiště do hlavního města :-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od JackBrno »

hafi:

Asi to tak nějak dopadne, zkusím někam dojít. Ale bude to v srpnu (asi nebude moc chladno :-) ) a potáhnu sebou příruční zavazadlo, tak uvidím :-)

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Lingus »

Je reálný v ATH stihnout přestup 1:35, respektive 1:10 s odbaveným zavazadlem? Měl bych to na jedný letence, takže by mě měli v pohodě přebookovat, ale nechce se mi neplánovaně trávit noc na letišti, případně dorazit do cílový destinace bez kufru. Má někdo zkušenost? Díky :D


Odpovědět