Atény - Eleftherios Venizelos

petr87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 191
Registrován: 13. 01. 2009, 10:25
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od petr87 »

Globík píše:
-monie- píše:Byl jsem v ATH 30.1. na dva dny (mimochodem take prestup na Kretu) a myslel jsem ze casu bude malo... Docela jsem byl zklamam, v ATH toho zase tak moc k videni neni. Doporucuji se svezt busem (X95 na Syntagma cca 60 min. za 3,20 €/1 cesta, nebo metrem 6 €/cesta/45 min. take na Syntagma square) a projit se pesky na Acropolis. Pomalou chuzi vylet na cca max. 4 hodiny (rychlejsi na 2) a nabizi skoro vsechno z Aten :)

Athény jsou náhodou velmi zajímavé město. Krásné ale moc ne. Záleží na tom, co člověk na cestách hledá, co ho zajímá. Někomu nestačí několik dní.
Jinak co se týče dopravy, záleží na čase, kdy se jede. V zásadě je rychlejší metro nebo rychlodráha, je ale mnohem dražší. Pokud bych jel z nebo do Pirea, každopádně bych použil přímý autobus. Pokud z/do centra ve špičce, tak metrem.


V Athénách bychom měli být tak 11:30.


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Zdenek »

je upozorňuji, že Akropoli stojí cca 12Euro, tak aby se tam někdo neplazil a pak nebrblal
při Isladns tripu zas doporučuji pro všechny služby kousek poodejít od přístavu, cena pak rapidně klesá

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Akropolis pro studenty zadarmo :) Vezměte si index nebo nějakej průkaz a je to ;)
Maximálně po vás budou chtít 6 eur, záleží jak budete přesvědčiví, že studujete archeologii :lol: My jsme nemuseli říct ani ň a šli jsme zadarmo.... z toho nejvíce je zaujal ten starý žlutý očkovací průkaz přitelkyně :lol:

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od -monie- »

Tak to se zda, ze jsem mel nejakou kliku :)
Byl jsem tam v nedeli, 1.2.2009 a zadnou vstupenku nechteli, turnikety byly normalne otevrene a nevsiml jsem si, ze by nekdo neco platil :)
Jinak nerikam, ze Ateny jsou priserne, jenom ze mne zklamali, protoze jsem nejak tak cekal vice pamatek :) Proti Praze, Parizi, nebo memu oblibenemu Londynu to byl "slabsi odvar" :) Tak jsem to puvodne myslel. Jsem rad, ze jsem tam byl, a chystam se znovu koncem brezna (pokud NE poleti :) (BTW Recko a vsechno s tim souvisejici je pritom moje srdcova zalezitost).
Co se tyce dopravy, tak do centra jsem jel busem X94 v sobotu, ve 23:00 z letiste a zpatky v pondeli, odjezd 14:20 ze Syntagmy (X95) a bylo to O.K., dokonce zajimave, protoze z metra bych to "vsechno" nevidel.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Globik »

V zimě je každá nebo první neděle v měsíci (???) zadarmo. Kdysi to bývalo celý rok každou neděli, ale to už je hodně dávno a teď je to až od listopadu do?


Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 294
Registrován: 17. 05. 2007, 14:03
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Martin Horucka »

To ja jsem si zase uplne nahodou koupil letenky na duben do Athen a az tam podle vyzdoby v kramech a volne pristupnych pamatek zjistil, ze jsou Velikonoce... :D Proste klika.. Jinak myslim ze je to tech 12E

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od -monie- »

Globík píše:V zimě je každá nebo první neděle v měsíci (???) zadarmo. Kdysi to bývalo celý rok každou neděli, ale to už je hodně dávno a teď je to až od listopadu do?


The Acropolis ticket may be bought from a little kiosk once you have climbed to the top of the slope. It can either cost EUR 6 (access to the Acropolis only) or EUR 12 (access to five other sites, see below) per person.

The other sites included in the ticket are:
(1) Theater of Dionisyus
(2) Ancient Cemetry of Kerameikos
(3) Athenian (Ancient) Agora
(4) Roman Agora and Tower of the Winds (Horologion of Andronicus)
(5) Olympeion (Temple of Olympian Zeus)


O nedělích jsem nic nenašel..., jenom že do 18-ti let zdarma

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Globik »

Nikoli:

Free admission days
6 March (in memory of Melina Mercouri
5 June (International Enviroment Day)
18 April (International Monuments Day)
18 May (International Museums Day)
The last weekend of September annually (European Heritage Days)
Sundays in the period between 1 November and 31 March
National Holidays
The first Sunday of every month, except for July, August and September (when the first Sunday is holiday, then the second is the free admission day.)
27 September, International Tourism Day

Free admission for:
Journalists
Members of the ICOM-ICOMOS
Persons possessing a free admission card
Persons under 19
Soldiers carrying out their military service
Tour guides
University students from Greece and the E.U.

Open
Winter:
From 01.11.2007 to 31.03.2008
08:30-15:00
Single duty
Summer:
08.00-19.30
Holidays
Good Friday: until 12:00 closed
Holy Saturday: 08.30-15.00
1 May: closed
Easter Sunday: closed
Easter Monday: 08.30-15.00

Zdroj: GNTO

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Globik »

A bacha na ty Velikonoce, kdy je jinak otevřeno nebo úplně zavřeno - mají je podle juliánského kalendáře, tedy později než my!

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od -monie- »

Tak se tesim, mam na 27.3.-30.3. tyto segmenty:
PRG-ATH
ATH-HER
HER-ATH
ATH-PRG
Jsem zvedavej jak tam bude, Kreta byla v lednu fakt nadherna. Zelena, rozkvetla a snih na vrcholcich hor :)
Jinak v ATH delali sekuritaci na letisti snad jeste vetsi vlny nez v Londyne. Mel jsem malou 50ml penu na holeni a parfem (v prirucnim) a nechali mi to 2x (ATH-HER i ATH-PRG) vyndat z kufru! Stejne kousky jsem mel nekolikrat v Londyne a tam to nevadilo (ty jsou asi vic pres boty - zouvaji skoro kazdeho :)
A take kdyz jsem priletel do ATH a cekal na zavazadlo tak ke mne prisel nejaky vopruz (vypadal jak bezdomovec) a zacal se mne vyptavat odkud jsem a co delam a tak - ukazal ale prukazku ze je Airport Police (vypadala prava)...

petr87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 191
Registrován: 13. 01. 2009, 10:25
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od petr87 »

-monie- píše:Tak se tesim, mam na 27.3.-30.3. tyto segmenty:
PRG-ATH
ATH-HER
HER-ATH
ATH-PRG
Jsem zvedavej jak tam bude, Kreta byla v lednu fakt nadherna. Zelena, rozkvetla a snih na vrcholcich hor :)
Jinak v ATH delali sekuritaci na letisti snad jeste vetsi vlny nez v Londyne. Mel jsem malou 50ml penu na holeni a parfem (v prirucnim) a nechali mi to 2x (ATH-HER i ATH-PRG) vyndat z kufru! Stejne kousky jsem mel nekolikrat v Londyne a tam to nevadilo (ty jsou asi vic pres boty - zouvaji skoro kazdeho :)
A take kdyz jsem priletel do ATH a cekal na zavazadlo tak ke mne prisel nejaky vopruz (vypadal jak bezdomovec) a zacal se mne vyptavat odkud jsem a co delam a tak - ukazal ale prukazku ze je Airport Police (vypadala prava)...

Ahoj, já letím úplně stejnou trasu jako ty na konci května. Plánuješ napsat nějaký trip report? Můžu se zeptat kolik si dal za letenky?

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od -monie- »

Ahoj Petře,
stejnou trasu jsem proletěl v lednu a jak jsem už tady někde psal, Kréta byla úžasná!!!
30.01. PRG-ATH NE2314 12:30/16:10 OM-NGP za 24 CZK (slovy dvacetčtyři koruny, a nestydím se!) :)
30.01. ATH-HER s Aegean Airlines v 18:00/18:50
to byl docela zážitek - byl to první let s novým Airbusem a právě ho tam křtili nějakým šampaňským, všichni z toho byli "paf" (a já taky)
31.01. HER-ATH také A3 s A320 ve 22:30/23:15 z HER (zpáteční za 124 €, objednával jsem jenom 10 dní předem vzhledem k lednové situaci v ESK)
02.02. ATH-PRG NE2315 16:50/18:30 také NGG a také se nestydím za 24 CZK :)
Všechno letělo včas, v HER mne čekalo auto (a i když zrovna řekové stávkovali s traktory na silnicích, dopadlo to dobře, v půlce ledna zabrali traktory letištní plochu v Heraklionu i Chanii).
Na březen mám:
27.03. PRG-ATH NE2314 (24 CZK)
27.03./30.03. ATH-HER-ATH za 78 € zpáteční (2 x 14 € fare + 44 € taxy za oba segmenty + 6 € poplatek) také s Aegean Airlines, objednal jsem minulý týden (=6 týdnů předem). Dokonce jdou za to nějaké body do Miles&More od LH.
30.03. ATH-PRG NE2315 16:20/18:00 24 CZK :)
Tam posunuli odlet o 30 min proti zimnímu řádu až tento týden, ale naštěstí přiletím z HER již ve 14:50 tak to snad stihnu.
Všechny ty 24CZK-ky (i jinam) mám z července 2008, kdy jsem seděl u compu celou noc a bookoval a bookoval a bookoval :)
Díval jsem se dnes na stejné termíny u NE a mají 89 a 48 (€) což je také na ATH, měsíc před odletem velmi slušné.
Místně ATH-HER létá ještě Olympic Airways, ale tam je nejnižší (€) one-way 30 (spíš 50) + 44 taxy za každý segment (x 2).

petr87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 191
Registrován: 13. 01. 2009, 10:25
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od petr87 »

-monie- píše:Ahoj Petře,
stejnou trasu jsem proletěl v lednu a jak jsem už tady někde psal, Kréta byla úžasná!!!
30.01. PRG-ATH NE2314 12:30/16:10 OM-NGP za 24 CZK (slovy dvacetčtyři koruny, a nestydím se!) :)
30.01. ATH-HER s Aegean Airlines v 18:00/18:50
to byl docela zážitek - byl to první let s novým Airbusem a právě ho tam křtili nějakým šampaňským, všichni z toho byli "paf" (a já taky)
31.01. HER-ATH také A3 s A320 ve 22:30/23:15 z HER (zpáteční za 124 €, objednával jsem jenom 10 dní předem vzhledem k lednové situaci v ESK)
02.02. ATH-PRG NE2315 16:50/18:30 také NGG a také se nestydím za 24 CZK :)
Všechno letělo včas, v HER mne čekalo auto (a i když zrovna řekové stávkovali s traktory na silnicích, dopadlo to dobře, v půlce ledna zabrali traktory letištní plochu v Heraklionu i Chanii).
Na březen mám:
27.03. PRG-ATH NE2314 (24 CZK)
27.03./30.03. ATH-HER-ATH za 78 € zpáteční (2 x 14 € fare + 44 € taxy za oba segmenty + 6 € poplatek) také s Aegean Airlines, objednal jsem minulý týden (=6 týdnů předem). Dokonce jdou za to nějaké body do Miles&More od LH.
30.03. ATH-PRG NE2315 16:20/18:00 24 CZK :)
Tam posunuli odlet o 30 min proti zimnímu řádu až tento týden, ale naštěstí přiletím z HER již ve 14:50 tak to snad stihnu.
Všechny ty 24CZK-ky (i jinam) mám z července 2008, kdy jsem seděl u compu celou noc a bookoval a bookoval a bookoval :)
Díval jsem se dnes na stejné termíny u NE a mají 89 a 48 (€) což je také na ATH, měsíc před odletem velmi slušné.
Místně ATH-HER létá ještě Olympic Airways, ale tam je nejnižší (€) one-way 30 (spíš 50) + 44 taxy za každý segment (x 2).

Já jsem koupil PRG-ATH-PRG u Click4sky za 2780 a ATH-HER-ATH 18€ jednosměrnou + taxy(nevím, kolik to teď přesně dělá)..Koukám, že v cenách letenek jsi byl o hodně úspěšnější..

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Nemec »

Kdybyste někdo, teď cestoval do Athén, tak z nějakého důvodu až do odvolání je celá mhd, včetně cest z/na letiště, zadarmo...

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Tony Smoke »

Nemec píše:...z nějakého důvodu...


Niektori asi fakt nevedia, co sa vo svete deje :D


Odpovědět