Atény - Eleftherios Venizelos

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 294
Registrován: 17. 05. 2007, 14:03
Stav: Offline

Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Martin Horucka »

Nemate nekdo zkusenosti s timto letistem?? Myslim napriklad dopravu z letiste do mesta,atd.. Diky :)


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Příspěvek od Zdenek »

Z letiste se da za maly peniz (tusim 2.3Euro) jet busem na nam Syntagma nebo do Pirea nebo za velky peniz (tusim 6Euro) jet rychlovlakem nebo metrem do centra. V noci je v pohode BUS pres den bude stat v zacpach a preferoval bych vlak. Na vlak je to kus cesty po mostech, BUS stoji hned pred terminalem. Jizdenky na BUS prodava ridic, jizdenky na vlakometro prodava bud automat nebo Rekyne v okenku.

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 294
Registrován: 17. 05. 2007, 14:03
Stav: Offline

Příspěvek od Martin Horucka »

Diky moc! Doletime tam vecer, tak si asi zkusime ten bus.. A jeste kdyz jsem u toho, kolik tak asi stoji jizdenka metro nebo bus jen pro pohyb po centru? Tusim, ze to nebude tak strasny..

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Příspěvek od Zdenek »

www.oasa.gr/index.asp?tml=1&pageid=110&menu=3&pg=1

myslim ze tady najdes odpoved na sve otazky

jinak shaneni listku neni jednoducha zalezitost, nejlepe ve stanicich metra

ale Atheny jsou mesto, jehoz centrum se da v pohode prejit pesky

nejdelsi je to na vrch Likavitos ale tam stejne nic nejede

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 294
Registrován: 17. 05. 2007, 14:03
Stav: Offline

Příspěvek od Martin Horucka »

Diky na te strance je vsechno co potrebuju :)


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Na letišti se lístky na bus neprodávají v busu, ale ve stánku na peroně, ze kterého odjíždějí busy.

Centrum Athén je sice relativně malé (v porovnání s celými Velkými Athénami), ale přesto je výhodné jezdit a ne jen chodit. Zvlášť při tak levném jízdném.

24 hodinové lístky se bez problémů koupí ve stanicích metra v pokladně nebo v automatu a dají se koupit dopředu (platí až od označení). Možná je prodávají i v trafikách spolu s oststními lístky (ale to nemám vyzkoušené). Platí na všechny hromadné prostředky s výjimkou metra, vlaků a busů na letiště.

Na Lykavitos jede podzenmní lanovka, na té se platí extra.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Příspěvek od hafi »

z El Venizelos jede do centra zmineny rychlovlak (na Larissa station) a taky metro (modrá linka), kterým se jde dostat treba na syntagmu. ceny nevim, ja tam jezdil bez listku. o busech nevim, ty mi neprisli dost pohodlny. jinak taxi z centra na letiste stoji cca 25 Euro.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

hafi píše:z El Venizelos jede do centra zmineny rychlovlak (na Larissa station) a taky metro (modrá linka), kterým se jde dostat treba na syntagmu. ceny nevim, ja tam jezdil bez listku. o busech nevim, ty mi neprisli dost pohodlny. jinak taxi z centra na letiste stoji cca 25 Euro.


Bus: cca 3 € jedna cesta, nepřestupný.
Metro, vlak: 6 € jedna cesta, mám pocit, že se na tento lístek dá jet jednorázově kamkoli po vnitřních Athénách s neomezenými přestupy metrem, busem, trolej. Ale nutno prověřit na webu, nejsem si. jistý.

Ale už to tu bylo zmíněno, mám pocit.

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

Globík píše:
hafi píše:z El Venizelos jede do centra zmineny rychlovlak (na Larissa station) a taky metro (modrá linka), kterým se jde dostat treba na syntagmu. ceny nevim, ja tam jezdil bez listku. o busech nevim, ty mi neprisli dost pohodlny. jinak taxi z centra na letiste stoji cca 25 Euro.


Bus: cca 3 € jedna cesta, nepřestupný.
Metro, vlak: 6 € jedna cesta, mám pocit, že se na tento lístek dá jet jednorázově kamkoli po vnitřních Athénách s neomezenými přestupy metrem, busem, trolej. Ale nutno prověřit na webu, nejsem si. jistý.

Ale už to tu bylo zmíněno, mám pocit.


Cesta z letiště metrem stojí 6 EUR, po městě pak stojí jedna jízdna 0,50-0,70 EUR (záleží na dopravním prostředku), jízdenka na 90 minut s neomezeným množstvím přestupů stojí 1 EUR a jízdenka na 24 hodin stojí 3 EUR (samozřejmě neplatí na letiště).. Takže krom cesty na letiště jsou ceny MHD v ATH velmi příznivé... Jinak mají obdobný systém jako u nás - žádné turniktey, nástu do busů,trolejbusů a tramvají všemi dveřmi, v každém vozidle (při vstupu do přepr.prostoru) označovače jízdenek... Revizory jsem tam nepotkal, nicméně pokuta za jízdu na černo je poměrně vysoká - 30-72 EUR (nějak se tam násobí cena jízdenky za kterou by černý pasažér jel nebo tak nějak :) )

BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Athény - koupání

Příspěvek od BOEING737 »

Zdravím. Rád bych si koupil letenku na letní koupák do ATH. Nevíte někdo o nějaké letovisku poblíž ATH? Koukal jsem se na google, ale moc toho není. Přemýšlel jsem o přestup na Agean Airlines a let na Krétu, ale se vším všudy to vyjde na 3000,-CZK + letenka od Click4sky. Poradíte někdo? Nemá někdo zkušenosti?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Athény - koupání

Příspěvek od Globik »

BOEING737 píše:Zdravím. Rád bych si koupil letenku na letní koupák do ATH. Nevíte někdo o nějaké letovisku poblíž ATH? Koukal jsem se na google, ale moc toho není. Přemýšlel jsem o přestup na Agean Airlines a let na Krétu, ale se vším všudy to vyjde na 3000,-CZK + letenka od Click4sky. Poradíte někdo? Nemá někdo zkušenosti?

Z letiště linkovým busem do Pirea a odtud trajektem nebo raketou například na ostrov Egina. Je to kousíček od Athén. Nebo kamkoli jinam na jiné, vzdálenější ostrovy. Inspiraci najdeš např.na www.recko.name
Další možnost je jet přímým vlakem z letiště např.do Kinety (je to cca na 2/3 cesty Athény-Korint).
Jinak i východně od Athén, tedy skoro na dohled od letiště jsou poměrně hezké pláže, zkus ten google porápit víc :)

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Měli jsme auto a jezdili po Attiki poloostrově a regulérně nejvíc se nám líbilo v Nea Makri. Je tam celý nový nábřeží, neni u něj nějaká rušná silnice, hodně mramoru a palem, deštníčky jak někde v karibiku... a navíc je to coby kamenem dohodil od Athén, na východním pobřeźí, fotky mluví za všechno:

http://www.vacation-cyclades.com/athens/neamakri.htm

Obrázek


Je to hned vedle města Marathon (ano, tam byla ta bitva a odtamtud běžel ten slavnej běžec), např. my jsme se koupali na pláži a za námi probíhaly vykopávky táboru peršanů :)

petr87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 191
Registrován: 13. 01. 2009, 10:25
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od petr87 »

Zdravím,
na přelomu května a června letíme na Krétu a při cestě zpět se zdržíme asi 12hodin v Athénách. Co se vyplatí v tom čase určitě vidět? A jak se tedy nejrychleji dostat do centra z letiště? Díky

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od -monie- »

Byl jsem v ATH 30.1. na dva dny (mimochodem take prestup na Kretu) a myslel jsem ze casu bude malo... Docela jsem byl zklamam, v ATH toho zase tak moc k videni neni. Doporucuji se svezt busem (X95 na Syntagma cca 60 min. za 3,20 €/1 cesta, nebo metrem 6 €/cesta/45 min. take na Syntagma square) a projit se pesky na Acropolis. Pomalou chuzi vylet na cca max. 4 hodiny (rychlejsi na 2) a nabizi skoro vsechno z Aten :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Globik »

-monie- píše:Byl jsem v ATH 30.1. na dva dny (mimochodem take prestup na Kretu) a myslel jsem ze casu bude malo... Docela jsem byl zklamam, v ATH toho zase tak moc k videni neni. Doporucuji se svezt busem (X95 na Syntagma cca 60 min. za 3,20 €/1 cesta, nebo metrem 6 €/cesta/45 min. take na Syntagma square) a projit se pesky na Acropolis. Pomalou chuzi vylet na cca max. 4 hodiny (rychlejsi na 2) a nabizi skoro vsechno z Aten :)

Athény jsou náhodou velmi zajímavé město. Krásné ale moc ne. Záleží na tom, co člověk na cestách hledá, co ho zajímá. Někomu nestačí několik dní.
Jinak co se týče dopravy, záleží na čase, kdy se jede. V zásadě je rychlejší metro nebo rychlodráha, je ale mnohem dražší. Pokud bych jel z nebo do Pirea, každopádně bych použil přímý autobus. Pokud z/do centra ve špičce, tak metrem.


Odpovědět