Atény - Eleftherios Venizelos

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Nemec »

Naprosto v pohodě.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od JackBrno »

Lingus píše:Je reálný v ATH stihnout přestup 1:35, respektive 1:10 s odbaveným zavazadlem? Měl bych to na jedný letence, takže by mě měli v pohodě přebookovat, ale nechce se mi neplánovaně trávit noc na letišti, případně dorazit do cílový destinace bez kufru. Má někdo zkušenost? Díky :D

Pokud přiletíš na čas, tak v pohodě. Akorát nevím proč, na letu z ČR před Athény na Santorini to šlo bez problémů, to bych stihl přestup i za 10 min, ale cestou zpět jsem musel při přestupu přes bezpečnostní kontrolu. Nevím proč to bylo, možná Řekové nevěří svým vlastním kontrolám na malých letištích na ostrovech (což bych se ostatně ani nedivil), tak to tahají přes security :) To už trvalo znatelně déle, ale za 1:10 by se to stihnout i tak mělo.

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Lingus »

Ok, díky za info. Chci příští rok v září zas na JSI, ale TVS to přestal prodávat individuálům, tak hledám alternativu s nějakým inteligentním přestupem. Nejlíp (i cenově) to nabízí z PRG Aegean právě s těmahle šibeničníma časama, případně s 12+ hodinovým layoverem v ATH, do čehož se mi ale moc nechce, takže asi risknu ty "hodinový" přestupy. Jinak tý nedůvěře v kontroly na ostrovních letištích celkem rozumim. Právě na JSI pojal jednou týpek na security podezření, že mám v příručáku kudlu (dodnes netuším, kterej ze suvenýrů jí mohl pod rentgenem připomínat), a po letmým nahlídnutí do báglu mávnul rukou a celej let QSxyzž tim odsoudil k smrti :lol:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od JackBrno »

Proti JTR mi to na JSI připadalo ještě jako velmi precizní kontrola :) Mimochodem, v sobotu letím na 4 dny do ATH, když jsem tam loni jen přestupoval, tak mě mrzelo, že nestihnu aspoň na chvíli do města. A jinak musím pochválit letiště v ATH, čisté, udržované a velmi příjemný a profesionální personál na security. Přímo neskutečný kontrast se špinavým, neudržovaným letištěm a silně nepříjemným personálem na HER. To je zatím bezkonkurenčně nejhorší letiště, kde jsem se vyskytnul. Alespoň mezi těmi na řeckých ostrovech.

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Mailand »

Pár postřehů z ATH:
- když letíš s LC, tak se hezky projdeš dlouhým tunelem, tak 10-15 min
- i LC (de)boardují chobotem
- metro přímo na letiště - super, ALE na stanici nebraly karty (ani v okýnku, kde byla arogantní nepříjemná pracovnice, ani v automatu), a bankomat tam není, musel jsem jít zpátky až do terminálu a tam vybrat. Myslel jsem si, že to byla zrovna náhoda, ale pak mi někdo říkal, že to tak měl pár týdnů/měsíců zpátky úplně stejně.
- metro z centra bylo docela přeplněný, mohly by přidat více frekvencí.
- co bych pochválil je rental parkoviště, který je kousíček od terminálu.

Jinak co se týká HER, to byla procházka růžovým sadem v porovnání se zkušeností z minulého týdne na VDA, to bylo teprve peklo na zemi.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od JackBrno »

Díky za aktuální info, v sobotu otestuju :) Jinak neví někdo, jestli kolem 22.hod ještě metro jezdí?

pachezz1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 07. 04. 2017, 22:00
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od pachezz1 »

Za mne ATH predevcirem prilet, vcera odlet.
Odlet bez problémů.
Po příletu podobná zkušenost.
Dvě okýnka, jedno nebere karty, v druhým mi neuměli prodat zpáteční jízdenku :D
A hlavní problém - dole na peroně sem už nikde nenašel označení a světelný tabule byly jen v řečtině :D Takže sem se nakonec poněkud ztratil a na hotel dostal až později.

S tim chobotem to nebude asi úplně pravidlo. Náš let WAW-ATH s Aegeanem deboardoval na ploše do autobusu. Naopak boarding ATH-PRG (taky Aegean) už byl chobotem.

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od Mailand »

Je pravda, že ATH-VIE s Aegeanem jsem měl taktéž busem.
Ale jinak LC terminál (JTR-ATH s Voloteou) byl k mému údivu chobotem. A teď si ještě vzpomínám, že ATH-CHQ s Ryanem byl pěšky rovnou do letadla.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od JackBrno »

pachezz1 píše:Za mne ATH predevcirem prilet, vcera odlet.
Odlet bez problémů.
Po příletu podobná zkušenost.
Dvě okýnka, jedno nebere karty, v druhým mi neuměli prodat zpáteční jízdenku :D
A hlavní problém - dole na peroně sem už nikde nenašel označení a světelný tabule byly jen v řečtině :D Takže sem se nakonec poněkud ztratil a na hotel dostal až později.

Dovolil bych si trochu nesouhlasit :) Cedule na perónech určitě ukazuje i v angličtině, neměl jsem žádný problém najít správné nástupiště pro Metro do centra i zjistit čas odjezdu (ujel mi o 3 minuty a čekal jsem půl hodiny :) ). V okýnku jsem chtěl jen jízdenku do centra, nevěděl jsem na jistotu, jestli pojedu stejným způsobem i zpět. Jinak ale v metru jsou všude automaty, které berou hotovost i karty.

pachezz1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 07. 04. 2017, 22:00
Stav: Offline

Re: Atény - Eleftherios Venizelos

Příspěvek od pachezz1 »

Tak za mých asi 10 minut na peroně bylo světelný značení pořád jen řecky... ale je to taky moje jediná zkušenost s ním, takže kdoví :)
Kdoví taky jaká byla moje pozornost po TLV-LUZ, busem LUZ-WAW a pak WAW-ATH cemuz predchazelo skoro 20 pěších km po jaffě v tlv :D
jízdenku zpět opravdu nebyl problém dobít kdekoliv v metru...


Odpovědět