Amsterdam Schiphol airport

Odpovědět
MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od MEA »

ak je dnes niekto na schiphole dopoludnia, mozme dat bíra. po 12-stej letim stade het.


anyzek88
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 23. 07. 2013, 20:27
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od anyzek88 »

Zdravím, předem se omlouvám za možná hloupý dotaz ohledně přestupu na Schipholu. Za pár dní mě čeká let s KLM ze Stuttgartu přes Amsterdam do Prahy (s ČSA) Jelikož budu přestupovat prvně, úplně sama a jelikož jsem tak trochu puntičkář, chci se zeptat jak je či není přestup složitý. Nejlépe čeho se mám po výstupu z letadla držet atd. Odbavovat se budu na oba dva lety online ještě v Německu. Moc děkuji za rady.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od MEA »

anyzek88 píše:Zdravím, předem se omlouvám za možná hloupý dotaz ohledně přestupu na Schipholu. Za pár dní mě čeká let s KLM ze Stuttgartu přes Amsterdam do Prahy (s ČSA) Jelikož budu přestupovat prvně, úplně sama a jelikož jsem tak trochu puntičkář, chci se zeptat jak je či není přestup složitý. Nejlépe čeho se mám po výstupu z letadla držet atd. Odbavovat se budu na oba dva lety online ještě v Německu. Moc děkuji za rady.

všade sú tabule, sú tam aj transfer prepážky, informácie, skrátka nie je čo pokaziť :)

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od marthym »

Ad. terasa: Nevite, zda je otevrena i vecer? Byli jste tam nekdo za tmy? Bohuzel mam odlet na noc a den planuju stravit ve meste :)

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od romul »

tak snad to daj rychle do pořádku...

http://ekonomika.idnes.cz/blackout-amst ... clanek-box


tereza.netik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03. 06. 2015, 20:10
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od tereza.netik »

Ahoj, prosím o radu. Brzy budu na letišti Schiphol přestupovat. Přiletím ráno a odlétám pak večer do Prahy. Co jsem tak koukala tak tento spoj (letím s ČSA) je odbavován ve třetí hale, ale jelikož budu odbavená už z předešlé destinace a nemusím toto v Amstru znovu absolvovat, je možné abych prošla do tranzitní části přes halu číslo 1? Koukala jsem, že poletím buď z gatu B nebo C a z třetí haly to je podle plánku pak celkem štreka. Děkuju za info ;).

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od LeeMer »

Tak jsem se po měsíci vrátil na letiště AMS a čekala mě tu hezká změna. Došlo k výraznému rozšíření (cca o třetinu) salonku KLM Crown Lounge v schengenské části letiště. Rozšíření se dočkala také nabídka jídel a nápojů. To co dříve rotovalo v různých denních dobách ve dvou mísách je nyní přítomno stabilně a zvýšila se rozmanitost sýrů. Měli by tak odpadnout smutně vyhlížející zástupy kravaťáků, které se zde stabilně tvořily mezi 18. a 19. hodinou večerní čekajíce na doplnění rozvařených penne alla bolognese. Pro ortodoxního pivaře je v salónku ukryta opravdová pípa napojena na dva tanky s Heinekenem. Nutno dodat, že i ten tankový je hnus fialový, ale bohužel zde jiné pivo neteče.

20151027_153335.jpg

anyzek88
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 23. 07. 2013, 20:27
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od anyzek88 »

Zdravím, prosim vás, trochu se ztrácim ve směrovkách týkající se transferu. Co konkrétně znamenají směrovky, kde je např. napsáno Transfer T2 - T3, nebo T4-9 atd.? Budu zde za dva týdny přestupovat. Letim ze Strasbourgu přes Schiphol do Prahy s KLM. Jelikož do Amstru letíme malym letadlem tak předpokládám, že rukávem nepůjdem a vyhodí nás bus přímo u příletů. Je mi jasný že bych měla jít podle cedulí kde je napsáno transfer a dále směry na můj gate. Ale ty téčka s číslama mě do toho trochu matou :D.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od flyingblue »

anyzek88 píše:Zdravím, prosim vás, trochu se ztrácim ve směrovkách týkající se transferu. Co konkrétně znamenají směrovky, kde je např. napsáno Transfer T2 - T3, nebo T4-9 atd.? Budu zde za dva týdny přestupovat. Letim ze Strasbourgu přes Schiphol do Prahy s KLM. Jelikož do Amstru letíme malym letadlem tak předpokládám, že rukávem nepůjdem a vyhodí nás bus přímo u příletů. Je mi jasný že bych měla jít podle cedulí kde je napsáno transfer a dále směry na můj gate. Ale ty téčka s číslama mě do toho trochu matou :D.


To jsou jen transferove prepazky. Tech si nevsimej.

Vsimej si televizi, kde bude napsano cislo Tveho letu do Prahy a odletova brana (gate).

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od LeeMer »

Dneska ráno přestala v AMS fungovat centrální dodávka paliva a všechny letadla se plní pomocí autocisteren, kterých samozřejmě není dostatek. Zpoždění tak nabírají všechny přilétající i odlétající lety.

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od LeeMer »

Na Schipholu testují, při přechodu mezi na non-Schengen, částí nový rentgen na příruční zavazadla. Nově se tak z nich nemusí vůbec nic vyndávat (ani elektronika, ani tekutiny). V kombinaci s terahertzovým skenerem to viditelně přineslo úsporu času.

dedik77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 30. 01. 2012, 20:40
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od dedik77 »

Hezký den cestovatelé,

pokud let AM26 (AMS - MEX) nebude zrušen, tak v 7.2.2018 bych rád letěl do Mexika poprvé v životě :-) Nejsem kartičkář FF a hledám způsob jak se dostat do KLM 52 Crown Lounge pro non-shenghen lety. Poradíte mi prosím?

pozn. Můj bráška má IVORY program kde má 3230 mil, ale to je nám k ničemu - resp. nenašel jsem info jak využít míle z IVORY pro vstup do lounge 52 v AMS. Pokud někdo má zájem, míle klidne daruji na někoho účet - pokud to lze.


Děkuji všem,

Erik

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od LeeMer »

dedik77 píše:Hezký den cestovatelé,

pokud let AM26 (AMS - MEX) nebude zrušen, tak v 7.2.2018 bych rád letěl do Mexika poprvé v životě :-) Nejsem kartičkář FF a hledám způsob jak se dostat do KLM 52 Crown Lounge pro non-shenghen lety. Poradíte mi prosím?

pozn. Můj bráška má IVORY program kde má 3230 mil, ale to je nám k ničemu - resp. nenašel jsem info jak využít míle z IVORY pro vstup do lounge 52 v AMS. Pokud někdo má zájem, míle klidne daruji na někoho účet - pokud to lze.


Děkuji všem,

Erik


Podle webu KLM je možné si vstup do salonku koupit za 25 - 45 euro nebo 3500 - 6500 mili. Tak je na zvážení, zda se ti to vyplatí a není lepší si za ty peníze užít mimo salónek.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od Fabo »

Zdar,

pozitri odlitam z AMS do BUD a resim, zda se oplati salonek, a jestli jo, tak jestli KLM (jestli se tam vubec se zakladnim OK+ resp. FB byt za poplatek dostanu), nebo se spokojit s Aspire lounge 26.

Mate k tomu nejakou radu?

dedik77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 30. 01. 2012, 20:40
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od dedik77 »

LeeMer píše:
dedik77 píše:Hezký den cestovatelé,

pokud let AM26 (AMS - MEX) nebude zrušen, tak v 7.2.2018 bych rád letěl do Mexika poprvé v životě :-) Nejsem kartičkář FF a hledám způsob jak se dostat do KLM 52 Crown Lounge pro non-shenghen lety. Poradíte mi prosím?

pozn. Můj bráška má IVORY program kde má 3230 mil, ale to je nám k ničemu - resp. nenašel jsem info jak využít míle z IVORY pro vstup do lounge 52 v AMS. Pokud někdo má zájem, míle klidne daruji na někoho účet - pokud to lze.


Děkuji všem,

Erik


Podle webu KLM je možné si vstup do salonku koupit za 25 - 45 euro nebo 3500 - 6500 mili. Tak je na zvážení, zda se ti to vyplatí a není lepší si za ty peníze užít mimo salónek.


Dnes jsem si psal s pracovníkem letiště AMS na FB (Robert), potvrdil mi cenu 45 euro/ vstup/ osoba. To mi příjde raketa. Škoda :-(


Odpovědět