Amsterdam Schiphol airport

Odpovědět
LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od LeeMer »

dedik77 píše:
LeeMer píše:Podle webu KLM je možné si vstup do salonku koupit za 25 - 45 euro nebo 3500 - 6500 mili. Tak je na zvážení, zda se ti to vyplatí a není lepší si za ty peníze užít mimo salónek.


Dnes jsem si psal s pracovníkem letiště AMS na FB (Robert), potvrdil mi cenu 45 euro/ vstup/ osoba. To mi příjde raketa. Škoda :-(


Tak to je slušná pálka, za to se v pohodě najíš i napojíš v letištní restauraci a ještě ti zbude.


Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od Lemon »

Neměl někdo prosím už osobní zkušenost s omezením vstupu do Crown Lounge 52 (non-schengen) kvůli rekonstrukci? Za týden nás má letět přes AMS povícero a několik bez kartičky, tak přemýšlím, co čekat... Díky moc! :thumbup:

https://www.flyingblue.com/news/2660/re ... -june.html

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od LeeMer »

Lemon píše:Neměl někdo prosím už osobní zkušenost s omezením vstupu do Crown Lounge 52 (non-schengen) kvůli rekonstrukci? Za týden nás má letět přes AMS povícero a několik bez kartičky, tak přemýšlím, co čekat... Díky moc! :thumbup:

https://www.flyingblue.com/news/2660/re ... -june.html


Stane se přesně to co je napsáno v odkazu co jsi poslal - pošlou tě do 25 v Schengenské části. Takže asi bude nejlepší zamířit rovnou tam a pak přeběhnout do non-Schengen těstě před nástupem k odletu.

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od Lemon »

Nemáte někdo prosím aktuální tušení, zda je ještě omezeno přibírání hostů při vstupu do KLM Crown Lounge 52 (non-schengen) v dopoledních hodinách (7:30 - 11:00) kvůli přestavbě salónku? Na stránkách KLM je uvedeno, že omezení bude trvat do slavnostního otevření v červenci 2019, takže těžko říct, jak s touto informací v září 2019 naložit... :D Přemýšlím, že bych zítra ráno s kolegou zůstal v KLM Crown Lounge 25 (schengen), ale zase bych se docela do 52 podíval - podle fotek vypadá po rekonstrukci docela pěkně... Díky moc! :thumbup:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od flyingblue »

Lemon píše:Nemáte někdo prosím aktuální tušení, zda je ještě omezeno přibírání hostů při vstupu do KLM Crown Lounge 52 (non-schengen) v dopoledních hodinách (7:30 - 11:00) kvůli přestavbě salónku? Na stránkách KLM je uvedeno, že omezení bude trvat do slavnostního otevření v červenci 2019, takže těžko říct, jak s touto informací v září 2019 naložit... :D Přemýšlím, že bych zítra ráno s kolegou zůstal v KLM Crown Lounge 25 (schengen), ale zase bych se docela do 52 podíval - podle fotek vypadá po rekonstrukci docela pěkně... Díky moc! :thumbup:


co napsat/zavolat KLM? :-)


Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od Lemon »

flyingblue píše:
Lemon píše:Nemáte někdo prosím aktuální tušení, zda je ještě omezeno přibírání hostů při vstupu do KLM Crown Lounge 52 (non-schengen) v dopoledních hodinách (7:30 - 11:00) kvůli přestavbě salónku? Na stránkách KLM je uvedeno, že omezení bude trvat do slavnostního otevření v červenci 2019, takže těžko říct, jak s touto informací v září 2019 naložit... :D Přemýšlím, že bych zítra ráno s kolegou zůstal v KLM Crown Lounge 25 (schengen), ale zase bych se docela do 52 podíval - podle fotek vypadá po rekonstrukci docela pěkně... Díky moc! :thumbup:


co napsat/zavolat KLM? :-)

Jó, to bych mohl... stejně jako bych se mohl zeptat třeba personálu v Crown Lounge 25... ale pořád je pro mne informace od někoho z místních, který tam byl v posledních pár týdnech/měsících, jistější, než od holanďana... :) Každopádně díky za hodnotný tip. :thumbup:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od Fabo »

Slavnostni otevreni bylo posunuto na rijen, salonek se postupne otevira, ale pokud vim, omezeni porad plati za silneho provozu.

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od Lemon »

Tak to proběhlo tak, že jsme dorazili do salónku 25 v schengenské části, chvíli tam poseděli a pak se zeptali personálu, zda je ještě omezení hostů v 52 v dopoledních hodinách. Dostali jsme od dámy odpověď takovou holandskou - že někdy ano, někdy ne, ale že si myslí, že dneska ne... no nevypadalo to moc přesvědčivě, nicméně jsme tomu dali šanci a zkusili se do salónku 52 dostat. S hostem nebyl nakonec žádný problém, ale kromě toho vstupu do salónku, kde jsou okolo jezdících schodů delftské domečky, mne rekonstruovaná verze salónku moc neoslovila... přišlo mi to ještě víc narvané, než ten starý... také zrušili samoobsluhu na tvrdý alkohol a tak se musí do horního patra na bar...

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od LeeMer »

Lemon píše:Tak to proběhlo tak, že jsme dorazili do salónku 25 v schengenské části, chvíli tam poseděli a pak se zeptali personálu, zda je ještě omezení hostů v 52 v dopoledních hodinách. Dostali jsme od dámy odpověď takovou holandskou - že někdy ano, někdy ne, ale že si myslí, že dneska ne... no nevypadalo to moc přesvědčivě, nicméně jsme tomu dali šanci a zkusili se do salónku 52 dostat. S hostem nebyl nakonec žádný problém, ale kromě toho vstupu do salónku, kde jsou okolo jezdících schodů delftské domečky, mne rekonstruovaná verze salónku moc neoslovila... přišlo mi to ještě víc narvané, než ten starý... také zrušili samoobsluhu na tvrdý alkohol a tak se musí do horního patra na bar...


Tak to jsme se tam minuli. Já naopak vítám oddělení "žroutů" a "píčů" na dvě patra. A je pravda, že spodek byl narvaný, ale vrch naopak prázdný, podle mě taky mnoho lidí neví, že salonek má dvě patra. Protože se kloním ke druhé skupině, tak jsem si to na baru a u baru ve druhém patře užil a personál mi ochotně donesl jídlo co jsem chtěl zespodu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od Globik »

KLM zrušily polední let do Prahy a přebukovali mě na let o 4 hodiny později. Na přestup mám teď 5,5 hodiny. Má cenu (myslím časově) jet do města nebo mám radši zůstat na letišti a nasávat v salonku?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od Night fly »

Globik píše:
12. 11. 2022, 14:10
KLM zrušily polední let do Prahy a přebukovali mě na let o 4 hodiny později. Na přestup mám teď 5,5 hodiny. Má cenu (myslím časově) jet do města nebo mám radši zůstat na letišti a nasávat v salonku?
Za normalnich okolnosti by to mesto smysl davalo, Amstr je fajn i treba jen na 2-3h ve meste, nicmene nevim, jaka je ted situace na odletove security, v lete tam byl totalni mordor a fronty na nekolik hodin... :?:

Petrpakl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 09. 02. 2014, 12:15
Oblíbené typy letadel: MD 11, Concorde, B747
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od Petrpakl »

Globik píše:
12. 11. 2022, 14:10
KLM zrušily polední let do Prahy a přebukovali mě na let o 4 hodiny později. Na přestup mám teď 5,5 hodiny. Má cenu (myslím časově) jet do města nebo mám radši zůstat na letišti a nasávat v salonku?
Ja bych to neriskoval a zustal na letisti. Byl sem tam naposledy koncem zari a vsude pekelny fronty. Cekal sem pres hodinu na security a to mam Sky Priority. Bez toho bych to odhadoval tak na 1.5-2 hodiny.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od Fabo »

Ted je to v pohode jestli mas priority kdykoli, bez priority zalezi kdy.

Horsi je to s vlaky, ted budou vetsi vypadky.

na tvem miste bych zustal na letisti.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od Globik »

Díky všem, zůstanu na letišti, snad pak trefim do gatu :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Amsterdam Schiphol airport

Příspěvek od Fabo »

Jestli mas zajem, rekni kdy to mas, treba se budeme moci nalejt spolu :D


Odpovědět