Girona

Odpovědět
pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

tomaas.p píše:Ale často jsou také obsazené, domluvit se však myslím není problém ..


..pokud dotyčný není španěl - s těma se domluvit nejde. tenhle národ u mě v poslední době trumfuje francouze i italy :cry:


Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

pepa007 píše:
tomaas.p píše:Ale často jsou také obsazené, domluvit se však myslím není problém ..


..pokud dotyčný není španěl - s těma se domluvit nejde. tenhle národ u mě v poslední době trumfuje francouze i italy :cry:

Ted nevim, myslis error ve vstricnosti nebo v jazyce?

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

Don intanon píše:
pepa007 píše:..pokud dotyčný není španěl - s těma se domluvit nejde. tenhle národ u mě v poslední době trumfuje francouze i italy :cry:


Ted nevim, myslis error ve vstricnosti nebo v jazyce?


bohužel obojí

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

pepa007 píše:prosím, laická otázka: proč se nemá strkat notebook do zásuvky bez kolíku? :shock: dík


Co já vím? Protože počítače jsou prostě konstruované na to že ten kolík/schuko mít budou, a ti němci a francouzi taky ty kolíky nezavedli jenom tak pro zábavu.

Ale elektrikář nejsem víc po mě nechtěj :roll:

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Na flightstats jsem se dočetl, že by v GRO měla mezipřistávat letadla Freedom Air z Guamu a Saipanu(!) Nevíte o tom někdo něco??? Je to fikce, nebo jsou to skutečně lety třeba pro US Army??? Díky za eventuální postřehy... :wink:


80_psu
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 334
Registrován: 07. 02. 2004, 15:24
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od 80_psu »

Uz to tady padlo, ale nak bez odpovedi.. Mazu do Calella (C. Brava) & hledam nejlepsi spoj. Nasel jsem bus operatory http://www.sarfa.com a http://www.sagales.com, ale oba maj dost zoufaly schedule.

Ptam se tedy, jak je to s vlakem z Girony do Calelly? Lze to? Jo-li, pak i bez prestupu? Btw.. jak casto jezdi bus Gerona Apt - Gerona nadrazi?

Thx in advance!

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Příspěvek od poja »

80_psu píše:Uz to tady padlo, ale nak bez odpovedi.. Mazu do Calella (C. Brava) & hledam nejlepsi spoj. Nasel jsem bus operatory http://www.sarfa.com a http://www.sagales.com, ale oba maj dost zoufaly schedule.

Ptam se tedy, jak je to s vlakem z Girony do Calelly? Lze to? Jo-li, pak i bez prestupu? Btw.. jak casto jezdi bus Gerona Apt - Gerona nadrazi?

Thx in advance!


na nadraží bus jednou za hodinu...vlakem se musi přestupvat v macanet-masanes...na autobusaku v girone je víc společností a spojů do okolí jejichž jizdní řad sem na netu nenasel...normalni busy jsou o pulku levnejší než ryanovi z letiště...

melli
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 12. 05. 2008, 17:09
Stav: Offline

Příspěvek od melli »

Bus z letiště do centra Girony:
http://www.sagales.com/index.php?Origen=cp315&Desti=88&secc=cerca

Vlak z Girony do Calelly s přestupem:
1.) Girona -> Macanet-Massanes http://horarios.renfe.es/hir/index.jsp?page=hjhir130.jsp&O=79300&D=79200&U=VR&ID=s
2.) Macanet-Massanes - Calella http://www.renfe.es/cercanias/barcelona/index_horarios.html

Stejné spojení jsem na jaře hledala taky, ale všichni tvrdili, že bez přestupu to nejde.

80_psu
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 334
Registrován: 07. 02. 2004, 15:24
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od 80_psu »

Diky moc za odpovedi! Mam jeste 1 dotaz.. Mate nekdo info, jak to vypada obecne s dopravou Gerona - Costa Brava (Calella)? Provozuje tam nejakej offline bus operator dopravu s rozumnejma intervalama, bo jsem definitivne odsouzen k prestupum a cekani?

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

80_psu píše:Diky moc za odpovedi! Mam jeste 1 dotaz.. Mate nekdo info, jak to vypada obecne s dopravou Gerona - Costa Brava (Calella)? Provozuje tam nejakej offline bus operator dopravu s rozumnejma intervalama, bo jsem definitivne odsouzen k prestupum a cekani?

Nechce se mi to ted hledat, ale jezdi tam pravidelne bus od letiste smer pobrezi Costa Brava...

80_psu
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 334
Registrován: 07. 02. 2004, 15:24
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od 80_psu »

nj, vim. net mluvi pouze o 2 bus operatorech (viz vejs). maj vsak schedule tak nah*vno, jakoby obsluhovali ves o 87 obyvatelich.. :(

spanelaci jsou obecne offline narod a jde mi tudiz o zkusenosti nekoho, kdo si dal aspon priblizne stejnej routing, jako si dam ted ja. treba na miste zmercil, ze to tam nekdo dava v nejakejch, pro evropana ceskyho formatu akceptovatelnejch, intervalech. aspon nekam na pobrezi mezi malgrat a mataro na jeden zatah bych prosil. 8)

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Girona

Příspěvek od vmachalik »

Zdravím,
mám dotaz, jak je to s tím busem na pobřeží? Potřebuji se z letiště dostat do LLoret de Mar a protože cestuji s malým dítětem, tak potřebuji pár informací, ať pak na místě nezmatkuji.
1) Která autobusová společnost výjde nejlevněji a jaká je aktuální cena?
2) Kde se na letišti kupují jízdenky nebo snad přímo v busu?
3) Zda má 8 leté dítě nějakou slevu na jízdenku?
4) Kde mají tyto busy stanoviště?
5) Za jak asi dlouho po přistání se dostanu k autobusu?
Dík moc

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Girona

Příspěvek od Night fly »

vmachalik píše:Zdravím,
mám dotaz, jak je to s tím busem na pobřeží? Potřebuji se z letiště dostat do LLoret de Mar a protože cestuji s malým dítětem, tak potřebuji pár informací, ať pak na místě nezmatkuji.
1) Která autobusová společnost výjde nejlevněji a jaká je aktuální cena?
2) Kde se na letišti kupují jízdenky nebo snad přímo v busu?
3) Zda má 8 leté dítě nějakou slevu na jízdenku?
4) Kde mají tyto busy stanoviště?
5) Za jak asi dlouho po přistání se dostanu k autobusu?
Dík moc


google, Google, GOOGLE :!: :idea:

http://www.google.cz/search?q=bus+geron ... =firefox-a

http://www.girona-tourist-guide.com/en/ ... t-bus.html

Caky
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 89
Registrován: 02. 03. 2009, 15:41
Bydliště: Praha-Prostějov
Stav: Offline

Re: Girona

Příspěvek od Caky »

Night fly píše:
vmachalik píše:Zdravím,
mám dotaz ......
Dík moc


google, Google, GOOGLE :!: :idea:

Nechci kritizovat, ale kdyby si dotyčný místo psaní takovýchto dotazů sem na fórum ten google skutečně otevřel, tak by si odpovědi na takovéto základní otázky zjistil sám daleko rychleji, než stačil sepsat tento seznam otázek (alespoň na většinu otázek)

Omlouvám se za OT

EDIT: Abych nepsal jen OT, tak na maps.google.com zadáš Girona airport a najedeš si blíže na něj, dáš si satelitní mapu a uvidíš, že busy mohou stát pouze před příletovou halou, nebo napravo od haly (já z tama odjížděl do Barcelony). Girona je klasické Ryanair letiště, takže jen s příručákem můžeš stát u busu už za 10-15 min. po přistání.

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Girona

Příspěvek od vmachalik »

Caky píše:
Night fly píše:
vmachalik píše:Zdravím,
mám dotaz ......
Dík moc


google, Google, GOOGLE :!: :idea:

Nechci kritizovat, ale kdyby si dotyčný místo psaní takovýchto dotazů sem na fórum ten google skutečně otevřel, tak by si odpovědi na takovéto základní otázky zjistil sám daleko rychleji, než stačil sepsat tento seznam otázek (alespoň na většinu otázek)

Omlouvám se za OT

EDIT: Abych nepsal jen OT, tak na maps.google.com zadáš Girona airport a najedeš si blíže na něj, dáš si satelitní mapu a uvidíš, že busy mohou stát pouze před příletovou halou, nebo napravo od haly (já z tama odjížděl do Barcelony). Girona je klasické Ryanair letiště, takže jen s příručákem můžeš stát u busu už za 10-15 min. po přistání.


Samozřejmě, že jsem googloval na maps a hledal kde stojí busy (to byla zbytečná otázka), ale třeba odpověď na to, kde koupím jízdenky na ten bus, jsem nikde na netu nenašel.
Dík a Sorry!


Odpovědět