Lipsko

Pikenin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 27. 08. 2005, 17:08
Stav: Offline

Lipsko

Příspěvek od Pikenin »

má někdo zkušenosti?Odbavení,pasy,služby...Nikdy jsem tam nebyl a letím odsud s LTU do Dominkánské republiky,takže přivítám každou informaci :wink:


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: letiště Lipsko

Příspěvek od Kamyl »

Pikenin píše:má někdo zkušenosti?Odbavení,pasy,služby...Nikdy jsem tam nebyl a letím odsud s LTU do Dominkánské republiky,takže přivítám každou informaci :wink:

Leteli jsme presne tak loni. Nevim, co konkretne bys rad vedel. My jeli autem z Ostravy, dojeli do Lipska v nedeli vecer. Parkovali jsme na venkovnim parkovisti hned vedle terminalu (oznaceni parkoviste si uz nepamatuju), cena za parkovani byla 52€ za tyden a par hodin. U LTU fungovalo vecer nejake "predbezne odbaveni", takze jsme se v klidu na ranni let odbavili kolem 19 hodiny, rekl jsem si o mista u okna, nebyl problem. Letel to Airbus A330-300 (tam D-AERS, zpatky D-AERF), sedacky v konfiguraci 2 - 4 - 2, servis v pohode, rano chvili po startu snidane, pak prubezne nealko napoje a kolem poledne obed. Jidla bylo celkem dost a prekvapive i docela dobre. Let naprosto v pohode - az na celkem dost turbulenci (zpatky to bylo horsi). Odlet mel byt v 7:30, ale byl asi o hodku opozdeny, zpatky presne na cas. Jinak kdyz se vratim k tomu letisti, je tam v noci celkem mrtvo, ale dole v prizemi bylo otevreny bar se slusnym vyberem jidla i piti, ceny primerene Nemecku (tzn. nizsi, nez na Ruzyni :? ). Rano kolem 5 se otevrely dalsi bary a obchody. Pasovka a jinak sluzby bez problemu. Pokud by te jeste cokoliv zajimalo, pripadne nejake fotky - at uz z letiste Lipsko, nebo Punta Cana, nebo primo z letadla behem letu, zeptej se bud tady, nebo soukromou zpravou, pripadne na mejl kamyl@seznam.cz
P.S. Byli jsme v te Dominikane v hotelu Dominican Bay, do ktereho jdes ty?
Mimochodem letiste Punta Cana je asi nejpeknejsi letiste, ktere jsem kdy videl...

76mates
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 17. 01. 2008, 20:14
Stav: Offline

letiště Lipsko

Příspěvek od 76mates »

Ahoj, ja jsem loni na podzim také letěl z Lipska od Dominikánské republiky. Zájezd jsme měli na 10 dní, takže jsme u letiště museli parkovat dní 11. Parkoviště jsem si rezervovali dopředu a stalo nás to 49 Euro. Jinak letiště není moc velky a je hned u něho vlakové nádraží. Při cestě z Čech se většinou přestupuje v Dráždanech. Více informaci k dopravě najdete třeba zde: Letiště Lipsko: http://airstop.cz/informace-na-cesty/letiste/leipzig/

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Ja z Lipska letela jako posadka do Prahy a chteli po nas pasy, asi jsou tam obzvlaste dukladni :) to jen k te celni kontrole...

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: letiště Lipsko

Příspěvek od bugr »

Spotterská místa v Lei, frekvence ATC, nemá někdo pohromadě ať to nehledám? Chci se tam v pondělí zajet kouknout na A380..


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2210
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: letiště Lipsko

Příspěvek od pavelpmi »

http://www.airportbilder.com/?page_id=212
EDDP ATIS: 120.52
LEIPZIG GND: 121.80
LEIPZIG TWR: 119.70
LEIPZIG TWR: 121.10
LEIPZIG APP: 119.70
LEIPZIG APP: 124.17

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: letiště Lipsko

Příspěvek od flyingblue »

bugr píše:Spotterská místa v Lei, frekvence ATC, nemá někdo pohromadě ať to nehledám? Chci se tam v pondělí zajet kouknout na A380..


V utery bugriku, v utery ...

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: letiště Lipsko

Příspěvek od bugr »

jo tuhle drobnost jsem si uvědomil :d
i když si myslím, že se na to stejně vy***** Na můj vkus tam bude asi moc lidí...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: letiště Lipsko

Příspěvek od flyingblue »

bugr píše:jo tuhle drobnost jsem si uvědomil :d
i když si myslím, že se na to stejně vy***** Na můj vkus tam bude asi moc lidí...


srabe! :-)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Lipsko

Příspěvek od bugr »

neexistuje tam aktuálně nějaký levnější parking?
díky.

mě teda napadlo tam dojet vlakem, i cesta je cíl, ale to bývá dost neflexibilní a trefit se do odletu a hlavně nočního příletu, asi nic moc :-(

remost
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 04. 03. 2009, 09:54
Stav: Offline

Re: Lipsko

Příspěvek od remost »

to parkoviště P20 za 20EUR na týden (35EUR) mi nepřipadá jako špatná volba, parkoval jsem tam předminulé léto. Transfer každých 20 minut od terminálu, při příjezdu stačilo zmáčknout tlačítko u zastávky a minibus přijel za 5 minut. Jinou variantou je odstavit auto v některé vesnici na trase autobusu č.202.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Lipsko

Příspěvek od bugr »

jo uz jsem to nasel. proc mas v zavorce 35EUR?
jinak pisou na strankach LEJ , ze k tomu parkovisti nejezdi zadny shuttle. jao dojit 15 minut prezjju.

remost
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 04. 03. 2009, 09:54
Stav: Offline

Re: Lipsko

Příspěvek od remost »

těch 35 EUR je za 10 dní. Taky se divím, že ten autobus zrušili. Asi neměli obsazenost na těch dražších parkovištích.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Lipsko

Příspěvek od bugr »

tak já vyhodím kolegu a kufry před terminálem, zajedu na parkoviště a dojdu to pěšky.
předpokládám, že to bude 10 minut když se nepotáhnu jak důchodce :-)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Lipsko

Příspěvek od bugr »

Takže vše v pohodě, parkoviště od příletů kousek, na odlety je to trochu delší trasa. Parkování opravdu 20EUR a bez problémů.
Jinak Při našem nočním odjezdu byl luxusní provoz náklaďáků..


Odpovědět