Varšava (WAW)

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Varšava (WAW)

Příspěvek od MS743 »

Jaky je vubec problem s Varsavou.. Maji dostipohlednou budovu jiz postavenou a jiz ma oznacene jmeno Terminal 2 ale neni to aktivni. Precetl jsem ze jiz po druhe budova neprosla safety testy!!!!!

co se tam deje? jaky je bezpecnostni duvod ze se budova nemuze dat do provozu... pomuze to WAW jelikoz co dnes tam maji je trochu ostuda


jinak vypada to velice dobre.. ze by opravdu konkurence PRG :)
Naposledy upravil(a) MS743 dne 08. 11. 2007, 08:26, celkem upraveno 1 x.


kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

Terminal 2 se už pár měsíců používá na přílety - pokud se vystoupí chobotem do jedničky, je pasovka v jedničce, pak se projde kolem pásů na bagáž (kde se pravidelně tak polovina cestujících na chvíli zastaví) spojovací chodbou do T2, kde jsou ty "skutečné" karusely. Pokud se přijede busem, bus staví přímo u T2, kde je i pasovka

kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

Polská Wikipedia říká toto:
Celá investice měla být podle počátečních plánů dokončena do poloviny roku 2005. Další termíny předání terminálu do užívání jsou neustále přesouvané z důvodu konfliktu mezi stavitelem projektu - konsorciem Budimex-Ferrovial-Lamela a správcem letiště, PPL, z důvodu odstraňování stavebních problémů, přizpůsobení budovy povinným protipožárním předpisům a smluvních pokut. Odletová hala a jižní prst měly být uvedeny do provozu do konce listopadu 2007, ale 12. září 2007 po opětovném neprojití protipožární inspekce byla smlouva se stavitelem rozvázána a věc dána k soudu. Protože stavitel vlastní plány projektu, je nejasné, kdo a kdy dokončí stavební práce včetně jižního a centrálního prstu a přizpůsobí Terminál 2 protipožárním předpisům.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotni ... k%C4%99cie

Je tam taky odkaz na článek z Gazety Wyborczej, kde se píše o tom, že problém je v tom, že přes ventilátory nejde slyšet rozhlas. Což je skutečně "důvod" k rozvázání smlouvy. Jestli to spíše nebude tím, že výběrové řízení na letiště vyhrálo to konsorcium dost podezřele za doby vlády SLD (levice) a pravice z toho teď chce taky něco mít.
Taky jsem našel článek, že by mělo stačit vyměnit část reproduktorů za silnější a používat v hlášeních ženský hlas, který je lépe přes větráky slyšet. Chtějí to rozjet do března, kdy začne platit Schengen - to by ve starém terminálu asi byl dost problém...

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

Jsem zajimavy jak nato bude reagovat PRG... plany a fotky jsou na wwwa vypadaji velice dobre. Neni to obrovske ale potrebovali to jelikoz WAW dnes je trochu spatne ale az bude fungovat novy WAW tak jiste bude konkurence pro PRG... jsem zvedavy jake ma i plany BUD ktery jiz ma plany postavit velikynovy terminal ale nevidel jsem zadne pics...

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: WAW TERMINAL 2

Příspěvek od happyna »

Mam prosbu, nemáte někdo zkušenosti se salonkem Ballada na WAW letišti? :idea:
Zjistil jsem že pro normální smrtelníky stojí vstup 100zlotých/23EUR.
Jenže nikdy se nemůžu dopátrat, jak to tam vypadá, co tam je za nabídku a jak dlouho tam můžu být.
Různě po fórech jsou různý názory, ale všechno je starý a strašně nepřesný. Někde tvrdí že se tam může být 4h, někde zase 6h, na stránkách letiště nic takovýho zase neni.
Pokud někdo něco ví, tak dejte vědět.

A ještě bych měl takovou maličkost, jestli si můžu dovolit poprosit admina o přejmenování topicu na normální název Varšava(WAW), ať je to tu přehlednější :wink:


happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Varšava (WAW)

Příspěvek od happyna »

Tak si odpovím tak trošku sám :D
Salonek Ballada se momentálně rekonstruuje, takže jsem nevyzkoušel. V první moment jsem si myslel, že mě teda budou čekat ty tvrdý železný lavice, i když bez opěrek, ale nakonec vše dopadlo lépe.
V neveřejný části se nachází "salone"/gate ING, kde se nachází měkký bobíky, el. zásuvky a free Wi-fi. Po odletu posledního letadla, zdá se mi že do Tel-Avivu, jsem si mohl zabrat bobíku kolik chci, takže se z toho dala sestavit pohodlná pohovka :)
Jinak přes noc je na letišti docela chládek, ale jinak se nedá na nic stěžovat. Nocoval jsem tam úplně sám, za celou noc cca.2x prošli vojáci a jednou uklízečky, který vysávaly kolem 12.
Free Wi-fi se mi podařilo najít akorát u toho ING gatu, jinak po celý letišti jsou cca.3 placený Wi-fi.
Obrázek

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Varšava (WAW)

Příspěvek od ziletka »

Myslite ze se da ve WAW realne stihnout prestup na linku Lotu do NYC za 55 min.? Nebo radsi vzit itinerar s delsim prestupem. Vse samozrejme na jedne letence.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Varšava (WAW)

Příspěvek od romul »

ziletka píše:Myslite ze se da ve WAW realne stihnout prestup na linku Lotu do NYC za 55 min.? Nebo radsi vzit itinerar s delsim prestupem. Vse samozrejme na jedne letence.


Stihnout se to teoreticky dá, obzvlášť pokud linka ve WAW přistane o 10min dříve oproti LŘ tak jak se mi to stalo teď v pátek. Ale asi bych to neriskoval a vsadil na jistotu, přece jen z WAW do NYC nejsou v rámci dne alternativy tak proč vyhledávat ten adrenalin. Určitě bych zvolil delší přestup, WAW je příjemné letiště a je tam dobrý výhled na plochu...

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Varšava (WAW)

Příspěvek od PDan »

No tak to jsem zvedav na svych 40 minut :-o, doufam ze po Schengenu je to stejny tranzit a bude stacit jen prebehnout z gate do gate. Kdyz tu letenku na strankach LOTu tak normalne prodavaji, tak snad pocitaji ze to vetsinou :) vyjde...

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Varšava (WAW)

Příspěvek od dydzej »

PDan píše:No tak to jsem zvedav na svych 40 minut :-o, doufam ze po Schengenu je to stejny tranzit a bude stacit jen prebehnout z gate do gate. Kdyz tu letenku na strankach LOTu tak normalne prodavaji, tak snad pocitaji ze to vetsinou :) vyjde...

za normalnich podminek by se prestup na WAW v ramci Schengenu za 40 min mel stihnout, i kdyz se na nektere linky nastupuje z autobusu.

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: Varšava (WAW)

Příspěvek od don_quijote »

dydzej píše:
PDan píše:No tak to jsem zvedav na svych 40 minut :-o, doufam ze po Schengenu je to stejny tranzit a bude stacit jen prebehnout z gate do gate. Kdyz tu letenku na strankach LOTu tak normalne prodavaji, tak snad pocitaji ze to vetsinou :) vyjde...

za normalnich podminek by se prestup na WAW v ramci Schengenu za 40 min mel stihnout, i kdyz se na nektere linky nastupuje z autobusu.


Taky si představuju, že by to mělo vzhledem k velikosti jít, ale nikdy jsem tam nepřestupoval.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Varšava (WAW)

Příspěvek od romul »

Slovo "výhodnější" mi ve ve spojení s institucí Min. obrany mi přijde poněkud absurdní, nicméně opravdu je parkování přes noc ve WAW tak finančně náročné? Neříkám, že to není reálné. Kdysi jsem někde četl, že jakýsi charter přivezl cestující do Vídně, pak přeletěl parkovat na několik dní do Bratislavy a cestující zase odvezl z Vídně. Jenže noc ve WAW?

http://zpravy.idnes.cz/fotbalisty-povez ... _domaci_jj

"Údajně natolik stouply ceny, aby letadlo mohlo stát přes noc a jeden den ve Varšavě, že je výhodnější, když letadlo fotbalisty vyloží a vrátí se zpátky do Česka a ve čtvrtek poletí znovu," řekl iDNES mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Varšava (WAW)

Příspěvek od kuba.biker »


loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Varšava (WAW)

Příspěvek od loupeznik »

Tak nám sprintující Chopin předběhl chromého Havla (co do počtu pax). Za chvíli mu to dá o kolo.

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Varšava (WAW)

Příspěvek od Pavel »

loupeznik píše:Tak nám sprintující Chopin předběhl chromého Havla (co do počtu pax). Za chvíli mu to dá o kolo.

on Chopin předběhl i v tomto: https://picasaweb.google.com/xblueair/W ... 4488561154
https://picasaweb.google.com/xblueair/W ... 3928839842


Odpovědět