Treviso

Zulu Charlie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 242
Registrován: 19. 02. 2008, 19:13
Bydliště: letadla do OSR mi občas létají nad hlavou
Stav: Offline

Re: Treviso

Příspěvek od Zulu Charlie »

Bydleli jsme v hotelu Carletto v Trevisu (přes booking.com) a bylo to v pohodě, jen dojezd do/z hotelu jsme řešili taxíkem, autobusem to je o ničem (je na periferii). Jelikož jsme byli 4, vyšlo to stejně, ne-li levněji. Do Benátek vlakem, naprosto v pohodě a celkem rychle.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Treviso

Příspěvek od Globik »

Poradíte někdo?
Potřebuju se v lednu dostat z Dolomitů do Prahy a za pár dní zpět. Vzhledem k velké vzdálenosti od BGY a monopolním cenám letů z BZO se mi nejlépe jeví použít letiště u Benátek. Jediné vhodné, co jsem na moje dny zatím našel je AZ VCE-PRG a zpět W6 na PRG-TSF. Pojedu sám autem.
Kde je nejlepší zaparkovat tak, abych se dostal veřejnou dopravou od auta/k autu? Nebo existuje náhodou přímé spojení mezi letišti?
Díky

MojeJá
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 18. 09. 2011, 12:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava
Stav: Offline

Re: Treviso

Příspěvek od MojeJá »

http://www.atvo.it/index.php?lang=en&ar ... 6&view_pc=!

Přímý bus mezi letišti nevím, ale při nejhorším jezdí busy z/do Benátek S. Lucia. Takže jet z letiště na S.Lucia a pak přestoupit, je to ta samá zastávka. Busy jezdí co půl hoďky, cena kolem 6éček.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Treviso

Příspěvek od Globik »

Tak jsem se proklikal k tomu, že jezdí autobus ATVO z VCE do Trevisa k nádraží a odtud autobus ACTT na TSF. Jen je potřeba více času, jede to jen 6x denně. Celkem 9,50 €
Díky!

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Treviso

Příspěvek od Airbus380 »

Doprava z/na letiště:

Do Benátek se zastávkou před nádražím v Mestre jezdí autobus ATVO cca každých 30-60 minut. Z letiště většinou odjíždí po naplnění, na letiště se v rámci italských zvyků dodržuje jízdní řád. Jízdenky se neprodávají v buse, ale ve stánku na letišti/v Mestre u zastávky/v Benátkách v infocentru na Piazzale Roma.
Dále jezdí Barzi bus - po stejné trase jako ATVO, jízdenky se kupují v autobuse.

Obě dvě společnosti jezdí za 7 Euro jedním směrem, za 13 pak zpáteční. Stejná cena cena je z letiště do Benátek i do Mestre.
Cesta trvá do přímo do Benátek 50-60 minut v závislosti na provozu.

Dále jezdí na letiště MHD z Trevisa (společnost ACTT) k nádraží (tuším, že za 1,50), odkud se dá dojet do Benátek vlakem, jezdí cca každých 20 minut za cca 6-7 Eur jedním směrem.


Odpovědět