Valencie

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Valencie

Příspěvek od pavelpmi »

firefly píše:Víte někdo, jak z letiště do centra a vůbec, jak tam funguje MHD, jestli se dá koupit nějaká travelcard nebo tak něco?? Nebo aspoň odkaz na nějaké stránky v angl. nebo v němčině. Díky :D :D :D !

letiště:
http://www.aena.es/csee/Satellite?SiteN ... uage=EN_GB
Z letiště jezdí teď metro, já jsem tam byl před pár lety, to ho stavěli a jelo se tam autobusem, co to hrozně objížděl, málem jsem nestihl odlet.
doprava:
http://www.emtvalencia.es/portal/Main?ISUM_Lang=2


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Valencie

Příspěvek od firefly »

Díky!!!!! :D

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 294
Registrován: 17. 05. 2007, 14:03
Stav: Offline

Re: Valencie

Příspěvek od Martin Horucka »

Jojo ja tam byl pred rokem v srpnu. Metro je pod terminalem a v centru jsi za takovych 25min :)

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Valencie

Příspěvek od firefly »

Právě koukám v TV na F1 Valencie a už se tam docela těším, letím za 14 dnů, zjistila jsem na netu, že z letiště jede bus 150 za 1,05 euro, 45 minut a jede přímo do místa, kde jsem zamluvila hotel. Po návratu sem hodím nejčerstvější info :D .

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 294
Registrován: 17. 05. 2007, 14:03
Stav: Offline

Re: Valencie

Příspěvek od Martin Horucka »

No Bus je taky moznost :wink: Jinak Valencie je krasny mesto. Stare ulicky a hned vedle supormoderni budovy jake jsem jeste nikde jinde nevidel.. :D A plaz ve Valencii snad nema konkurenci. Siroka, dlouha, primerene lidi a to jsem tam byl pocas VC F12008. Na koupani a oddech paradni mesto. Chystam se tam co nejdrive znovu :D


janulo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 01. 09. 2009, 18:58
Stav: Offline

Re: Valencie

Příspěvek od janulo »

Letisko VLC má veľmi dobré napojenie na centrum, hlavne to metro. Vyjde to na 1,90 Eur. Ako tu už bolo napísané, stanica metra je priamo pod terminálom a linka metra vedie cez centrum mesta. Metro a aj všetky autobusy sú klimatizované. Ja som teraz vo VLC a je tu fakt krásne. Ak niekto potrebuje poradiť, rád pomôžem ak budem vedieť.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Valencie

Příspěvek od firefly »

Tak jsem zpět a mohu potvrdit, co už zde psal janulo, nejlepší cesta do města je metrem, lístek 1,90 euro, já potřebovala do stanice Turia, tak jsem to měla s jedním přestupem, ale vše skvěle značené, nebyl žádný problém. Letiště je malé, ale fajn. Dá se dobře najíst v tamním Burger kingovi nebo v kavárně nějaký sendvič. Je tam jen jeden freeshop, mají jen omezeně parfémů, některé značky jsem tam nenašla. Kdo kupuje pohledy, tak to nenechávejte až na letiště, tam jsou drahé, 1 euro za pohled je podle mne dost. Ve městě stojí 1 pohled 50 centů, to také žádná sláva. Také jsem jela na pláž, ze stanice Turia, kde jsme měla hotel, byla nejlepší cesta busem č.2, za 1.25 euro, asi 45 minut až k pláži. Celkově se mi Valencie líbila, jela jsem tam hlavně kvůli Oceanáriu, to jsem samozřejmě také navštívila.

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Valencie

Příspěvek od goro »

v půlce května budeme mít večer + půl dne ve Valencii (přílet 20.20, odlet 14:10), pro mně to tam bude premiéra, tak mám několik dotazů:

1) jak je to tam se spaním na letišti? podle http://www.sleepinginairports.com/europe/valencia.htm je to v pohodě, ale pokud máte někdo vlastní zkušenost, budu tomu věřit víc.

2) druhý den dopoledne bych chtěl vidět z Valencie aspoň něco málo, co lze za 3-4 hodiny stihnout.

3) vygooglil jsem, že ve Valencii jsou pěkné městské pláže, kam jezdí linka metra + tramvaj z letiště.
dá se na těch plážích normálně volně koupat? máte někdo vlastní zkušenost?

4) taky mně napadlo, že bychom na pláž dojeli už večer a strávili noc tam; ale takový nápad se mi těžko posuzuje, když jsem tam nikdy nebyl :) Dá se to tam? Je to bezpečné? Legální? Nepotřebujeme ani stavět stan, jen vytáhneme spacáky a zalehneme, nevíte, jestli se to tam smí?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Valencie

Příspěvek od Night fly »

goro píše:v půlce května budeme mít večer + půl dne ve Valencii (přílet 20.20, odlet 14:10), pro mně to tam bude premiéra, tak mám několik dotazů:

1) jak je to tam se spaním na letišti? podle http://www.sleepinginairports.com/europe/valencia.htm je to v pohodě, ale pokud máte někdo vlastní zkušenost, budu tomu věřit víc.


To netusim, ale v tesne blizkosti letiste je nekolik levnych hotelu (Ibis) a stavel se take Travelodge (hned u metra Rosas). Zejmena bude-li Travelodge uz hotovy, tak to bude velmi zajimava alternativa (zacina na 30,-EUR pri vcasne rezervaci, to uz bych o spani na letisti ani moc neuvazoval). Anebo je take blizko metra Rosas 4* Tryp Azafata, ktery v unoru za 70,-EUR predstavoval excelentni pomer kvality a ceny.

goro píše:2) druhý den dopoledne bych chtěl vidět z Valencie aspoň něco málo, co lze za 3-4 hodiny stihnout.


Z letiste to metrem do mesta trva tak 30 minut, moc casu mit nebudes.

goro píše:3) vygooglil jsem, že ve Valencii jsou pěkné městské pláže, kam jezdí linka metra + tramvaj z letiště.
dá se na těch plážích normálně volně koupat? máte někdo vlastní zkušenost?


Da. Ale necekej zadnou romantiku ani smaragdove more. Proste obycejna mestska plaz.

goro píše:4) taky mně napadlo, že bychom na pláž dojeli už večer a strávili noc tam; ale takový nápad se mi těžko posuzuje, když jsem tam nikdy nebyl :) Dá se to tam? Je to bezpečné? Legální? Nepotřebujeme ani stavět stan, jen vytáhneme spacáky a zalehneme, nevíte, jestli se to tam smí?


Tak to nevim. To uz radeji to letiste, tam je aspon urcita uroven bezpeci + ciste WC a tekouci voda...


Odpovědět