Palma de Mallorca (PMI)

Odpovědět
Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Palma de Mallorca (PMI)

Příspěvek od Tony Smoke »

Zdravim,
vie mi niekto poradit, ze zajtra ked mam boarding o 14:20 len s prirucakom, ze kedy asi by som sa mal pohnut z centra Palmy? Moj optimisticky odhad je 13:30, kedze busu to trva asi 20minut + nejaka rezerva a prechod security. Ci?


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Palma de Mallorca (PMI)

Příspěvek od pavelpmi »

Zalezi na tom, odkud z centra. :D Nekdy to trva vecnost nez centrum po Avenidach autobus objede, kdyz si na kazde zastavce kupuji cizinci listky u ridice. Ale z Pl. Espanya bys do 20 minut urcite na letisti mel byt. Nechci strasit, cestou na letiste se mi to teda nikdy nestalo (taky jsem driv jezdil skoro z druhe konecne), ale kdyz je autobus plny, tak nezastavi (ted bydlim posledni zastavku pred letistem, a vecer, kdyz jsem chtel popojet do mesta, tak se mi to uz parkrat stalo, ze jel z letiste autobus plny a nezastavil. Zase je fakt, ze pres den to jezdi casteji ). Jednicka jezdi po 13 minutach.

Taky pozor na to, ze kolem treti odleta vlna Air Berlinu (i kdyz ted o prazdninach je vlastne spicka skoro porad), tak aby te neprekvapila fronta na security. Vetsinou jde rychle, ale kdyz s ni clovek nepocita, tak nepotesi.

A jeste bych si nechal nejaky cas na cestu ke gatu: kdyz ti daji odlet z konce "cecka", tak tam je to pesky 800 metru.

Proste bych se snazil byt na letisti hodinu pred odletem. :D

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Palma de Mallorca (PMI)

Příspěvek od Tony Smoke »

pavelpmi píše:Zalezi na tom, odkud z centra. :D Nekdy to trva vecnost nez centrum po Avenidach autobus objede, kdyz si na kazde zastavce kupuji cizinci listky u ridice. Ale z Pl. Espanya bys do 20 minut urcite na letisti mel byt. Nechci strasit, cestou na letiste se mi to teda nikdy nestalo (taky jsem driv jezdil skoro z druhe konecne), ale kdyz je autobus plny, tak nezastavi (ted bydlim posledni zastavku pred letistem, a vecer, kdyz jsem chtel popojet do mesta, tak se mi to uz parkrat stalo, ze jel z letiste autobus plny a nezastavil. Zase je fakt, ze pres den to jezdi casteji ). Jednicka jezdi po 13 minutach.

Taky pozor na to, ze kolem treti odleta vlna Air Berlinu (i kdyz ted o prazdninach je vlastne spicka skoro porad), tak aby te neprekvapila fronta na security. Vetsinou jde rychle, ale kdyz s ni clovek nepocita, tak nepotesi.

A jeste bych si nechal nejaky cas na cestu ke gatu: kdyz ti daji odlet z konce "cecka", tak tam je to pesky 800 metru.

Proste bych se snazil byt na letisti hodinu pred odletem. :D


Ahoj Pavel,
tajne som dufal, ze sa ozves prave ty :)
Odlet mam veru okolo tretej (14:45) a je z Ccka, takze dakujem za tip, radsej teda pojdem uz okolo 13tej z centra. Malo by to stacit na kratku prechadzku a pivko v cetnre :)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Palma de Mallorca (PMI)

Příspěvek od bugr »

nechápu proč to hrotit a čekat v Palmě do poslední chvíle? Já na letiště pokaždý dorazil 2-3 hodiny dopředu, koupil si pivko a pozoroval provoz mez halama. Nejlevnější maj u benzinky, litrovku Miguela :)

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Palma de Mallorca (PMI)

Příspěvek od Tony Smoke »

bugr píše:nechápu proč to hrotit a čekat v Palmě do poslední chvíle? Já na letiště pokaždý dorazil 2-3 hodiny dopředu, koupil si pivko a pozoroval provoz mez halama. Nejlevnější maj u benzinky, litrovku Miguela :)


tvoj sarkazmus je na takej vysokej urovni, ze som si chvilu myslel, ze si - slusne povedane - cudny :clap:


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Palma de Mallorca (PMI)

Příspěvek od bugr »

nevím kde je jaký sarkazmus? To myslím vážně.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Palma de Mallorca (PMI)

Příspěvek od flyingblue »

Tony Smoke píše:
bugr píše:nechápu proč to hrotit a čekat v Palmě do poslední chvíle? Já na letiště pokaždý dorazil 2-3 hodiny dopředu, koupil si pivko a pozoroval provoz mez halama. Nejlevnější maj u benzinky, litrovku Miguela :)


tvoj sarkazmus je na takej vysokej urovni, ze som si chvilu myslel, ze si - slusne povedane - cudny :clap:


Bugr neni "cudny". Bugr tvori vlastni kategorii. Ber jak je nebo nech lezet. Nic neschovava, zadnej sarkasmus.

(ja bych tam nestal s pivem, ale s nejakou vodou :ugeek: )

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Palma de Mallorca (PMI)

Příspěvek od bugr »

jak stál? My tam seděli a pozorovali přistání, ve stínu pod stromem. nějak nevím o co je lepší čučet v Palmě :-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Palma de Mallorca (PMI)

Příspěvek od flyingblue »

bugr píše:jak stál? My tam seděli a pozorovali přistání, ve stínu pod stromem. nějak nevím o co je lepší čučet v Palmě :-)


sorry, taky bych si sednul, uz sem starsi pan :-)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Palma de Mallorca (PMI)

Příspěvek od bugr »

:clap:

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Palma de Mallorca (PMI)

Příspěvek od Tony Smoke »

no tak provoz pozorovat na PMI je asi tak zaujimave ako na DXB. S tym rozdielom, ze v DXB je 95% EK a na PMI AB. Moc jednotvarne...

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Palma de Mallorca (PMI)

Příspěvek od bugr »

Když tě ty letadla nebaví tak na ně nekoukej, nevím co víc na to říct. Jsou lidé co je baví sledovat živě letecký provoz i když je pro někoho nudný a nezajímavý 8) Já si užiju i na polních letištích ale to sem nepatří.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Palma de Mallorca (PMI)

Příspěvek od pavelpmi »

Rekordní rok 2015: 23 745 131 cestujících (+ 2,7 %), 178 253 pohybů (+ 3,3 %).

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Palma de Mallorca (PMI)

Příspěvek od bugr »

Dotaz, tušíte do kdy jezdí MHD z letiště? Podlehl jsem akci Eurowings a letím na tři dny na Mallorku, až když mi přišel mail jsem si všiml, že neletím v 10:40 dopoledne ale 22:40 :D
Takže řeším jak se dostat před jednou ráno z letiště, asi směr Arenal, přijde mi to nejblíž.

Někde jsme četl, že do půl jedný jezdí busy někde zas do 1:50, na stránkách provozovatele busu č.21 jsem prostě nenašel od kdy do kdy jezdí, já na to asi nemám buňky, díky..

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2204
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Palma de Mallorca (PMI)

Příspěvek od pavelpmi »

Posledni jednicka do mesta jede v 1:45 (v nedeli v 1:10), jednadvacitka do Arenalu o pulnoci.
http://www.emtpalma.es/en/route/-/L/1/a ... iutat-port
http://www.emtpalma.es/en/route/-/L/21/ ... l-aeroport


Odpovědět