Frankfurt nad Mohanem

Odpovědět
happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od happyna »



Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Marty-t »

A klid od stávek ve FRA zatím není:
http://www.focus-fen.net/index.php?id=n274265
- zase jsem měl jednou štěstí (letěl jsem výjimečně do NUE...) ale s takovou mne okolnosti přeučí radši jezdit do Německa autem - brrr D1 a A3...
Berlin. Travellers in Germany faced disruption on Tuesday as workers claiming more pay went on strike at airports across the country, causing cancellations and severe delays, AFP reports.
Some 450 flights out of a total 1,300 were cancelled at Frankfurt Airport, Germany's biggest and the third busiest in Europe, according to Fraport, which runs operations there.
Germany flag carrier Lufthansa said it alone was cancelling around 400 flights due to the strike by public sector workers.
In addition to Frankfurt, 85 flights were cancelled out of a total 1,130 in Munich, the country's number two airport.
The airports of Stuttgart, Duesseldorf, Cologne-Bonn, Muenster-Osnabrueck, Dortmund, Hanover and Bremen were similarly affected.
Public service workers' union Verdi has called for a 6.5-percent hike in salary for its two million members. The federal state and local authorities countered this with an offer of 3.3 percent over two years.
Fresh negotiations were due Wednesday and Thursday.

el.vitana
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 20. 05. 2012, 19:15
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od el.vitana »

Ahoj, mám v plánu let do Hanoie v srpnu a vychází mi dobře let s Korean (Praha-Frankfurt-Soul-Hanoi), ale ve Frankfurtu bych měl na přestup 1 hodinu 20 minut a nebo přes 11 hodin což se mi fakt nechce. Má někdo zkušenosti jak je to s časem a pohybem po terminálu když je Soul mimo Schengen?
Všem moc díky ;)

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od gr09 »

Asi zalezi v kterou denni dobu to je, ale vetsinou 1:20 staci, pokud nebudete parkovat na nejake vzdalene stojance. A take jestli nebudou mlhy :)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Night fly »

gr09 píše: A take jestli nebudou mlhy :)


Ani jsem necekal takovouhle nahravku v poslednim prispevku threadu :wink: Protoze takovy mr.nik, jaky byl vcera v podvecer ve FRA, jsem nezazil snad ani na CDG :shock: Byla mlha se snezenim; ale na vsechna letadla startujici z rwy 18 byly pouze DVE de-ice stanoviste. Takze jsme nastupovali s avizovanym zpozdenim 20 minut a startovali s 2h30 "k dobru". Rusily se posledni vecerni navraty do FRA (kvuli nocni uzavere) a take nektere overnighty.


qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od qwertyx64 »

Ahojte, ktoru lounge odporucate? :wink:

Screenshot_20170120_200336.png

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od flyingblue »

qwertyx64 píše:Ahojte, ktoru lounge odporucate? :wink:

Screenshot_20170120_200336.png


AF v schengenske casti terminalu nebrat

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Fabo »

je to prast jak uhod. Ber tu, co mas nejbliz... Leda bys chtel do sprch, ty AF nema vubec, Sky Lounge ma alespon placene. Luxx netusim.

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od bepo »

Luxx lounge má sprchu.
Přílohy
sprcha.jpg
sprcha.jpg (222.4 KiB) Zobrazeno 6418 x

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Marty-t »

Podle:
https://www.austrianwings.info/2017/02/ ... ns-visier/ se o linky z FRA kromě Ryanu intenzivně zajímá i Wizzair a šušká se o dvou linkách, které by měl letos v rámci letního letového řádu na FRA zavést... Tipnul bych si, že to bude něco u moře, případně BUD a KRK, ale tajně si přeji i BTS - ta by dávala taky smysl...

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Marty-t »

Takže Wizz už od května z FRA do BUD a SOF... Zdroj: https://www.austrianwings.info/2017/02/ ... ai-in-fra/ Tak uvidíme jak se bude low cost konkurence LH Group na FRA postupně zabydlovat a zda někdy zavedou linku i do našich končin (VIE, BTS by mohly být dalšími horkými kandidáty...)

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Marty-t »

Od zimního letového řádu zařazuje LH z FRA 6 nových destinací - tři úplně nové: CLJ a TSR v Rumunsku, KAO ve Finsku. A tři dříve letní mění na celoroční: KEF na Islandu, PMO na Sicílii a SCQ ve Španělsku... https://www.austrianwings.info/2017/06/ ... ehen-fest/

Škoda naše Česko-Slovenské končiny opět vyšly naprázdno...

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Marty-t »


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od pepa007 »

Poradíte mi prosím do kterých salonků mám na FRA přístup, pokud poletím v Business Class Lufthansy?

Pochopil jsem že samotná Lufthansa má "business salonky", do kterých se dostanu, a pro vyšší třídy ještě "senator salonky", do kterých ne.

Jak je to ale se salonky jiných společností? Dostanu se třeba do kteréhokoliv salonku společnosti ze StarAlliance?

A poradil by mi někdo dobrý salonek poblíž gejtů A nebo B v Terminálu 1 prosím? Díky!

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od whiskey »

pepa007 píše:Poradíte mi prosím do kterých salonků mám na FRA přístup, pokud poletím v Business Class Lufthansy?

Pochopil jsem že samotná Lufthansa má "business salonky", do kterých se dostanu, a pro vyšší třídy ještě "senator salonky", do kterých ne.

Jak je to ale se salonky jiných společností? Dostanu se třeba do kteréhokoliv salonku společnosti ze StarAlliance?

A poradil by mi někdo dobrý salonek poblíž gejtů A nebo B v Terminálu 1 prosím? Díky!

LH ma Business Class Lounges, Senator Lounges, First Class Lounges a jeden First Class Terminal. S business letenkou sa dostanes do Business Class lounge.

Do akehokolvek *A salonika ani nahodou. Velmi zavisi od konkretneho letiska a operatora/aerolinky, ktori prislusny salonik prevadzkuju.
Odporucam vuskusat lounge finder, kde si vyberies typ letenky/vernostnej karty a letisko, a stranka ti ukaze lounges, do ktorych mozes ist.


Odpovědět