Frankfurt nad Mohanem

Odpovědět
Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Cestovatel »

Globík píše:
Cestovatel píše:A kolik tam máš volného času?

3,5 hodiny, přílet i odlet na terminálu 1

Tak to je v klidu, pokud nechodíš o berlích.

Lidi to s časama přehánějí. Ja jsem z T1 u auta v Kelsterbachu, když jedu vlakem za 25 minut. Z toho jdu těch 15 minut pěšky od vlaku a vlak jede 3 minuty. Zbytek je čas od letadla do podzemí k vlaku.

Nevím zda jsi tam už někdy dříve byl či jedeš poprvé, ale pokud už jsi FRA navštívil, tak bych to viděl asi takhle:

letadlo - vlak - 8 minut
nákup jízdenky - 3 minuty
jízda vlakem do centra - 13 minut

S-Bahn jede každých max. 15 minut

Aby jsi minimalizoval prostoj na nástupišti mrkni na jízdní řád.
http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/en

Pokud nebudeš na letišti nikde očumovat, tak máš na centrum naprosto bezpečně 2 hodiny, což k základní prohlídce stačí. Kolem finančního centra dojdeš k radnici, od řeky si dáš klasický záběr mrakodrapů a opět se pomalu můžeš vrátit na letiště.

Info vychzí z mých praktických zkušeností. No a chodim možná trochu rychleji než ostatní, tzn. neloudám se.


VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Já bych se do města nehnal.. Terasa je super, navíc ve FRA ve městě toho zas tak moc k vidění není - prostě běžný německý město :lol: Pokud nechceš za ťapinama, na což nemáš čas, tak nic moc...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Cestovatel píše:Tak to je v klidu, pokud nechodíš o berlích.

S-Bahn jede každých max. 15 minut


Ještě před 2 týdny jsem náhodou o berlích chodil :D Ale už je to snad minulost.

Ve městě jsem už několikrát byl, ale naposledy před nějakými 15 lety, tak bych se tam tád mrkl znovu. Na letišti ale budu poprvé. Nicméně orientační smysl mám dobrý, tak by to nemělo vadit.

Tedy zpoždění S-bahnu delší, než 15 minut by mi nemělo vadit, protože v tom případě mi místo zpožděného přijede další a navíc mezi nimi ještě jezdí příměstské vlaky.

Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Cestovatel »

Globík píše:Ještě před 2 týdny jsem náhodou o berlích chodil :D Ale už je to snad minulost.

Ve městě jsem už několikrát byl, ale naposledy před nějakými 15 lety, tak bych se tam tád mrkl znovu. Na letišti ale budu poprvé. Nicméně orientační smysl mám dobrý, tak by to nemělo vadit.

Tedy zpoždění S-bahnu delší, než 15 minut by mi nemělo vadit, protože v tom případě mi místo zpožděného přijede další a navíc mezi nimi ještě jezdí příměstské vlaky.


Pokud budeš na letišti poprvé, tak se mrkni na mapu letiště, aby jsi měl už předem představu jakým směrem půjdeš. Ať už Tě vyhodí kdekoliv, tak směřuj pořád ve směru Baggage reclaim. Vlak je o jedno patro níže než jsou zavazadla.

Jen pro info. Na letišti jsou dva vlakové terminály. Jeden pro dálkové vlaky ICE, kam se jde nadchodem a ten je opravdu z ruky a někteří si jej možná zaměnili a proto psali tak dlouhé časy. Druhý je pouze pro S-bahny a regionální vlaky, který je v podzemí.

V Tvém případě je zajímavý pouze ten v podzemí terminálu T1.

Dle textu to vypadá, že jsi se ještě na ten jízdní řád nepodíval, tak tam zadej odjezd z Frankfurt(M) Flughafen Regionalbf a příjezd na Frankfurt(Main)Hbf. Budeš hned vědět přesně který vlak stihneš a který ne.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Koukal jsem na plán letiště i jízdní řád dříve, než jsem sem psal :wink:
Viděl jsem, že nádraží dálkových vlaků je dál.
Ale co se týče jízdního řádu, tak jsem až dnes registroval četnost spojů, předtím jen jízdní dobu na Hlavní nádraží. Proto jsem se nechal zblbnout nebezpečím zpoždění, které může být nepříjemné, když člověk jede z nějakého konkrétního místa mimo centrum, ale z centra by to vadit nemělo, když jezdí S každou čtvrthodinu a k tomu ještě regionální vlaky.

Díky za všechny rady!


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od bugr »

Chci dát FRA s LH na dva-tři dny, čistě spottig. A chci vědět jestli se to dá bez auta, beru stativ a kameru a chci se dostat někam k dráze a točit. Předpokládám, že terasy je to spíš na statické snímky + nějaké taxování.
můžete někdo poradit jestli ta myšlenka není zcestná?

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od kuba.biker »

Trochu off topic, ale je to docela zajímavý článek...

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/business-ve-svete/clanek.phtml?id=629203

Už pár let nazpátek jsem si říkal, že letiště Egelsbach by bylo zajímavou alternativou k FRA - provoz letadel s kapacitou do 50 míst by tam byl celkem bez problémů, doprava cestujících do centra Frankfurtu i na letiště FRA by byla po dálnici otázkou několika minut. No vida, Net Jets jako by mi četli myšlenky :wink: Schválně jestli se jim bude chtít i na český trh...(?)

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od kuba.biker »

Poraďte mi prosím: je předpoklad, že se dá ve FRA stihnout přestup za 45 min? Nejde mi ani tak o vzdálenost gatů (oba lety jsou z terminálu 1A) spíš o to, zda je reálné v tak krátkém čase přeložit zavazadla z letadla do letadla..???

Vendy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 17. 03. 2009, 21:45
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Vendy »

Ahojky lidicky, prosim o radu, jak je to s prestupem ve Frankfurtu. Casu mam dost, ctyri hodiny, ale nevim, jak to tam chodi, oba lety, jak z prahy tak do usa, budou z terminalu jedna. je nutne si tam kupovat jizdenky na ty autobusy - co jsem nekde cetla, ńebo ne? a nepochopila jsem ten podzemni a nadzemni vlak. proste budu rada za kazdou radu, kam se vrtnout. snad to horsi nez pariz nebude, ale i tak bych rada vedela, co me ceka. dekuju moc.

Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Cestovatel »

V rámci jednoho terminálu bohatě postačí vlastní nohy. Nic se nikde neplatí. Vláček mezi T1 na T2 je také zdarma. Hoď odkaz na text, kde se píše o placených službách...

Vendy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 17. 03. 2009, 21:45
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Vendy »

...budu muset pohledat, ale bylo to neco jako ze si musim koupit jizdenku abych mohla tema jejich busama se tam prepravovat. kazdopadne dekuju za info.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Zdenek »

pokud se opravdu jedná o FRA, tak jaké autobusy ? mezi terminály jezdí minivláček zdarma
něco jiného je Ryanovo pojetí FRA, tam se fakt z Hahnu musí BUSem do FRA

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od vita »

Chtěl bych se zeptat, sousedi letí 6. ledna s Gulf Air z FRA přes BAH do BKK, koukali jsme, jak se dostat na FRA a překvapivě nejlepší nám vyšlo přikoupit letenky PRG - FRA s Lufthansou.

Je mi jasný, že ten přestup bude nejištěný, to znamená, že když jim to ve FRA uletí, tak je to průšvih, ale není možný alespoň v Praze na přepážce odbavit zavazadla do BKK, aby to nemuseli ve FRA vyzvedávat a nést znovu na Check-in (i když tam asi stejně budou muset pro palubky...). Času na přestup mají dost - 4 hodiny v obou směrech.

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od Malvolio »

vita píše:Chtěl bych se zeptat, sousedi letí 6. ledna s Gulf Air z FRA přes BAH do BKK, koukali jsme, jak se dostat na FRA a překvapivě nejlepší nám vyšlo přikoupit letenky PRG - FRA s Lufthansou.

Podobný případ se řešil zde:
http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=11&t=5059

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Frankfurt nad Mohanem

Příspěvek od vita »

Malvolio píše:
vita píše:Chtěl bych se zeptat, sousedi letí 6. ledna s Gulf Air z FRA přes BAH do BKK, koukali jsme, jak se dostat na FRA a překvapivě nejlepší nám vyšlo přikoupit letenky PRG - FRA s Lufthansou.

Podobný případ se řešil zde:
http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=11&t=5059


Díky, já jsem si nemohl vzpomenout, kde se to řešilo, ale tam je případ LH + LH, co když to je LH + někdo jiný, kdo není její codesharový partner?


Odpovědět