Katowice - spotting

lojza.lojzovic
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 26. 11. 2007, 21:26
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Katowice - spotting

Příspěvek od lojza.lojzovic »

ma nekdo zkusenosti s focenim v katowicich??, na jakou vzdalenost se da dojit (dojet) k draze, jak to je se sluncem apod??

diky


Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Katowice - spotting

Příspěvek od Alexx »

lojza.lojzovic píše:ma nekdo zkusenosti s focenim v katowicich??, na jakou vzdalenost se da dojit (dojet) k draze, jak to je se sluncem apod??

diky


Otazka je spis co tam chces spotit :-)

lojza.lojzovic
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 26. 11. 2007, 21:26
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Katowice - spotting

Příspěvek od lojza.lojzovic »

Alexx píše:Otazka je spis co tam chces spotit :-)


no podle rozkladu lotow tam je rozhodne ziveji nez v ostrave :-) a 100km neni daleko na to tam zajet ale dost daleko jet tam zbytecne ;-)

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Katowice - spotting

Příspěvek od Alexx »

Tak oproti Ostravě bude asi živěji i v Karlových Varech, bohužel...
:cry:

Ale jinak při prakticky stejné vzdálenosti bude Krakov asi lepší než Katovice, ale zase si zaplatíš mýto na dálnici, 13 zł každým směrem.

lojza.lojzovic
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 26. 11. 2007, 21:26
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Katowice - spotting

Příspěvek od lojza.lojzovic »

Alexx píše:Tak oproti Ostravě bude asi živěji i v Karlových Varech, bohužel...
:cry:

Ale jinak při prakticky stejné vzdálenosti bude Krakov asi lepší než Katovice, ale zase si zaplatíš mýto na dálnici, 13 zł každým směrem.


s prvni casti bohuzel souhlasim a k druhe, privitam info i o krakowe nicmene je to o cca 60km dal + myto, takze opakuju dotaz, ma nekdo zkusenosti s focenim v katowicich??
dekuju


RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Příspěvek od RadekFM »

co tam chceš spotit? jednu 737 za druhou? docela opruz ne :)

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

RadekFM píše:co tam chceš spotit? jednu 737 za druhou? docela opruz ne :)

No v KTW kdyz uz tak spis jednu A320 za druhou (WizzAir) :wink:

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Katowice - spotting

Příspěvek od Kamyl »

lojza.lojzovic píše:s prvni casti bohuzel souhlasim a k druhe, privitam info i o krakowe nicmene je to o cca 60km dal + myto, takze opakuju dotaz, ma nekdo zkusenosti s focenim v katowicich??
dekuju


Do Krakowa jezdim spottit docela casto, na spotting docela dobre letiste. Z Orlove je presne 135 km, myto neni treba platit, kdyz se jede pres Oswiecim (jezdivam tak, jelikoz za ten kousicek dalnice se mi myto teda opravdu platit nechce)...

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

Kamyl píše:
RadekFM píše:co tam chceš spotit? jednu 737 za druhou? docela opruz ne :)

No v KTW kdyz uz tak spis jednu A320 za druhou (WizzAir) :wink:


A319, nie? (107ks)

pardon pomýlil som sa!
nekamenujte ma moc ( len trocha)
Naposledy upravil(a) context dne 31. 01. 2008, 23:54, celkem upraveno 1 x.

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Příspěvek od Dachen »

2context:

Wizz Air has a young, single type Airbus A320 fleet


http://wizzair.com/about_us/fleet/

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

Dachen píše:http://wizzair.com/about_us/fleet/


jasné, máš pravdu, pomýlil som si to s EZY

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

No do Katovic to obvykle vychází z Karviné dvě hodiny (obvykle tam jezdím za blbého počasí nebo v provozu, takže jinak asi trochu mit), do Krakova jsem jel na letiště po dálnici taky dvě hodiny, ale zato v neděli ráno a bylo pěkně. Platit 13 zł jedním směrem je opruz, přes Osvětim to neznám, ale spodem přes Wadowice je to úplně nah...

AirDanke
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 27. 07. 2008, 14:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re:

Příspěvek od AirDanke »

Alexx píše:No do Katovic to obvykle vychází z Karviné dvě hodiny (obvykle tam jezdím za blbého počasí nebo v provozu, takže jinak asi trochu mit), do Krakova jsem jel na letiště po dálnici taky dvě hodiny, ale zato v neděli ráno a bylo pěkně. Platit 13 zł jedním směrem je opruz, přes Osvětim to neznám, ale spodem přes Wadowice je to úplně nah...


jj, mohu potvrdit ze své zkušenosti, že jet spodem do Krakowa (zřejmě přes ty Wadowice) je učiněná katastrofa!!!!! letěl jsem dvakrát z Krakowa, vyjel jsem z Karviné s velkým předstihem a dvakrát jsem málem nestihl letadlo!!!!! neskutečné, je tam vždycky zácpa ako prase - takových 15 km před letištěm se jede těžce přes hodinu a kolona se vůbec nehýbe - a to je ještě více deprimující...

AirDanke
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 27. 07. 2008, 14:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Nejlepší cesta do Katowic?

Příspěvek od AirDanke »

Vzhledem k mé zkušenosti z Krakowa uvedené výše jsem si booknul pár letenek z Katowic - odlétám tento víkend 01.11. do Birminghamu a potom 08.11. do Londýna (s Ryanem samo sebou :) ). Do Katowic jsem jednoul přilétal, ale raději bych se chtěl zeptat dopředu na cestu někoho, kdo má zkušenosti, jak je nejlepší se dostat na letiště v Katowicích? Pojedu z Poruby, takže do fiknu po D1 do Bohumína a směrem tam navrch, otázka je, jestli je lepší a plynulejší (ne jak Krakow, kde mají snad ten obchvat postavený, ale jede se tam 10 km / h z důvodu uzavírky jednoho směru) jet přes Gliwice a Tarnowskie Gory nebo to před Gliwicemi fiknout na A4 (doufám, že je dostavená a v plném provozu) a objet Katowice a pak nahoru na Sosnowiec? kdyžtak pls použijte mapy.cz ať se zorientujete - moc díky za nějaký info k úžasným polským silnicím - btw, až bude dostavená D1 i z druhé strany z Polska, tak na letiště to bude cca 100 km, takže za hodinku člověk bude na letišti - jenže než to bude :((( ale myslím si, že až se to postaví, tak letiště v Katowicích bude vlastně letiště pro Ostravu, protože v Mošnov nějak nevěřím :(

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nejlepší cesta do Katowic?

Příspěvek od Kamyl »

AirDanke píše:Vzhledem k mé zkušenosti z Krakowa uvedené výše jsem si booknul pár letenek z Katowic - odlétám tento víkend 01.11. do Birminghamu a potom 08.11. do Londýna (s Ryanem samo sebou :) ). Do Katowic jsem jednoul přilétal, ale raději bych se chtěl zeptat dopředu na cestu někoho, kdo má zkušenosti, jak je nejlepší se dostat na letiště v Katowicích? Pojedu z Poruby, takže do fiknu po D1 do Bohumína a směrem tam navrch, otázka je, jestli je lepší a plynulejší (ne jak Krakow, kde mají snad ten obchvat postavený, ale jede se tam 10 km / h z důvodu uzavírky jednoho směru) jet přes Gliwice a Tarnowskie Gory nebo to před Gliwicemi fiknout na A4 (doufám, že je dostavená a v plném provozu) a objet Katowice a pak nahoru na Sosnowiec? kdyžtak pls použijte mapy.cz ať se zorientujete - moc díky za nějaký info k úžasným polským silnicím - btw, až bude dostavená D1 i z druhé strany z Polska, tak na letiště to bude cca 100 km, takže za hodinku člověk bude na letišti - jenže než to bude :((( ale myslím si, že až se to postaví, tak letiště v Katowicích bude vlastně letiště pro Ostravu, protože v Mošnov nějak nevěřím :(

Ja jel jednou do KTW pres Ciesyzn a Bielsko Biala po te pseudodalnici a z Orlove to bylo cca 120 km, takze asi dve hodky, cesta celkem v pohode. Pak jsem 2x absolvoval z KTW pres Tarnowskie Gory a Gliwice, coz mam domu do Orlove cca 90 km, zato pomalejsi cesta, takze taky cca dve hodky. Ani jednou jsem nikde nevisel v kolonach, nebo neco takoveho...
Jinak do Krakowa jezdim vzdy (a to je hodne casto) pres Jastrzebie Zdroj, Pszcyna, Oswiecim a cesta v pohode - nikde problem. Pres Katowice nejezdivam, protoze dalnice rozkopana, polovina toho 50 km useku je stahnuta do 1 pruhu, kolony jako prase a jeste ti smejdi za to chteji 13 zl, po dalnici pres Bielsko jsem to zkousel jednou a jiz nikdy vice, malem to uletelo, presne jak pises - poslednich 15 km jsem jel asi hodinu...


Odpovědět