Madrid-Getafe

Odpovědět
kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Madrid-Getafe

Příspěvek od kuba.biker »

Podle LKKV.info by se ve Varech měly vyskytnout dva A321 OK letící chartery z Madridu. Co mne překvapilo je, že neletí z Barajasu, ale z letiště Getafe na jihu...nevíte co to je za letiště? Jak tak koukám na google, vidím tam spousty nákladních letadel Casa, ale civilní provoz kde nic tu nic...a teď najednou tam letí OK?!? Jak to, že tohle letiště už dávno neobjevil třeba FR?!?!?!?


Petrov
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 07. 07. 2005, 13:31
Stav: Offline

Příspěvek od Petrov »

O letišti Getafe toho mnoho nevím, ale v jeho těsné blízkosti je kemp, ve kterém v září 2006 strávil několik nocí a startující letadla mi přelétávala rovnou nad stanem. Co si tak vybavuji, tak to byla samá vojenská transportní a pak jsem tam taky viděl Airbus A300B4-608ST Super Transporter (to je ta"nákladní obluda",kterou Airbus využívá k přepravě leteckých dílů mezi svými továrnami - mimochodem, až do té doby jsem si netušil, že tohle letadlo opravdu existuje).

Nějak si nevybavuji, že by tam směřovaly třeba městské autobusy, ač je to oblast MHD pokrytá. Asi to bude opravdu jen vojenské/nákladní letiště, možné je, že tam má Airbus nějakou továrnu, takže zkusím tipovat, že ty Airbusy ČSA mohli třeba přepravovat španělské vojáky na cvičení do Doupovských hor. Ale teď opravdu jenom spekuluji.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Příspěvek od kuba.biker »

Díky za info...stejně je to zvláštní, podle lkkv tím mají přiletět na jakousi akci týkající se cestovního ruchu ředitelé cestovek... :?:

Petrov
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 07. 07. 2005, 13:31
Stav: Offline

Příspěvek od Petrov »

S těma vojákama jsem to fakt jenom tipoval a jak vidím, asi jsem se moc nestrefil. Možná to bude mít stejnou úlohu jako v Praze Kbely. Teď zpětně lituji, že jsem se tam tenkrát nejel blíž podívat, ale abych řekl pravdu, ani mně to nenapadlo, měl jsem tenkrát během těch tří dnů v Madridu dost nabitý program :D


Odpovědět