London City

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: London City

Příspěvek od pumuklgr »

To taky jde, to je pravda, má to několik zastávek po trase (gatwickexpress je přímý bez zastávek). Díval jsem se na cenu na 19.1. a podle http://www.thetrainline.com je nejlevnější lístek za £10. To pak ale myslím je třeba jet tím konkrétním vlakem, na který máš lístek - jestli se nepletu.

EDIT:
Tak jsem se ještě díval na http://www.southernrailway.com a nejlevnější lístek je skutečně za £10, ale pak skutečně musíš jet tím konkrétním vlakem (píšou tam “valid only on your selected service“). Normální lístek na zastávkový vlak od southern stojí £14.40 (to pak můžeš jet vskutku každým spojem), jede tak těch 40 minut. Podle mě je volba jasná - když teď koupíš gatwickexpress na 19.1., dáš za to teď £12.80, což je rozdíl nepatrný, pokud to počítas v rámci celé cesty, je to nějaká stokoruna.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: London City

Příspěvek od alesesl »

pumuklgr píše:To taky jde, to je pravda, má to několik zastávek po trase (gatwickexpress je přímý bez zastávek). Díval jsem se na cenu na 19.1. a podle http://www.thetrainline.com je nejlevnější lístek za £10. To pak ale myslím je třeba jet tím konkrétním vlakem, na který máš lístek - jestli se nepletu.

EDIT:
Tak jsem se ještě díval na http://www.southernrailway.com a nejlevnější lístek je skutečně za £10, ale pak skutečně musíš jet tím konkrétním vlakem (píšou tam “valid only on your selected service“). Normální lístek na zastávkový vlak od southern stojí £14.40 (to pak můžeš jet vskutku každým spojem), jede tak těch 40 minut. Podle mě je volba jasná - když teď koupíš gatwickexpress na 19.1., dáš za to teď £12.80, což je rozdíl nepatrný, pokud to počítas v rámci celé cesty, je to nějaká stokoruna.


To je pravda, vezmu Gatwick Express a je to a nebudu nic resit, protoze pak muzu jet kterymkoliv vlakem a ne se strachovat jestli mi ten nebo ten ujede.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: London City

Příspěvek od happyna »

Hlavne bacha na LCY je dost debilne schovanej turniket na odpipnuti oysterky a 3x jsem narazil na revizory po ceste do centra :D

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: London City

Příspěvek od pumuklgr »

Jj, oni tam nejsou na LCY při vchodu do DLR vlastně turnikety, ale jen žlutý pípák. Když se tam vchází, tak na pravé straně se mine kancl s předprodejem, pak vchod a tak nalevo je schovaný ten pípák. Pak ještě třeba pipnout na konci při výstupu z DLR a znova při vchodu do tube. Počítá se ti jako jedna jízda. Ale nevím, možná pojede alesesl za hotové. I když oyster se vyplatí, když víš, že třeba za měsíc budeš zase v londýně.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: London City

Příspěvek od alesesl »

pumuklgr píše:Jj, oni tam nejsou na LCY při vchodu do DLR vlastně turnikety, ale jen žlutý pípák. Když se tam vchází, tak na pravé straně se mine kancl s předprodejem, pak vchod a tak nalevo je schovaný ten pípák. Pak ještě třeba pipnout na konci při výstupu z DLR a znova při vchodu do tube. Počítá se ti jako jedna jízda. Ale nevím, možná pojede alesesl za hotové. I když oyster se vyplatí, když víš, že třeba za měsíc budeš zase v londýně.


To jsem se chtel taky zeptat. Nebudu resit Oyster card, protoze potrebuji jen jednu jizdu na London Victoria. Budu platit hotove. Jak to funguje, pokud budu platit hotove? Kdyz mam prestupy mezi LCY DLR a London VIC, musim pokazde ven a koupit si novy listek, nebo to zvladnu na jednu jizdenku. Pokud jedu za hotove, tak dostanu nejakou jizdenku nebo tu karticku?
V LON jsem byl hodne krat a nikdy jsem se neprepravoval MHD, tak v tom trosku tapu.


pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: London City

Příspěvek od pumuklgr »

Ja si sice nikdy normalni jizdenku nekupoval, protoze mam na sve navstevy LON Oyster, ale normalne to funguje podle me tak, ze na displeji namackas kam chces (neco jako one-way ticket) jet, vhodis mince a ono ti to vyplivne pro tu tvoji jednotlivou jizdu papirovou jizdenku, ktera plati na tu tvoji trasu London City Airport - Victoria. Na DLR ji nikam nestrkas, v tube ji u turniketu pouzijes/prostrcis, aby se ti otevrel pri vchodu a vychodu. Letos to stoji £4.50, kdyz pouzivas cash (s oyster v nedeli £2.70), od ledna jako kazdy rok to bude asi o £0.20 drazsi.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: London City

Příspěvek od alesesl »

pumuklgr píše:Ja si sice nikdy normalni jizdenku nekupoval, protoze mam na sve navstevy LON Oyster, ale normalne to funguje podle me tak, ze na displeji namackas kam chces (neco jako one-way ticket) jet, vhodis mince a ono ti to vyplivne pro tu tvoji jednotlivou jizdu papirovou jizdenku, ktera plati na tu tvoji trasu London City Airport - Victoria. Na DLR ji nikam nestrkas, v tube ji u turniketu pouzijes/prostrcis, aby se ti otevrel pri vchodu a vychodu. Letos to stoji £4.50, kdyz pouzivas cash (s oyster v nedeli £2.70), od ledna jako kazdy rok to bude asi o £0.20 drazsi.


Jaka je nejrychlejsi cesta LCY na LON VIC, tim mam na mysli kde prestupovat? To je snad uz vsechno co bych chtel vedet a predem dekuji za vsechnu pomoc.

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: London City

Příspěvek od pumuklgr »

Koukni na http://www.tfl.gov.uk/ je tam sekce journey planner http://journeyplanner.tfl.gov.uk/user/X ... anguage=en
zadej z london city airport na victoria, ono ti to napise nejlepis trasu, protoze o vikendu casto probiha "Planned engineering works are taking place", takze bych ti doporucil treba trasu, kde bude o vikendu, kdy pocestujes vyluka. Tak se na to tesne pred 19.1 koukni, ono ti to najde spravnou trasu.


Odpovědět