London City

Kalic01
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 08. 04. 2008, 00:09
Stav: Offline

London City

Příspěvek od Kalic01 »

Chtěl bych se zeptat jestli se neuvažuje o Lince Praha - London City, třeba BA nebo AF (hlavně AF by měla výborný spojení s východem, kam se s London City nelítá, díky ČSA a členství v Sky teamu). Letěl z/sem do Edinburghu, z tohodle letiště je fakt výborný spojení do centra díly DLR).


euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

zajímavé plány BA

BRITISH AIRWAYS BUYS TWO AIRBUS A318s FOR LONDON CITY AIRPORT SERVICES

British Airways has signed a firm contract with Airbus for two Airbus A318 aircraft to launch services between London City Airport, in central London, and New York. The A318 is the most modern and largest aircraft certified by the European Aviation Safety Agency (EASA) for the steep approach procedures which are required at London City.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

euroflyer píše:zajímavé plány BA

BRITISH AIRWAYS BUYS TWO AIRBUS A318s FOR LONDON CITY AIRPORT SERVICES

British Airways has signed a firm contract with Airbus for two Airbus A318 aircraft to launch services between London City Airport, in central London, and New York. The A318 is the most modern and largest aircraft certified by the European Aviation Safety Agency (EASA) for the steep approach procedures which are required at London City.


jéé, TATL s A318 bych si nechal líbit. ale nebude to náhodou v all-business konfiguraci? to bych se asi nedoplatil :cry:

wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od wampa »

pepa007 píše:jéé, TATL s A318 bych si nechal líbit. ale nebude to náhodou v all-business konfiguraci? to bych se asi nedoplatil :cry:


Tohle jsem uz nekde cetl, ale bylo tam ze ve smeru do NY to bude s mezipristanim.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Robert »

wampa píše:
pepa007 píše:jéé, TATL s A318 bych si nechal líbit. ale nebude to náhodou v all-business konfiguraci? to bych se asi nedoplatil :cry:


Tohle jsem uz nekde cetl, ale bylo tam ze ve smeru do NY to bude s mezipristanim.


Viděl jsem to tady na Airways ve zprávách, ale nemůžu to teď najít. Pokud si správně pamatuji, tak to má mít ještě mezipřistání někde v Irsku.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

tusim SNN to bolo.

Jay
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 21. 07. 2005, 19:10
Stav: Offline

Příspěvek od Jay »

whiskey píše:tusim SNN to bolo.

Ano. Nazpatek non-stop.

Pevna objednavka 2 A318 je potvrzena. Diskuze zde:
http://www.airliners.net/aviation-forum ... n/3999802/

Clanek zde:
http://www.hemscott.com/news/latest-new ... 7524036797

Vyjadreni Airbusu zde:
http://www.airbus.com/en/presscentre/pr ... _a318.html

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: London City

Příspěvek od pepa007 »

Tak jsem potřeboval koncem května z Londýna do Česka, a z nějakýho divnýho důvodu mě vyšla nejlevněji Lufthansa/Swiss z LCY :shock:

Cena za zpáteční letenku 200 GBP, včetně check-in luggage. Vždycky jsem chtěl zkusit letět z/na LCY a ještě se proletím zpátky E190, která se mi taky zatím vždycky vyhnula :-)

V stejný dny stál Ryanair ze Stanstedu kolem 120 GBP one-way, easyjet a další někam k 150 one-way.

Janur
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 15. 07. 2009, 13:45
Stav: Offline

Re: London City

Příspěvek od Janur »

pepa007 píše:Tak jsem potřeboval koncem května z Londýna do Česka, a z nějakýho divnýho důvodu mě vyšla nejlevněji Lufthansa/Swiss z LCY :shock:

Cena za zpáteční letenku 200 GBP, včetně check-in luggage. Vždycky jsem chtěl zkusit letět z/na LCY a ještě se proletím zpátky E190, která se mi taky zatím vždycky vyhnula :-)

V stejný dny stál Ryanair ze Stanstedu kolem 120 GBP one-way, easyjet a další někam k 150 one-way.


Nebo taky ne :) Taky jsem se takhle tesil, 3 hodiny pred odletem mi prisla sms, ze let zrusen a at si zavolam do Nemecka a nakonec jsem letel z LHR. I kdyz teda malem taky ne, jelikoz prestoze po telefonu potvrzeno, v seznamu cestujicich na LHR jsme nebyli. Ale to se ti urcite nestane :)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: London City

Příspěvek od pepa007 »

Janur píše:Nebo taky ne :) Taky jsem se takhle tesil, 3 hodiny pred odletem mi prisla sms, ze let zrusen a at si zavolam do Nemecka a nakonec jsem letel z LHR. I kdyz teda malem taky ne, jelikoz prestoze po telefonu potvrzeno, v seznamu cestujicich na LHR jsme nebyli. Ale to se ti urcite nestane :)


ty vole nestraš :shock: :lol:

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: London City

Příspěvek od dider »

Nezapomen si na city nechat vylestit boty! :)

http://www.londoncityairport.com/inthea ... shoeshine/

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: London City

Příspěvek od pepa007 »

dider píše:Nezapomen si na city nechat vylestit boty! :)

http://www.londoncityairport.com/inthea ... shoeshine/


haha tak to je geniální :D

řek bych že tam budu jedinej ne-milionář. zkusím si tam najít holku :D

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: London City

Příspěvek od alesesl »

Dobry den,
chtel bych se zeptat LONdyna znalych. V nedeli 19.1. mam prilet na LCY z LUX s Luxairem ve 14:25. Myslite si ze je realne stihnout odlet z LGW s Easyjetem do PRG ten samy den v 18:05. Pozdejsi let je pak s BA v 19:05 ale ten uz je o hodne drazsi a pak je jeste let s Wizzairem ve 21:25 z LTN, ale to uz se mi zase moc nechce cekat a navic je prilet do PRG az po pulnoci. Jake by jste volili nejrychlejsi spojeni z LCY na LGW s MHD, vlaky, atd. Jeste je tam taky let ze STN do PRG v 18:05, ale myslim, ze na STN je horsi se dostat nez na LGW.
Dekuji predem
Ales

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: London City

Příspěvek od pumuklgr »

S luxairem z LUX do LCY létám často, do centra pak DLR (městská železnice) a metro (tube :D ) na Victoria to počítej tak 40 minut. Z Victoria jezdí co 15 minut vlak gatwickexpress (00 - 15 - 30 - 45), doba jízdy 30 minut. Takže když luxair pristane včas, než vyjdeš z letiště, než přijede DLR, tak něco před 15:30 seš na Victoria. Vylezeš z metra, mineš Travel information centre, drž se spíš doprava, tam dojdeš k nástupišti gatwickexpress. Gatwickexpress jede v 15:30. Takže v 16.00 můžeš být na LGW. Lístek na gatwickexpress si kup dopředu na netu http://www.gatwickexpress.com/, stojí £12.80. Nebo stihneš ten gatwickexpress o 15:45 a budeš tam v 16:15, tj je to v pohodě dá se to zvládnout. Prostě určitě tam do 16:30 budeš.
Kdyby něco, tak se klidně ptej.

EDIT:
O nějakých možnostech jako easybus na gatwick neuvažuj, je to určitě levnější, doba jízdy ale minimálně 65 minut z centra Londýna, klidně v husté dopravě může být 90 minut. Prostě gatwickexpress nejjednodušší, rychlé, časté a spolehlivé spojení.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: London City

Příspěvek od alesesl »

pumuklgr píše:S luxairem z LUX do LCY létám často, do centra pak DLR (městská železnice) a metro (tube :D ) na Victoria to počítej tak 40 minut. Z Victoria jezdí co 15 minut vlak gatwickexpress (00 - 15 - 30 - 45), doba jízdy 30 minut. Takže když luxair pristane včas, než vyjdeš z letiště, než přijede DLR, tak něco před 15:30 seš na Victoria. Vylezeš z metra, mineš Travel information centre, drž se spíš doprava, tam dojdeš k nástupišti gatwickexpress. Gatwickexpress jede v 15:30. Takže v 16.00 můžeš být na LGW. Lístek na gatwickexpress si kup dopředu na netu http://www.gatwickexpress.com/, stojí £12.80. Nebo stihneš ten gatwickexpress o 15:45 a budeš tam v 16:15, tj je to v pohodě dá se to zvládnout. Prostě určitě tam do 16:30 budeš.
Kdyby něco, tak se klidně ptej.

EDIT:
O nějakých možnostech jako easybus na gatwick neuvažuj, je to určitě levnější, doba jízdy ale minimálně 65 minut z centra Londýna, klidně v husté dopravě může být 90 minut. Prostě gatwickexpress nejjednodušší, rychlé, časté a spolehlivé spojení.


Dekuji za odpoved. Me napadlo se nejak dostat DLR a Metrem na Viktorii a odsud ne Gatwick Expressem, ale normalnim vlakem co jezdi southern rail na LGW. Trva to par min vic, ale cena je mnohem levnejsi. Co myslis?


Odpovědět