Madrid - přestup mezi terminály

vaschek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 02. 05. 2008, 02:59
Stav: Offline

Madrid - přestup mezi terminály

Příspěvek od vaschek »

Cestuju ze Santiaga de Compostela do Prahy. Let ze Santiaga přilétá ve 13:30 na terminál 2 a let do Prahy odlétá ve 14:45 z terminálu 4. Stihnu to? První let je se Spanair a druhý s ČSA/Iberia. Budou zavazadla převezeny do druhého letadla automaticky nebo si je budu muset převzít? Jestli někdo zná odpověď předem děkuji.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

mas vsechny lety na jedny letence nebo dve ruzne letenky?

vaschek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 02. 05. 2008, 02:59
Stav: Offline

Příspěvek od vaschek »

Mám dvě různé letenky

Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

vaschek píše:Mám dvě různé letenky

V tom pripade musis v Madridu na zavazadlo pockat a znova si ho nacheckovat na let MAD - PRG. Ale za hodinu a ctvrt bys to mel v na Barasjas normalne zvladnout. Nicmene, pauzu na cigarko bych si odpustil..))

vaschek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 02. 05. 2008, 02:59
Stav: Offline

Příspěvek od vaschek »

I když to letí z jiného terminálu (cesta z terminálu 2 na terminál 4)? Mám obavu že to nestihnem ale nevím co dělat protože obě letenky už jsou zaplacené, samozřejmě bez možnosti změny.


Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

vaschek píše:I když to letí z jiného terminálu (cesta z terminálu 2 na terminál 4)? Mám obavu že to nestihnem ale nevím co dělat protože obě letenky už jsou zaplacené, samozřejmě bez možnosti změny.

Tak to vis ze to zalezi.. Cekat na kufry muzete pet min, ale taky dvacet.
Je to tak, ze T4 je odelena od T1, T2 a T3 a neda se projit uvnitr. Musis pouzit autobus, ktrery projizdi vsechny terminaly. I tak je to otazka max 20 min.
tady mas info http://www.madrid-mad.com/maps.html
Pouze pozor, nevim presne kam priletis, existuje totiz T4 a T4S, ktery je spojen vlakem ( Tren Automático Subterráneo APM )

vaschek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 02. 05. 2008, 02:59
Stav: Offline

Příspěvek od vaschek »

Dík za uklidnění. Měl by to být terminál 4, ne 4s, je to s click4sky, oni to na tom elektronickém potvrzení vůbec nepíšou ale pokud vím tak ČSA létá z ter.4? Ještě dotaz: když to nestihnem, třeba kvůli zpoždění prvního letu, co se bude dít? Musíme si koupit novou letenku nebo nás musí vzít do dalšího letu s původní letenlou, když je to chyba jiné letecké společnosti?

wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od wampa »

vaschek píše:Dík za uklidnění. Měl by to být terminál 4, ne 4s, je to s click4sky, oni to na tom elektronickém potvrzení vůbec nepíšou ale pokud vím tak ČSA létá z ter.4? Ještě dotaz: když to nestihnem, třeba kvůli zpoždění prvního letu, co se bude dít? Musíme si koupit novou letenku nebo nás musí vzít do dalšího letu s původní letenlou, když je to chyba jiné letecké společnosti?

S ohledem na to, ze to mas na dvou letenkach, tak ti ti druzi bez problemu reknou tvoje chyba ze jsi to nestihl, a asi si budes muset koupit novou letenku.

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

Odpověď na otázku, jestli to stihneš ti nikdo dát nemůže. Je to celkem taková hraniční doba, ale doporučuju si předem projít plánek letiště, abys to měl co možná nejrychlejší. Podle mých informací létá ČSA výhradně z T4S. Já tak letěl dvakrát a vždycky odsud, ale to už máš úplně jedno, protože odbavovací přepážky terminálů T4 a T4S jsou společné při vchodu do haly terminálu T4. A pokud stihneš odbavit kufr a dostaneš boarding pass, tak už stihneš i samotný let. Do T4S se dostaneš tak, že nasedneš na automatický vláček a za chvilku jsi u GATE. Toť mé zkušenosti, ale třeba se vše za třičtvrtě roku změnilo.

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

Jj, ČSA lítá z T4S, taky jsem odtamtud nedávno letěla. Je to ještě tak +10 minut, ale za hodinu a čtvrt bys to stihnout měl v pohodě. Jinak je pravda, že separátní letenky ti negarantují přestup, pokud to nestihneš, tak máš smůlu a letenka na click4sky ti propadne, ale neznamená to, že na checkinu v bodu začátku cesty nemůžeš předložit letenky obě a požádat je, ať ti zavazadlo odbaví až do Prahy, to by jít mělo bez problémů.

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Příspěvek od FlightDetent »

Nejsem si jisty, jake je to presne oznaceni terminalu, ale nyni bezpecne letame z teto stojanky. A relativne nedavno se to menilo.

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

FlightDetent píše:Nejsem si jisty, jake je to presne oznaceni terminalu, ale nyni bezpecne letame z teto stojanky. A relativne nedavno se to menilo.


Aha, tak tedy T4 pouze. To je novinka, škoda, že už se nebude jezdit podzemním vláčkem :cry:

Lukino
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 20. 01. 2009, 10:08
Stav: Offline

Re: Madrid - přestup mezi terminály

Příspěvek od Lukino »

Neví někdo, na který terminál lítá Ryanair v Madridu? Konkrétně tam přilétám v květnu z Porta a odlétám na Mallorcu. Bude mi stačit být na letišti 70 minut před odletem?

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Madrid - přestup mezi terminály

Příspěvek od j.ree »

Lukino píše:Neví někdo, na který terminál lítá Ryanair v Madridu? Konkrétně tam přilétám v květnu z Porta a odlétám na Mallorcu. Bude mi stačit být na letišti 70 minut před odletem?


nemusis s tim tyvoe tapetovat pul fora, ten system je inteligentni a tvoji zpravu si kazdy urcite precte, tak nesil hned ze startu ...

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Madrid - přestup mezi terminály

Příspěvek od OR »

Mne prekvapilo, ze MCT (Minimum connecting time) v Madridu mezi T1,T2 a T4 je myslim 150 minut. Presedal jsem mezi OK a UX a UX a KL. Mel jsem najite spojeni s casem na prestup 1:55 a kdyz to neslo vystavit, ja i nasi letenkari jsme to nejdriv povazovali za chybu v systemu.

Myslim, ze na dvou letenkach to je hodne na hrane. Zalezi kdy se v MAD zavira checkin CSA. A moje posledni dve cesty do Madridu uz byly na T4 na stohanku, ktera byla hodne blizko. To bych ale rekl, ze je celkem jedno. Zalezi spis jestli Te jeste odbavi, pokud jo, dojdes asi v pohode i na T4S nejvzdalenejsi. T4S je podle mne cely mimo Schengen


Odpovědět