Neapol

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Neapol

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Jelikož jsem se rozhodl využít víkendové akce Sky Europe, prosím o nějaké informace o tomhle letišti a městě vůbec.
Uvírám rady ohledně dopravy z letiště do centra, možnosti spotteringu i ohledně toho, co se dá v Neapoli a okolí za 3dny vidět. Díky.


euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Neapol

Příspěvek od euroflyer »

VÍTĚZSLAV píše:Jelikož jsem se rozhodl využít víkendové akce Sky Europe, prosím o nějaké informace o tomhle letišti a městě vůbec.
Uvírám rady ohledně dopravy z letiště do centra, možnosti spotteringu i ohledně toho, co se dá v Neapoli a okolí za 3dny vidět. Díky.

Na samotné město Ti stačí bohatě den, říkám tomu nejbližší exotika:-)nicméně staré město a jeho zákoutí mají něco do sebe. Jinak bych vyrazil do Sorrenta a na Amalfi, krásné útesy a pobřeží.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Příspěvek od Zdenek »

ja bych se zase vykasalal na mesto a vyrazil na Capri.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Vesuv, Pompeje, Herculaneum. Bohuzel ale v techto mistech ocekavej kvanta turistu.

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Příspěvek od jjj »

Pompeje urcite, vlacek Circumvesuviana te tam doveze rychle a levne...


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

já bych si šel prohlídnout ty hory odpadků co ucpaly celý město :lol:

Don intanon
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 28. 06. 2007, 10:54
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Don intanon »

Night fly píše:Vesuv, Pompeje, Herculaneum. Bohuzel ale v techto mistech ocekavej kvanta turistu.

Pokud mas jenom tri dny, staci Ti Pompeje, Herculaneum je stejny, akorat mensi. Za jeden den se da urvat ( v pomerne poklidnem tempu ) Vesuv a Pompeje, druhy den Capri a modra jeskyne, a zbytek bych si nechal na Neapol a nejakou dobrou picošku..))

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Díky, díky, vidím to na Naepol + Capri, jsem městský člověk... :D Jinak jsem sehnal třihvězdičkový hotel se snídaní přímo na Plazza Garibaldi za 4.200 na tři noci pro dva, což mi přijde dobrý.

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Prosím o radu někoho, kdo už byl v NAP - jak to tam chodí?? Zajímá mi zejména nákup jízdenek na bus, bydlím na Plazza Garibaldi /kde se kupují jízdenky a jak se s nimi zachází, zda se ještě nějak označují přímo v busu apod/. A dají se tam nějak dobře pozorovat letadla? Díky za rady.

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Příspěvek od poja »

co sme si zjistoval jedem za 14 dni...listky asi za euro neco jak znam italii tak na letišti v automatu trafika tam asi nebude pokud nebude automat tak s prirážkou u řidiče a cvakat klasicky jako v praze...sem zvedavej na kolik sem se trefil...pokud se chystas nekam kolem tam sou výhodný sitový jízdenky regio campania...

Gaudi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 05. 06. 2006, 15:41
Stav: Offline

Neapol

Příspěvek od Gaudi »

Ahoj cetovatelé,
netřeba hledat problémy tam, kde nejsou..
http://www.portal.gesac.it/portal/page/portal/internet
www.napoli.com/english
Hezký pobyt
Gaudi

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

poja: Tak už jsem se vrátil z NAP, kdybys chtěl nějaké info, pošli SZ...

Prosieben
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 23. 07. 2008, 20:39
Stav: Offline

Příspěvek od Prosieben »

já bych měl zájem o nějaké info, letím do Neapole 25-27.11. za 198 korun...jestli někde bude pár fotek nebo trip report budu všem zavázán...přece jenom je lepší letět do předem prozkoumaného území :-) P.

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Let se Sky v naprosté pohodě, ale to už jsem tu psal v jiném fóru, vše na čas, nebo spíš dřív. V NAP celkem malý terminál a samozřejmě přeplněný, není kde si sednout. Praha je proti tomu luxus, ale zase v NAP stojí presso 0,90€ a lungo /větší/ 1,60€, což je asi tak třetina co v PRG. Přímo od haly jede cca po 20 min bus za 3€ do centra, buď na Garibaldiho nám, nebo do přístavu k hradu. Na Garibaldiho náměstí můžeš přestoupit téměř kamkoli, je to hlavní uzel MHD a v blízkosti je taky hlavní nádraží, takže není problém se někam dostat. Jízdenka na jednotlivou jízdu MHD /bus, trolejbus a metro/ stojí 1,10€ na 90min. Možná mají i nějaké časovky na den nebo tak, ale nepátral jsem po nich, protože se mi cena nezdála nijak hrozná. V Neapoli stojí za vidění klášter, hrad, námořní pevnost, opera, přímořská promenáda... Pověsti o odpadcích nejsou přehnané-krom vysloveně historického centra jsou všude... Pro srovnání - v Tunisu je proti tomu čisto. Vůbec je tam mraky špíny a chudoby. Asi tam nedávají menšinám nové byty k vybydlení, protože chudina bydlí v podivných boudách na předměstí. Vůbec komisaři EU by si tam museli přijít na své-vajíčka se prodávají mimo chladící boxy, maso venku na ulici a WC není vůbec samozřejmou součástí každé restaurace... Takže jsem usoudil, že nejlepší je vypadnout na Capri nebo na Ischii, my zvolili prvně jmenovaný ostrov. Cesta rychlolodí trvá asi 50min a stojí 17€ za jeden směr. Tam byla naprostá pohoda. Ubytování v NAP nás vyšlo na 55€ za dvoulůžák na noc v 3H postarším, ale celkem obstojném hotelu Cavour /WC, sprcha, TV a klima na pokoji/ na zmíněném Garibaldiho nám. vč. bufetové snídaně. Připrav se na pěkné vedro - 31 v poledne se nezdá tak moc, ovšem i v noci bylo stále 27. A ještě jeden poznatek - v celém širokém centru jsme nenarazili na jediný obchod s potravinami, který byl větší než jeden panelákový pokoj... Asi tam všichni nakupují někde na periférii. Takže v centru koupíš jen základní potraviny - vodu, víno, pečivo.

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Příspěvek od Tonda 2 »

Já mám koupenou Neapol na prodloužený víkend v říjnu,nevíte někdo odkaz na trajekty na Ischii,abych si udělal rámcový přehled?Lodní lístky rezervovat spíše přes net,nebo stačí až v přísavu?


Odpovědět