Neapol

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Tonda 2: Byl jsem v červenci - zajišťují společnosti SNAV /ta nejčastěji/, IschiaJet a Caremar. Zpátečka stojí stejně jako na Capri, 34€. Nevím, jak to bude na podzim, ale v létě byly frekvence cca po hodině, bohatě stačí koupě na místě, ale počítej s frontou zhruba na půl hodiny. Doporučuji koupit hned lístek i zpět, protože atraktivní časy návratu mezi 17.-19.h byly už v poledne vyprodány. Ale v říjnu už může být daleko volněji.


Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Příspěvek od Tonda 2 »

Díky za info!

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Příspěvek od poja »

nejlevnější je caremar ale jezdí jen asi dvakrát denně ale je to velkej trajekt takže z kapacitou neni problem...

Prosieben
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 23. 07. 2008, 20:39
Stav: Offline

Příspěvek od Prosieben »

VÍTĚZSLAV píše:Let se Sky v naprosté pohodě, ale to už jsem tu psal v jiném fóru, vše na čas, nebo spíš dřív. V NAP celkem malý terminál a samozřejmě přeplněný, není kde si sednout. Praha je proti tomu luxus, ale zase v NAP stojí presso 0,90€ a lungo /větší/ 1,60€, což je asi tak třetina co v PRG. Přímo od haly jede cca po 20 min bus za 3€ do centra, buď na Garibaldiho nám, nebo do přístavu k hradu. Na Garibaldiho náměstí můžeš přestoupit téměř kamkoli, je to hlavní uzel MHD a v blízkosti je taky hlavní nádraží, takže není problém se někam dostat. Jízdenka na jednotlivou jízdu MHD /bus, trolejbus a metro/ stojí 1,10€ na 90min. Možná mají i nějaké časovky na den nebo tak, ale nepátral jsem po nich, protože se mi cena nezdála nijak hrozná. V Neapoli stojí za vidění klášter, hrad, námořní pevnost, opera, přímořská promenáda... Pověsti o odpadcích nejsou přehnané-krom vysloveně historického centra jsou všude... Pro srovnání - v Tunisu je proti tomu čisto. Vůbec je tam mraky špíny a chudoby. Asi tam nedávají menšinám nové byty k vybydlení, protože chudina bydlí v podivných boudách na předměstí. Vůbec komisaři EU by si tam museli přijít na své-vajíčka se prodávají mimo chladící boxy, maso venku na ulici a WC není vůbec samozřejmou součástí každé restaurace... Takže jsem usoudil, že nejlepší je vypadnout na Capri nebo na Ischii, my zvolili prvně jmenovaný ostrov. Cesta rychlolodí trvá asi 50min a stojí 17€ za jeden směr. Tam byla naprostá pohoda. Ubytování v NAP nás vyšlo na 55€ za dvoulůžák na noc v 3H postarším, ale celkem obstojném hotelu Cavour /WC, sprcha, TV a klima na pokoji/ na zmíněném Garibaldiho nám. vč. bufetové snídaně. Připrav se na pěkné vedro - 31 v poledne se nezdá tak moc, ovšem i v noci bylo stále 27. A ještě jeden poznatek - v celém širokém centru jsme nenarazili na jediný obchod s potravinami, který byl větší než jeden panelákový pokoj... Asi tam všichni nakupují někde na periférii. Takže v centru koupíš jen základní potraviny - vodu, víno, pečivo.



Díky za popis, ušetřil jsi nejenom mě spoustu času.
P.F.

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Není zač. :lol:


Monika441
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 01. 09. 2008, 22:15
Stav: Offline

Příspěvek od Monika441 »

Ahoj, prosím o radu, letím ve čtvrtek do Neapole a pak se chci dostat do Sorrenta, zjistila jsem, že jede bus, ale bohužel nikde jsem nenašla odkud z letiště jede, nemáte někdo náhodou nějakou zkušenost? Díky moc

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Z Neapole jsem se nedávno vrátil, viz výše. Pro cestu do Sorrenta doporučuji kombinaci busu a lodi, jednak si krásně prohlídneš pobřeží a nevyjde to nijak draho. Z letiště Tě odveze bus rovnou do přístavu za 3€ /první zastávka v centru je Garribaldiho nám., pak přístav a to je konečná, nemůžeš zabloudit/. Navíc v busu je krom řidiče "průvodčí", který zároveň prodává jízdenky a taky poradí. Minout nemůžeš ani ten bus - terminál je malý a zastávka přímo před ním. Kolik stojí loď do Sorrenta přesně nevím, ale typoval bych to tak na 10€ - na Capri a Ischii je jednosměrná za 17€ a je to podstatně dál.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

VÍTĚZSLAV píše:Z Neapole jsem se nedávno vrátil, viz výše. Pro cestu do Sorrenta doporučuji kombinaci busu a lodi, jednak si krásně prohlídneš pobřeží a nevyjde to nijak draho. Z letiště Tě odveze bus rovnou do přístavu za 3€ /první zastávka v centru je Garribaldiho nám., pak přístav a to je konečná, nemůžeš zabloudit/. Navíc v busu je krom řidiče "průvodčí", který zároveň prodává jízdenky a taky poradí. Minout nemůžeš ani ten bus - terminál je malý a zastávka přímo před ním. Kolik stojí loď do Sorrenta přesně nevím, ale typoval bych to tak na 10€ - na Capri a Ischii je jednosměrná za 17€ a je to podstatně dál.


Ja letim do Neapole s pritelkyni a sestrou od 19.09 - 23.09. Mame v plane si pujcit auto (rezervace uz je udelana) je stravit 3 noci na Amalfi Coast - Positano a dal pri pobrezi a pak vratit auto v Neapoli v pristavu a stravit jednu noc v Neapoli. Neco zajimaveho co bych mel v Neapoli videt?

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

alesesl píše:
VÍTĚZSLAV píše:Z Neapole jsem se nedávno vrátil, viz výše. Pro cestu do Sorrenta doporučuji kombinaci busu a lodi, jednak si krásně prohlídneš pobřeží a nevyjde to nijak draho. Z letiště Tě odveze bus rovnou do přístavu za 3€ /první zastávka v centru je Garribaldiho nám., pak přístav a to je konečná, nemůžeš zabloudit/. Navíc v busu je krom řidiče "průvodčí", který zároveň prodává jízdenky a taky poradí. Minout nemůžeš ani ten bus - terminál je malý a zastávka přímo před ním. Kolik stojí loď do Sorrenta přesně nevím, ale typoval bych to tak na 10€ - na Capri a Ischii je jednosměrná za 17€ a je to podstatně dál.


Ja letim do Neapole s pritelkyni a sestrou od 19.09 - 23.09. Mame v plane si pujcit auto (rezervace uz je udelana) je stravit 3 noci na Amalfi Coast - Positano a dal pri pobrezi a pak vratit auto v Neapoli v pristavu a stravit jednu noc v Neapoli. Neco zajimaveho co bych mel v Neapoli videt?

upřímně si nejsem jist, zda je na amalfi nejlepší auto. Je to tam fakt všechno těsné a možnosti zaparkování dost omezené, osobně bych volil autobus, ten tam jezdí velmi často a je za pár šupů. Navíc vzdálenosti jsou minimální. Celkově veřejná doprava okolo Sorrenta a Amalfi funguje dobře, dál už je to špatné. Taková Basilicata, to je bez auta zcela zabité. Jinak na Amalfi doporučuji jít nějaký trek, je to tam nádherné.

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

V NAP jsou dva pěkné hrady, v jednom je muzeum, a působivá přístavní pevnost. Ta je od současného přístavu asi 800m na pobřeží, jeden z hradů je hned naproti přístavu a druhý na kopci, od moře je vidět. Jinak pár působivých náměstí, trhy....a spousta odpadků. Jakože "vidět Neapol a zemřít", tak krásný mi to zase nepřišlo.

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Příspěvek od poja »

Monika441 píše:Ahoj, prosím o radu, letím ve čtvrtek do Neapole a pak se chci dostat do Sorrenta, zjistila jsem, že jede bus, ale bohužel nikde jsem nenašla odkud z letiště jede, nemáte někdo náhodou nějakou zkušenost? Díky moc


www.circumvesuviana.it vlak napoli-sorrento za 3,50...trajekt kolem 15 ale mezi neapoli a sorrentem moc často nejezděj

BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od BOEING737 »

VÍTĚZSLAV píše:V NAP jsou dva pěkné hrady, v jednom je muzeum, a působivá přístavní pevnost. Ta je od současného přístavu asi 800m na pobřeží, jeden z hradů je hned naproti přístavu a druhý na kopci, od moře je vidět. Jinak pár působivých náměstí, trhy....a spousta odpadků. Jakože "vidět Neapol a zemřít", tak krásný mi to zase nepřišlo.


Ahoj.. A kde je v okolí nejbližší pláž na koupání? My budeme bydlet u centrálního nádraží. Tam končí i ten bus z letiště? 8)

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

B737: Já bydlel taky přesně tam :lol: Hotel Cavour..., ale je jich na tom náměstí asi 8. Bus z letiště tam má zastávku, pak jede ještě do zmíněného přístavu. Cena jednotná, 3€. Taxíkem to stojí 13. Bus jezdí cca po 20min, ale pozor, hlavně směrem na letiště bývá narvaný. Jinak v okolí toho nádraží si dávej pozor, je to zóna zlodějíčků, žebráků a obchodníků s kradeným zbožím /asi jako u všech nádraží.../. Hlady neumřeš, krom pizzerií jsou na tomto náměstí dva Mekáče. Veřejná pláž je až na pobřeží za přístavem /od nádraží cca 2-3km/, ale na koupání nic moc - pláž tvoří obří navezené kameny, na kterých se leží a hned je hloubka. Z několika set lidí se koupali 3. Osobně bych doporučoval 1 den na prohlídku města a hurá pryč - Sorrento, Ischia, Capri, Pompeje, to vše je za humny.

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Neapol

Příspěvek od Tonda 2 »

Takže jsem vrátil z prodloženého víkendu z Neapole,díky všem za rady,sedělo to :) .Dodávám ještě několik aktuálních info.Vlak do Pompejí zpátečka 3,9Eur,vstupné Pompeje 11Eur,vlak Pompeje- Sorrento 1,9Eur,loď Sorrento-Neapol 6,5Eur.Trajekty jezdí dost často i teď v říjnu,na lístky nebyly fronty.Bus po Ischii na den neomezeně 4 Eur,vstupné do Poseidonových zahrad 20Eur od 12.30, na celý den 23Eur(v hlavní sezóně 25Eur).Ischie je super,doporučuji,taková zelená oáza klidu,jinak i teď v říjnu skvělé letní počasí a bezproblémové koupání.V Neapoli bordel,ale postupem času se dostane člověku pod kůži a při odjezdu už se vám docela líbí :) .Odlet se Sky z Prg mírné zpoždění zpět na čas,obsazenost tak kolem 60procent.

siminni
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 01. 2009, 09:39
Stav: Offline

ubytování Neapol - duben 2009

Příspěvek od siminni »

Dobrý den,
chtěl bych Vás všechny požádat o radu ohledně ubytování.
Letíme v polovině dubna na otočku do Neapole, tj. na 3 dny..cca 10 lidí.

Nemáte tip na nějaké lidové ubytování???

Děkuji moc za odpovědi na: siminni@post.cz

Ondra


Odpovědět