Přestup ČSA -> Air Canada na Heathrow

Odpovědět
dvoraj18
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06. 07. 2008, 23:22
Stav: Offline

Přestup ČSA -> Air Canada na Heathrow

Příspěvek od dvoraj18 »

Dobrý den,
letím prvně letadlem, a nevím pořádně, jak vše funguje. Letím nejprve s ČSA do Londýna, Heathrow kde mám dvě hodiny na přestup na Air Canada do Kanady. Musím přestoupit z terminálu 2 na terminál 3. Chtěl bych se zeptat na několik věcí. Mám dost času na přestup, co by se dělo v případě, že bych let nestihl?
Pošlou mi zavazadla z Prahy rovnou do Kanady tak, abych se o ně nemusel v Londýně již starat? Co poté dělat v Londýně až přiletím? Musím se přesunout na jiný terminál, musím jít znovu k check-in?
Omlouvám se, ale prosím napište mi vše podrobně, vůbec nevím jak to funguje, nikdy jsem zatím neletěl.
Moc předem děkuji


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Přestup ČSA -> Air Canada na Heathrow

Příspěvek od alesesl »

dvoraj18 píše:Dobrý den,
letím prvně letadlem, a nevím pořádně, jak vše funguje. Letím nejprve s ČSA do Londýna, Heathrow kde mám dvě hodiny na přestup na Air Canada do Kanady. Musím přestoupit z terminálu 2 na terminál 3. Chtěl bych se zeptat na několik věcí. Mám dost času na přestup, co by se dělo v případě, že bych let nestihl?
Pošlou mi zavazadla z Prahy rovnou do Kanady tak, abych se o ně nemusel v Londýně již starat? Co poté dělat v Londýně až přiletím? Musím se přesunout na jiný terminál, musím jít znovu k check-in?
Omlouvám se, ale prosím napište mi vše podrobně, vůbec nevím jak to funguje, nikdy jsem zatím neletěl.
Moc předem děkuji


Tak timto zpusobem jse letel nekolikrat kdyz jsem studovat v Halifax na univerzite. Vetsinou jsem letel PRG-LHR-YHZ (Halifax(. Zavazadla ti tady odbavi az do konecne destinace. V LHR nemusis nic vyzvedavat. Jen jim rekni ze chces odbavit az do konecne destinace.

nevim zda po londyne dalsi let je konecna pro tebe nebo v kanade prestupujes dal. pokud prestupujes dal, tak si budes muset jit pro kufr, projit celnici a za celnici bude pas, kde das kufr a pak ho znovu nalozi do letadla.

Ales

dvoraj18
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06. 07. 2008, 23:22
Stav: Offline

Příspěvek od dvoraj18 »

Mnohokrát děkuji, ale nedá mi to ještě nezeptat - co přesně dělat v Londýně až přiletím? Přesunu se na jiný terminál, musím jít znovu k check-in? nebo někam jinam?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Po priletu do Londyna hledej ceduli Transit nebo Connecting Flights. Priletas-li na T2 a odletas z T3, pak ano, musis prejit na jiny terminal (jdi po sipkach). Pokud Ti v Praze daji palubni vstupenku i na segment LHR-Kanada, nemusis uz v Londyne absolvovat zadne formality (s vyjimkou security). Pokud palubku mit nebudes, hledej prepazku Transit Checkin, tam ti ji daji (dalsi moznost je jit az k odletovemu gatu a vyzadat si ji az tam na prepazce). Londyn neni v schengen.prostoru, tudiz pres pasovku v Londyne nepujdes. Dve hodiny jsou tak akorat, abys to v klidu a bez nervu stihl.

dvoraj18
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06. 07. 2008, 23:22
Stav: Offline

Příspěvek od dvoraj18 »

Takže já si to zrekapituluji, jestli to je správně:
Přistanu v Londýně, a nebudu se starat o zavazadla (odbaví-li mi je až do cílové destinace). Budu hledat směr Terminál 3 (patrně pojedu autobusem, podle toho jak jsem pochopil z oficiálního webu letiště LHR). Budu-li mít již palubní lístek, podívám se někde na tabuli, kde bude napsané, na který gate jít. Nebudu-li ho mít, pak půjdu na check-in, kde mi ho vydají a půjdu na gate potom. Co znamená projít přes security? Kde to je?
(omluvte stupidní dotazy, ale opravdu letím poprvé v životě, a nechci se ztratit)


MV1893
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 29. 03. 2008, 07:42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od MV1893 »

dvoraj18 píše:Takže já si to zrekapituluji, jestli to je správně:
Přistanu v Londýně, a nebudu se starat o zavazadla (odbaví-li mi je až do cílové destinace). Budu hledat směr Terminál 3 (patrně pojedu autobusem, podle toho jak jsem pochopil z oficiálního webu letiště LHR). Budu-li mít již palubní lístek, podívám se někde na tabuli, kde bude napsané, na který gate jít. Nebudu-li ho mít, pak půjdu na check-in, kde mi ho vydají a půjdu na gate potom. Co znamená projít přes security? Kde to je?
(omluvte stupidní dotazy, ale opravdu letím poprvé v životě, a nechci se ztratit)


To je kontrola zavazadel, jestli náhodou nevezete něco co by se na palubu nesmělo dostat. Myšleno příruční zavazadlo, laptop apod.
Security kontrola se bohužel prochází i když člověk má pouze technickou zastávku a dokonce pokračuje stejným letadlem. Těmhle procedurám se nevyhnete :roll:

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

dvoraj18 píše:Takže já si to zrekapituluji, jestli to je správně:
Přistanu v Londýně, a nebudu se starat o zavazadla (odbaví-li mi je až do cílové destinace). Budu hledat směr Terminál 3 (patrně pojedu autobusem, podle toho jak jsem pochopil z oficiálního webu letiště LHR).


Az potud spravne.

dvoraj18 píše:Budu-li mít již palubní lístek, podívám se někde na tabuli, kde bude napsané, na který gate jít. Nebudu-li ho mít, pak půjdu na check-in, kde mi ho vydají a půjdu na gate potom.


Pozor, musis jit na TRANSIT checkin (prepazka nekde v transitu, urcite nevylezej pres pasovku). Take se tomu rika transfer counter. Druha varianta je nechat si vytisknout palubku az u odletoveho gatu, to take jde.

dvoraj18 píše:Co znamená projít přes security? Kde to je?
(omluvte stupidní dotazy, ale opravdu letím poprvé v životě, a nechci se ztratit)


Bezpecnostni prohlidka, tu hledat nemusis, driv nebo pozdeji ti nekde proste bude stat v ceste. Vyhnout se ji / minout ji nejde. Kde presne se na LHR nachazi, to nevim, ale resit to nemusis.

A jedna rada na zaver: nebud z toho tak vystresovany. Velka letiste jsou v zasade blbuvzdorna, a na LHR bys nemel mit problem se kohokoliv v uniforme zeptat - a je dokonce vysoka sance, ze ti bude rozumet (na rozdil napr. od CDG).

dvoraj18
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06. 07. 2008, 23:22
Stav: Offline

Příspěvek od dvoraj18 »

Pozor, musis jit na TRANSIT checkin (prepazka nekde v transitu, urcite nevylezej pres pasovku). Take se tomu rika transfer counter. Druha varianta je nechat si vytisknout palubku az u odletoveho gatu, to take jde.


Takže hned jak se dostanu na terminál 3, tak mám hledat ceduli TRANSIT CHECK-IN a nejen prostě CHECK-IN? "prepazka nekde v transitu" = tranzit je odletová hala?

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

dvoraj18 píše:Takže hned jak se dostanu na terminál 3, tak mám hledat ceduli TRANSIT CHECK-IN a nejen prostě CHECK-IN? "prepazka nekde v transitu" = tranzit je odletová hala?


nikoli .. tranizt je prostor letiste po absolovovani kontroly palubni vstupenky a pasovy kontroly (pri pohledu "z venku"). idealni je ho neopoustet :o). nekde v ramci toho prostoru, ve kterem se ocitnes po vystupu z letadla (tranzit), najdes check-in desk - pokud budes sledovat smerovky na prislusny terminal, tak je velka sance ze projdes rvonou kolem nej

dvoraj18
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06. 07. 2008, 23:22
Stav: Offline

Příspěvek od dvoraj18 »

Díky moc, jen mi není jasný to "idealni je ho neopoustet" - když stejně se musím venkem dostat na jiný terminál. ne?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

dvoraj18 píše:Díky moc, jen mi není jasný to "idealni je ho neopoustet" - když stejně se musím venkem dostat na jiný terminál. ne?


Tranzitni prostor NENI pouze vnitrek jednoho terminalu. Tranzit neopustis, kdyz venkem prejedes na jiny terminal. Opustis ho tehdy, kdyz projdes pasovkou a formalne tak vstoupis na uzemi te ktere zeme.

dvoraj18
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 06. 07. 2008, 23:22
Stav: Offline

Příspěvek od dvoraj18 »

Jasně, už chápu, díky moc. Prostě staší, když neprojdu nikde pasovkou a jenom přestoupím. Na druhém terminálu najdu TRANSIT CHECK-IN a je to :-)


Odpovědět