Stan jako palubní zavazadlo

Odpovědět
euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Stan jako palubní zavazadlo

Příspěvek od euroflyer »

existuje nějaké závazné pravidlo, co všechna evropská letiště mohou na palubu pustit nebo ne? Co stan? Vždy jsem s ním v pohodě létal jako příruční (normální pro dvě osoby, takže složený je jako malá taška, která bez problémů splňuje velikost), až včera mě poslali do háje security na MXP, že prý to nejde, protože má kovové tyčky. Pochopitelně, 15 euro navíc easyJetu mě silně mrzí, ale extrémně mě vytočila italská arogance a neschopnost, takže po tom začínám trošku pátrat:-)


Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Taky jsem nad tím dumal a vyšlo mi z toho, že to asi neprojde, kord na stanstedu, kam se s nim chystam :( Ať už kvůli tyčkam, ale hlavně kvůli kolíkům :(

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stan jako palubní zavazadlo

Příspěvek od Kamyl »

euroflyer píše:existuje nějaké závazné pravidlo, co všechna evropská letiště mohou na palubu pustit nebo ne? Co stan? Vždy jsem s ním v pohodě létal jako příruční (normální pro dvě osoby, takže složený je jako malá taška, která bez problémů splňuje velikost), až včera mě poslali do háje security na MXP, že prý to nejde, protože má kovové tyčky. Pochopitelně, 15 euro navíc easyJetu mě silně mrzí, ale extrémně mě vytočila italská arogance a neschopnost, takže po tom začínám trošku pátrat:-)

Tak koukam, ze jsou ti taliani nejaci prehnane opatrni... Mi kousek vedle v BGY vyhodili foto stativ, bohuzel uz jsem nemel cas si ho jit odbavit, takze letel do kose... :evil:

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

V nekterejch pripadech, pokud je na to cas, tak se da domluvit s agentem, kteryho by asi musel privolat securitak (kdyz je kontrola hned pred gate) aby se to v gate odbavilo dolu. Myslim ze v pripade stanu nebo stativu by proto byl padnej duvod. Neni to ani tekutina ani gel :-)

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Příspěvek od euroflyer »

stevard píše:V nekterejch pripadech, pokud je na to cas, tak se da domluvit s agentem, kteryho by asi musel privolat securitak (kdyz je kontrola hned pred gate) aby se to v gate odbavilo dolu. Myslim ze v pripade stanu nebo stativu by proto byl padnej duvod. Neni to ani tekutina ani gel :-)

to by šlo asi v mnoha zemích, ale ne u zakrslejch nagelovanejch italů:-)


Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Takže čertvé info- stan pro dva mi prošel bez problémů jak v Praze, tak poté zpátky v Athénách, a včetně kulíků! :lol:

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

Carlos_Plzeň píše:Takže čertvé info- stan pro dva mi prošel bez problémů jak v Praze, tak poté zpátky v Athénách, a včetně kulíků! :lol:

tak nam tuhle pana v Praze na security vratili a musel si to doodbavit dolu

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Příspěvek od ziletka »


Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

ziletka píše:http://cestovani.ihned.cz/c1-28073280-ministany-se-na-letistich-zrejme-nerozsiri
:D


Ale pozor, ten ministan za šest stovek vypadá luxusně :lol:


Odpovědět