Helsinki

Odpovědět
Awathorn
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 24. 04. 2008, 07:41
Stav: Offline

Helsinki

Příspěvek od Awathorn »

Zdravim, mate nekdo zkusenost s letistem Vantaa? Ceka me tam prestup na ceste z Japonska. Jaky je realisticky cas na prestup? Oba lety mam psane na Finnair s kodem AY tak doufam ze odbaveni by mohlo byt uz v Japonsku na oba lety.


brichoni
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 08. 08. 2008, 17:50
Bydliště: MXP, PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Helsinki

Příspěvek od brichoni »

Awathorn píše:Zdravim, mate nekdo zkusenost s letistem Vantaa? Ceka me tam prestup na ceste z Japonska. Jaky je realisticky cas na prestup? Oba lety mam psane na Finnair s kodem AY tak doufam ze odbaveni by mohlo byt uz v Japonsku na oba lety.


Mášli jednu letenku, na které máš uvedené oba lety, resp. tam a zpět - tj. 4 lety, tak potom při letu z bodu A do bodu C s přestupem v bodě B, si odbavíš už zavazadla v bodě A do bodu C, aniž by ses o to nemusel starat.

Avšak to neplatí v případě stejného dopravce z kategorie LC - Low Cost, např. Sky Europe, tam musiš v bodě B zavazadla vzít z pásu, a znovu se nechat odbavit na bod C v bodě B - prostě v bodě B nemůžeš ani náhodou použít tranzit... proto ta cena LC je tak nízká :)

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

Pokud máš všechno na Finnair, tak by neměl být problém, měli by ti odbavit kufry až do konce a dát ti i palubku na následující let. Já jsem v HEL přestupovala dvakrát, jednou domestic/international a jednou international/international, což bude asi tvůj případ. Helsinki mají jedno z nejpříjemnějších letišť, kde jsem byla, terminál je jakoby do pravého úhlu, přičemž na jednom "rameně" jsou vnitrostátní a na druhém mezinárodní lety. Takže při tvém transferu v podstatě jen přehupsáš po šipkách transit, mělo by ti to zabrat tak maximálně 20 minut. Po cestě je také velká přepážka tranzitu, kde ti ochotný personál rád poradí, případně vytiskne palubní vstupenku na následující let, pokud ti jí nedají už v Japonsku.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

presne tak, Vantaa je velmi prijemne letisko vseobecne, nielen na prestup. Ziaden stres.

Awathorn
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 24. 04. 2008, 07:41
Stav: Offline

Příspěvek od Awathorn »

OK, diky moc za odpovedi. Radeji jsem se zeptal, pri letu smer Japonsko mam casu na prestup habakuk (cca 5 hodin) ale po ceste zpatky je to jen asi hodina tak jsem mel trochu strach, no snad to vyjde.


ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Helsinki

Příspěvek od ziletka »

Nevite nekdo kolik stoji bus do centra? Na jejich webu jsem nasel jenom jizdni rad.Diky.

tatranka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 05. 2006, 14:01
Stav: Offline

Re: Helsinki

Příspěvek od tatranka »

Minuly tyden to bylo 4Eura. A mam za to, ze 24h listek za 12E.


Odpovědět