Řím - Ciampino (CIA)

Odpovědět
Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Řím - Ciampino (CIA)

Příspěvek od Steve »

Pár rad pro cestu z druhého římského letiště.

Jezdí zde busy společnosti ATRAL (www.atral-lazio.com), nejlepší je jet na zastávku metra Anagnina, jízdenka stojí 1,2 €. Neplatí zde časové ani jednorázové lístky ATAC Roma.

Na informacích v příletové hale lze koupit jak jízdenky na ATRAL, tak i na ATAC.

Druhá varianta je klasický Terravison na Termini, jízdenka stojí 5 €.


procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Řím - Ciampino (CIA)

Příspěvek od procvi »

Máte někdo zkušenosti s přenocováním na tomto letišti?

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Řím - Ciampino (CIA)

Příspěvek od Steve »

Je to z poloviny vojenské letiště. Nebyl jsem v odletové části, jen v příletové, ale je to malé letiště, takže zřejmě nebude moc kde vybírat...

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Řím - Ciampino (CIA)

Příspěvek od poja »

malinký letistatko s 5mil provozem...nepsal si tak ynekd eve vedlejsim vlakunu a zajimavym 0,5mil. "mestecku" notingham blízko EMA :roll:

ovi1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 25. 07. 2009, 12:47
Stav: Offline

Re: Řím - Ciampino (CIA)

Příspěvek od ovi1 »

Wizz vše přesměrovává na toto letiště. Máte někdo info ohledně dopravy do centra? Je dobré použít ten okolo jedoucí vlak a za kolik?


creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Řím - Ciampino (CIA)

Příspěvek od creyman »

ovi1 píše:Wizz vše přesměrovává na toto letiště. Máte někdo info ohledně dopravy do centra? Je dobré použít ten okolo jedoucí vlak a za kolik?


Jel jsem ráno z Říma a bylo to rychlé na té trase jelo něco co 30-40 min. a jízda vlakem pokud si pamatuji cca 10 min. Pak čekačka na bus (jel 5 min) přímo před nádražím a v celku to vyšlo ještě levněji než z Fuimicina kombinace do Ostie + metro. Z vlakáče by se dalo jít pěšky cca 45min-1hod. Boužel to objíždí celou přistávací dráhu.
Ciampino - celkem to není špatná varianta pro ty co nepřestupují na dálkovky.

padre22
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Příspěvky: 56
Registrován: 06. 03. 2009, 14:25
Stav: Offline

Re: Řím - Ciampino (CIA)

Příspěvek od padre22 »

Jen doplňuji Steva :

Zastavka na místní autobus Atralu je hned před autobusy Terravisionu, stanoviště č.2, je to po levé straně po výstupu z budovy letiště. Lístek se kupuje u řidiče za již zmiňovanou cenu 1,2 E.
Není třeba jej kupovat předem, vždy se vstupuje do busu přes řidiče. Pozor, vystupujte až na konečné, někdy autobus po trase zastavuje na vlakovém nádraží v Ciampinu, může to někoho splést. Na konečné zastávce vás autobus "vyklopí" na výstupním stanovišti u kterého je přímo vstup do metra.

Při zpáteční cestě :
po výstupu z metra jděte vlevo, dále budete mít po levici vystavenou starou tramvaj, hned za ní jsou vlevo okýnka na prodej lístků (lístky kupte až v busu), na jejich úrovni odbočte vpravo nahoru do schodů, je to stanoviště č.1, je tam přímo napsáno "bus airport Ciampino".

Jízdní řád : http://www.atral-lazio.com/index2.php?linea=2

Autobus jede na metro cca. 20-30 minut, metro z konečné Anagnina na Termini cca. 25 minut, je to trasa A.(jízdenka na metro stojí 1 Euro, na celý den do půlnoci 4 Eura,celodenka platí i na bus v centru + tramvaj + vlak na Lido)
Letěl jsem s Wizz v pátek tam, v neděli zpět. Autobus nebyl nikdy narvaný.

Další možnost je použít autobus Terravisionu, který vás odveze na Termini za 4 Eura v předprodeji, na místě za 4 nebo 5 Euro, to si nepamatuji přesně( http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html ).

komikk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 51
Registrován: 15. 01. 2009, 12:41
Stav: Offline

Re: Řím - Ciampino (CIA)

Příspěvek od komikk »

Máte niekto skúsenosť s príletom BTS - CIA o 22:55 a možnosťou dopravy na stanicu metra ANAGNINA v tomto čase? Dá sa ešte využiť ATRAL?

padre22
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Příspěvky: 56
Registrován: 06. 03. 2009, 14:25
Stav: Offline

Re: Řím - Ciampino (CIA)

Příspěvek od padre22 »

to komikk :

Nechci vás urazit, ale proč se ptáte na něco co je ode mě popsáno o příspěvek výše.
Pak nevěřím, že jste schopen se sám odbavit. Pokud si kliknete na odkaz ATRALU
tak zjistíte, že po vašem příletu již žádný bus tak pozdě nejede. Pak jen Terravisionem.
Odkaz na jízdní řád je tam taky. Chce to trošku přemýšlet :-)

komikk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 51
Registrován: 15. 01. 2009, 12:41
Stav: Offline

Re: Řím - Ciampino (CIA)

Příspěvek od komikk »

puskin22 píše:to komikk :

Nechci vás urazit, ale proč se ptáte na něco co je ode mě popsáno o příspěvek výše.
Pak nevěřím, že jste schopen se sám odbavit. Pokud si kliknete na odkaz ATRALU
tak zjistíte, že po vašem příletu již žádný bus tak pozdě nejede. Pak jen Terravisionem.
Odkaz na jízdní řád je tam taky. Chce to trošku přemýšlet :-)


Váš popis som študoval a pozeral aj link. Taliansky však viem iba pozdraviť (dohovorím sa iba anglicky a trochu nemecky), a tak nedokážem rozlíšiť, ktorý cestovný poriadok je smer z letiska. Je tam odchod aj 23:00, a tak som tajne dúfal... Terravision poznám, ale mám ubytovanie blízko letiska. Asi si vezmem taxi.

padre22
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Příspěvky: 56
Registrován: 06. 03. 2009, 14:25
Stav: Offline

Re: Řím - Ciampino (CIA)

Příspěvek od padre22 »

to komikk :

Beru zpět svou větu "Chce to trošku přemýšlet". Neuvědomil jsem si, že je to v italštině.
Vysvětlení : ANDATA - směr z letiště na metro Anagnina, RITORNO - z metra Anagnina na letiště.
ORARI FERIALI - pracovní den, ORARI FESTIVI - víkend + svátek.

Pro překlad lze použít : http://translate.google.cz/?hl=cs&tab=wT# (je tam i italština)

szkandi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 60
Registrován: 07. 08. 2008, 09:56
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Ciampino (CIA)

Příspěvek od szkandi »

Ahoj,
na jare bychom radi navstivili tohle misto... nejake prakticke zkusenosti s cenou letenek z BTS ? Vim, ze je brezen/duben jeste hodne daleko, ale aktualne se daji koupit za nejakych 10€ OW, coz neni uplne spatna cena. Ale kazde euro v kapse dobre...

Diky za Vase zkusenosti.

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Řím - Ciampino (CIA)

Příspěvek od Lucx »

To szkandi:

Jestli je CIA za 10 éček, tak ber všemi deseti. Minulý rok jsem taktéž sháněl Řím v březnu, byl jsem rád za 900 Kč/RT PRG-FCO se Smartem :wink:

Podle mě letenky u FR pod 5 EUR nepůjdou. Jestli něco za tu cenu bude, tak určitě ne CIA

schvanc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 07. 2010, 21:52
Stav: Offline

Re: Řím - Ciampino (CIA)

Příspěvek od schvanc »

Dobry den,

chtel bych se zeptat, zda staci na prestup do Fezu (Maroko) 55 minut? Letim z Bratislavy s Ryanairem a pak do Fezu pokracuji take s Ryanairem. Letim jen s prirucnim zavazadlem.


Diky za info


Odpovědět