Toulouse

Odpovědět
megatop
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 33
Registrován: 29. 10. 2003, 22:31
Stav: Offline

Toulouse

Příspěvek od megatop »

Mám nevyletěnou bonusovou letenku po Evropě u Lufthansy. Přemýšlím, kam se podívat a napadlo mě, že byste mi mohli dát nějaké rady/tipy. Nechci letět na žádné hlavní letiště v Evropě. Od toho mám přestup ve Frankfurtu a jinak se tam můžu i levně dostat s low-costem. Co napadlo mě, je spojit let do Toulouse s prohlídkou továren Airbus. Máte s tím někdo zkušenosti, byli jste tam? Je přístupný prototyp A380? Další náměty uvítám!! Dík.


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Toulouse

Příspěvek od pavelpmi »

Nějaké info o letišti a továrně Airbusu? Chci se jet podívat. Díky. :wink:
Zatím jsem našel tripreport dasta.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Toulouse

Příspěvek od kuba.biker »

pavelpmi píše:Nějaké info o letišti a továrně Airbusu? Chci se jet podívat. Díky. :wink:
Zatím jsem našel tripreport dasta.


Nesmí se tam fotit.... :sad:

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Toulouse

Příspěvek od bubo »

megatop píše:Mám nevyletěnou bonusovou letenku po Evropě u Lufthansy. Přemýšlím, kam se podívat a napadlo mě, že byste mi mohli dát nějaké rady/tipy. Nechci letět na žádné hlavní letiště v Evropě. Od toho mám přestup ve Frankfurtu a jinak se tam můžu i levně dostat s low-costem. Co napadlo mě, je spojit let do Toulouse s prohlídkou továren Airbus. Máte s tím někdo zkušenosti, byli jste tam? Je přístupný prototyp A380? Další náměty uvítám!! Dík.


fabrika je na letisti, ale ze prijdes na branu a reknes, ze chces videt prototyp A380, tak s tim fakt nepocitej. Kdyz tam mes nejake jednani, tak uz neni problem, kdyz te nekdo mistni vezme k eroplanum a i dovnitr, ale zvenku tezko.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Toulouse

Příspěvek od pavelpmi »

bubo píše:fabrika je na letisti, ale ze prijdes na branu a reknes, ze chces videt prototyp A380, tak s tim fakt nepocitej. Kdyz tam mes nejake jednani, tak uz neni problem, kdyz te nekdo mistni vezme k eroplanum a i dovnitr, ale zvenku tezko.


Ale, no tak... Normálně se tam dělají exkurze. Rezervace na http://www.taxiway-resa.fr/


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Toulouse

Příspěvek od micaello »

Trochu téma oživím =).

V půlce srpna letíme na 4 dny do TLS, Aeroscopia je jasná věc. Ale protože samotné město až tak zajímavé není, napadlo mě jeden den se vydat ke Středozemnímu moři se trochu vykoupat. Má někdo tip, kam přesně? A zda zvolit vlak nebo bus nebo raději půjčit na ten den auto a cestou zpět se zastavit třeba v Carcassonne?

Dík :wave:

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Toulouse

Příspěvek od lukaskr »

byli jsme na 5 dní čt-po, po příletu Aeroscopia (taxi, shuttle nebo tram+tram), pak jsme vyzvedli auto, zajeli do města jen na chvíli prohlédnout centrum a večer do Gaillac. Další den prohlídka Gaillac, Cordes, Albi, další den Roquefort, Millau, další den Gorge du Tarn + večerní Carcassone, další den dopoledne Carcassone a přejezd do TLS na odlet.

Určitě se vyplatí auto, pokud neseženeš vlak nebo bus za pár euro, viděl jsem TGV TLS-Carcassone za 8E OW.

Tram v TLS stojí pro 2 na den na 12 jízd (tzn každý 6) asi 5,5 Euro.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Toulouse

Příspěvek od micaello »

lukaskr píše:byli jsme na 5 dní čt-po..


Díky moc, snad bude polovička po podobně cestovní výlet :D

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Toulouse

Příspěvek od Tonda 2 »

Včera jsme přiletěli, byli jsme ted pres svátky, my půjčili auto a jeli do Andorry ( krásné hory a levné ubytko), takže taky varianta .
Carcassone jsme vzali po cestě zpět.

A350XWB
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 19. 02. 2016, 05:17
Oblíbené typy letadel: A340, A350, B747, B787
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Toulouse

Příspěvek od A350XWB »

Zdravím,
v Toulouse jsme byli v červnu mrknout na EURO, takže jsme zajeli i do Airbusu. Blbci jsme si neudělali rezervaci, ale usmálo se na nás štěstí. Nějací Španělé nedorazili, takže jsme šli místo nich. Cena za A380 TOUR byla 15€ na osobu. Prohlídka trvala cca hodinu, průvodkyně Francouzka, ale výklad v naučené angličtině, takže i méně zdatní rozuměli takřka vše :-) Něco z historie, nutná čísla a taky popis výroby a výklad kde a jak se co vyrábí a dopravuje do továrny. Ukázka globalizace v přímém přenosu :-) Nakonec bylo video z prvního letu A380 včetně originál zvuku s anglickými titulky a komunikace s věží. Focení na celé prohlídce zakázáno, resp. měly být telefony vypnuté, ale znáte to :-D Ve výrobě byly 3 kousky velryby, jak jinak než pro Emirates. Na ploše pak stály další 2 a nové A350 pro Singapore Airlines a tuším Cathay Pacific čekající na přelet do Hamburku na lakování. Mě se prohlídka líbila a za 15€ doporučím všem. Vše se dá sice najít na netu, ale není přece nic lepšího než to vidět live :-)
A400M...
A400M...

Starý dobrý Concorde
Starý dobrý Concorde

Tady vládne Emirates
Tady vládne Emirates
Naposledy upravil(a) A350XWB dne 08. 07. 2016, 18:16, celkem upraveno 2 x.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Toulouse

Příspěvek od micaello »

Díky, objednám dopředu, snad mají i nějaký bundle s muzeem :lolno:

A350XWB
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 19. 02. 2016, 05:17
Oblíbené typy letadel: A340, A350, B747, B787
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Toulouse

Příspěvek od A350XWB »

Jo to mají. Muzeum samotné stojí myslím 11€, ale v bundlu s A380 TOUR to je za 23€ jestli si pamatuju dobře :)


Odpovědět