Bruselská letiště (CRL, BRU)

Odpovědět
Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Alexx »

Potřebuju v brzké době obě tato letiště využít, a koukám že tady o nich mnoho informací není. Takže pište sem zkušenosti z Charleroi i BRU, jak s dopravou do města za rozumný peníz, jak s přesunem z jednoho letiště na druhé...


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od pepa007 »

Alexx píše:Potřebuju v brzké době obě tato letiště využít, a koukám že tady o nich mnoho informací není. Takže pište sem zkušenosti z Charleroi i BRU, jak s dopravou do města za rozumný peníz, jak s přesunem z jednoho letiště na druhé...


já byl v Bruselu jen jednou, nic zásadního mě na letišti nepřekvapilo. do města jsem jel linkovým busem za pár šupů, jelo to cca 20 minut a byli jsme v něm skoro sami.

jinak Brusel je celkem hezký město, i když hodně lidí řiká opak. akorát tam furt prší.

jenom ty budovy europarlamentu jsou fakt megalomanskej hnus. když jsem to viděl, tak se mi vybavil Vernův román Ocelové Město...

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od context »

pepa007 píše:města jsem jel linkovým busem za pár šupů, jelo to cca 20 minut a byli jsme v něm skoro sami.


máš prosím Ťa nejaké presnejšie info o tom buse z letiska BRU do centra?
Nech tam večer zbytočne nematurujem a stránka tej busovej spoločnosti na nete je info iba v tom divnom jazyku :?
Potrebujem sa konkrétne dostať kúsok od toho ocelového mesta :D

Zulu Charlie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 242
Registrován: 19. 02. 2008, 19:13
Bydliště: letadla do OSR mi občas létají nad hlavou
Stav: Offline

Příspěvek od Zulu Charlie »

Na cestu do centra doporučuju vlak - nádraží je v suterénu letiště a vlak jede necelou půlhodinu. V Bruselu stojí na všech hlavních nádražích (Nord, Central, Midi). Jen je třeba to nádraží najít, chvíli to trvá (značené to je). Ale na letišti se povaluji brožurky s plánem letiště.

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Steve »

Tak nádraží na BRU se najde velmi jednoduše, je to v podlaží -1 pod halou. Před nástupištěm se prodávají jízdenky, one way kamkoliv do centra (nord, central, midi) stojí 2,90 eur.

Co se týče busu, tak jsem narazil na automat, kde byla 60 minutová jízdenka za 4 eura. Vzhledem k ceně vlaku nebylo nad čím přemýšlet, je to super, jede asi 12 minut na Nord.


OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od OR »

context píše:
pepa007 píše:města jsem jel linkovým busem za pár šupů, jelo to cca 20 minut a byli jsme v něm skoro sami.


máš prosím Ťa nejaké presnejšie info o tom buse z letiska BRU do centra?
Nech tam večer zbytočne nematurujem a stránka tej busovej spoločnosti na nete je info iba v tom divnom jazyku :?
Potrebujem sa konkrétne dostať kúsok od toho ocelového mesta :D


Tady je v anglictine info o busu c 12 a 21 - stanice Luxemburg je pred Evropskym parlamentem,Schuman je myslim u Evropske komise , NATO je u NATO (prekvapive :- )):
http://www.stib.be/airport-line.html?l=en

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Alexx »

Tak z CRL podle mě je nejlepší řešení bus na Gare du Midi, ale pravda 13 Eur není zrovna friendly price. Jinak se dá asi dostat do Charleroi do města a pak vlakem.

Na BRU je ideální ten vlak, za necelé 3 eura z Gare du Central (alternativně Nord, nebo Midi pokud jenom chcete rychle přestoupit z CRL na BRU, a nechcete jet taxi), což je pět minut pěší chůze z hlavního náměstí, není co řešit. Od parlamentu je pak asi výhodnější jet busem.

Jinak BRU je podle mě zatím nejlepší letiště na kterém jsem byl (dopravní spojení s městem, luxusní sedačky).

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od vitezslav »

Potřeboval bych rovněž poradit s dopravou mezi letišti. Přiletím na CRL s Wizzem vpoledne a v 19h potřebuji být na BRU. Jaké je nejlepší řešení a kolik času mi cca zbyde na rychlou prohlídku města?? Díky.

Zoommy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 28. 11. 2005, 09:43
Bydliště: Pardubice
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Zoommy »

Z CRL je nejlepší spojení do Brusselu autobusem za 13 Euro, jezdí poměrně často a cesta trvá cca 45 minut, jinak centrum je poměrně malé a nechá se projít pěšky, ale v tvém případě je každá minuta drahá tak bych volil nějakou jízdenku na metro/bus a vždy bych si popojel...nebo taky můžeš na černo, minulý týden jsem tam jezdil dva dny bez lístku a prošlo to :wink: ...chudý student no :D

salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od salam »

Alexx píše:Jinak BRU je podle mě zatím nejlepší letiště na kterém jsem byl (dopravní spojení s městem, luxusní sedačky).


U mě vede asi ZRH.
Ale je pravda, že na BRU mají v hospodě nahoře dobrý Croque-monsieur a Hoegaarden.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od whiskey »

salam píše:
Alexx píše:Jinak BRU je podle mě zatím nejlepší letiště na kterém jsem byl (dopravní spojení s městem, luxusní sedačky).

U mě vede asi ZRH.

na PVG a maglev nedam dopustit :wink:

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od vitezslav »

zoommy: Bus z CLR by mě měl vykopnout na Midi v půl druhé, takže budu mít na procházku Bruselu skoro 5 hodin, což se mi zdá celkem dost. Za pět hodin bych např. i v Praze to podstatné stihl, akorát člověk musí vědět, co má vlastně vidět a jak si to zorganizovat.

Zoommy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 28. 11. 2005, 09:43
Bydliště: Pardubice
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Zoommy »

vitezslav píše:zoommy: Bus z CLR by mě měl vykopnout na Midi v půl druhé, takže budu mít na procházku Bruselu skoro 5 hodin, což se mi zdá celkem dost. Za pět hodin bych např. i v Praze to podstatné stihl, akorát člověk musí vědět, co má vlastně vidět a jak si to zorganizovat.


Tak tak...5 hodin by mohlo stačit na "fast track" :-) Jinak doporučuji z historického hlediska náměstí Grand Place a z moderního hlediska Atomium...je to pěkná podívaná

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od outlier »

Ahoj,
potřebuju se dostat na jeden den do Gentu a přemýšlím, jestli má cenu letět s Wizz do Charleroi nebo radši s jinou společností do BRU. Předpokládám, že po Belgii se asi nejlíp jezdí vlakem - je lepší jet z letiště shuttlem do Bruselu a tam nasednout na vlak nebo se dá nějak jednoduše dostat na nádraží v Charleroi? Díky.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od ziletka »

outlier:Potom dej prosim vedet, jak jsi tu cestu poresil a nakolik to celkem prislo. V zari bysme chteli taky vyrazit do Gentu na pivko a navic uvazuju, ze bych tam jel na semestr na Erasmus. Diky!


Odpovědět