Bruselská letiště (CRL, BRU)

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Globik »

Příspěvky zde jsou většinou poměrně staré. Platí stále, že městský bus jede z BRU do centra 12 minut a vlak jede mnohem déle? Mám 4 hodiny na přestup. Mohl jsem mít 2 hodiny, ale jelikož jsme v Bruselu nebyl skoro 20 let, rád bych se tam podíval alespoň na skok a tak jsem si přestup dobrovolně prodloužil.


Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Zajda »

Ne, s velkou slávou v Bruselu oznámili prodloužení cestovní doby autobusu na desetinásobek a nově u vlaku zavedli možnost, že ho budeš moci tlačit, což na rychlosti nepřidá, ale momentálně v kurzu jsou zážitky, za příplatek tě můžou i bičovat :lol:

Don´t worry ... podle mě to tak je a že by to změnili k 1.4.2011 nemám informace, vezmi bus...jen to tedy podle mě není 12 minut, ale o něco déle...ale i tak to třeba hoďku v pohodě stihneš....

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Globik »

Zajda píše:Ne, s velkou slávou v Bruselu oznámili prodloužení cestovní doby autobusu na desetinásobek a nově u vlaku zavedli možnost, že ho budeš moci tlačit, což na rychlosti nepřidá, ale momentálně v kurzu jsou zážitky, za příplatek tě můžou i bičovat :lol:

Don´t worry ... podle mě to tak je a že by to změnili k 1.4.2011 nemám informace, vezmi bus...jen to tedy podle mě není 12 minut, ale o něco déle...ale i tak to třeba hoďku v pohodě stihneš....

Díky

ratje
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 34
Registrován: 10. 06. 2010, 15:59
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od ratje »

Globík píše:Příspěvky zde jsou většinou poměrně staré. Platí stále, že městský bus jede z BRU do centra 12 minut a vlak jede mnohem déle? Mám 4 hodiny na přestup. Mohl jsem mít 2 hodiny, ale jelikož jsme v Bruselu nebyl skoro 20 let, rád bych se tam podíval alespoň na skok a tak jsem si přestup dobrovolně prodloužil.


Kde jste prosim vzali jizdni dobu do centra 12 minut busem? Tady pisou pul hodiny a navic je to jen po Place du Luxembourg (pred Evropsky Parlament), odtud pesky do centra jeste cca 10 minut. http://www.mivb.be/airport-line.html?l=en
Doporucuju jet vlakem, jede minimalne 3x za hodinu, a trva to 20 minut na nadrazi Brussel Centraal.

Insider tip: Pri odjezdu z letiste smer Brusel si sednete nalevo. Tesne predtim, nez vlak vjede do stanice Brussel Noord (prvni zastavka), se muzete pokochat bruselskym red light districtem, :wave: :angel: holky ve vitrinach a la Amsterdam.

markeetka91
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 08. 2011, 11:08
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od markeetka91 »

Ahoj, prosím vás, nevíte někdo jestli se dá dojet autobusem z letiště na nádraží Charleroi-Sud? Někde jsem našla, že by to jít mělo, cena za autobus je asi 3 eura (linka A) ale nevím jestli to doopravdy jde.
Díky za pomoc :)


cbsanjose
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 06. 06. 2010, 22:41
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od cbsanjose »

markeetka91: Informace máš správné, autobus linky A jezdí v pracovní dny v půlhodinovém intervalu (z letiště odjezdy x.05 a x.35) o víkendu v hodinovém intervalu (z letiště v x.10).

markeetka91
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 08. 2011, 11:08
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od markeetka91 »

cbsanjose: Děkuju :) a kde se kupují lístky? Budu mít docela naspěch, tak bych to nerada dlouho hledala..

cbsanjose
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 06. 06. 2010, 22:41
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od cbsanjose »

Lístky se dají koupit v prodejních automatech před odjezdovým stanovištěm, v nichž se dá koupit jízdenka na MHD i návazný vlak do cílové destinace. Jízdenka na MHD se dá určitě koupit i u řidiče(ky) autobusu, pravděpodobně s nějakým navýšením ceny.

hanzi111
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03. 10. 2011, 15:17
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od hanzi111 »

Zdravím, 9.11. letím do Bruselu - Charleroi, musím se pak dopravit do Gentu. Má někdo tip jak nejrychleji se tam dostat? Shuttle busem do Bruselu a pak dále vlakem? Můžete mi dát nějaké info? Díky. V Belgii budu poprvé a mám z toho trošku trému :)

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od majkl666 »

Zdravím zkušené Bruseláře, letím poprvé do CRJ, chci se tak zeptat, jaká je cenově nejvýhodnější cesta z letiště do centra města, dále potřebuju info, zda je letiště přes noc uzavřené, nebo zda můžu na něm přespat a pokud to půjde, tak jak to tam vypadá, jaké tam jsou lavičky apod. No a poslední info, chci se zeptat zda je nějaké spojení mezi oběma letišti v Bruselu? Našel bych si to sám, ale web letiště je hrozný! Díky moc za info.

RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od RadekB »

Jak se dá nyní dostat nejlevněji do centra Bruselu ?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od Fabo »

Mistni do CRL a pak vlakem.

Shuttle z letiste 13 OW 22 RT.

Sam jeste premyslim co a jak.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od whiskey »

Priamy autobus ide rovno do mesta na Midi, ked vyjdes z terminalu (mas ho za chrbtom), tak po pravej ruke.
http://www.charleroi-airport.com/en/pas ... index.html
Skusal som aj vlak+bus z CRL zeleznicnej stanice, ale ten shuttle rovno na Midi je pohodlnejsi a aj rychlejsi.

RadekB
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 361
Registrován: 08. 03. 2010, 12:19
Oblíbené typy letadel: A350, A380, B747
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od RadekB »

Fabo píše:Mistni do CRL a pak vlakem.

Shuttle z letiste 13 OW 22 RT.

Sam jeste premyslim co a jak.


Letenka za 25 KČ a transfer za 500 KČ, proč ne :lol:

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Bruselská letiště (CRL, BRU)

Příspěvek od romul »

RadekB píše:Letenka za 25 KČ a transfer za 500 KČ, proč ne :lol:


Letenka za 25 Kč, a to je prosím s kým a kam? To by mně opravdu zajímalo, ne snad že bych chtěl takovou nabídku využít, ale rád si rozšířím obzory. Znám pár takových co před lety kupovali letenky třeba do Paříže CDG za běžnou cenu 15-20tis a dneska když je cena přes 5tis. tak pomalu zvrací zhnuseni nad tou nehoráznou zlodějinou.

Nutí někdo využít transfer za 500? Kdo na to nemá ať jde pěšky...


Odpovědět