Kyjev-KBP fungování letiště

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od Airbus380 »

V neděli konečně po dlouhém plánování letím do Kyjeva. Jak je to s dopravou na letiště? Taxi odmítám. Ten bus za 25 UAH (polit nebo tak nějak?) jezdí k nádraží de facto přímo do centra a jak jsem pochopil, tak zastavuje i zelené linky metra u stanice Charkivska. Tam je mi to celkem jedno, jak dlouho pojedu a chci jet až přímo k tomu nádraží, protože pak musím červenou linkou na Levobřežní.
O co mi ale hlavně jde, četl jsem, že Kyjev zápasí s dopravními zácpami, zpět odlétám další pondělí v 15:10, není rychlejší dojet metrem až na tu Charkivskou a pak nějakým busem? A ví někdo, zda na Charkivské nějak snadno najdu ten bus na letiště?
Nebo ještě jinak, jak se nejrychleji dostat z centra na letiště tak, abych tam byl dejme tomu ve 13:45, má někdo zkušenosti?

Díky.


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od bugr »

my to dali, možná jsem to tu už psal, z metra maršrutkou na Boryspil a odtud na letiště, myslím tam přímo nic nejelo takže jsme přejeli odbočku na letiště, přeběhli na druhou stranu a jeli na letiště. Jinak po příletu předchozí den jsem to dal tím přímým na hlavní nádraží za 25UAH.
Ale už je to tři roky..

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od Airbus380 »

Jenom aktuální info k dopravě na letiště. Oficiální dopravou je SkyBus, který jede na Vokzal se zastávkou u metra Charkivska. Pořád stojí 25 UAH, tedy cca 65 Kč. V závisloti na provozu trvá cesta 50-90 minut, je tedy lepší počítat s rezervou. Na letišti je sice vyvěšen jízdní řád, ale jen aby se neřeklo. Jezdí to zhruba jedno za 20-30 minut, nicméně jsem byl svědkem toho, kdy hodinu a půl nejelo vůbec nic.
Lístek se platí až po nástupu do autobusu, kdy busem prochází průvodčí. Až ode všech vybere peníze, teprve bus odjíždí.
SkyBusy jsou růžové s výrazným nápisem "SkyBus", není možné se netrefit. Na Vokzalu staví před novou budovou. Stanoviště na letišti je před Terminálem B.

Maršrutky na letiště skoro nejezdí, přesněji řečeno SkyBus je oficiálně maršrutka. Viděl jsem asi dvě "klasické" žluté maršrutky, ale myslím, že nejely do Kyjeva, nýbrž do Borispolu.

Taxi jsem nevyužil, nicméně kdo spěchá, SkyBus pro něj asi není nejlepší varianta.

Na letišti jsou tři terminály pro cestující, mezi nimi jezdí Free shuttle minibus.


Odpovědět