Kyjev-KBP fungování letiště

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od bugr »

Za týden se chystám na přestup v KBP na linku ČSA do PRG, v hodně průvodcích jsem se dočet, že to je(byla) v KBP hrůza co se týká časové náročnosti a úřednické buzerace.
Máte někdo zkušenost jak to tam vypadá v současnosti?
Měl bych tam přiletět v neděli dopoledne a odletět odpoledne takže teoreticky času dost.
díky


Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od Anabel Lee »

Mam pocit, ze budes prilitat z domestic letu, ze ano? Nezazila jsem tam through checkin, takze o tom ti referovat nemuzu, nicmene zazila jsem odlet i prilet z obou terminalu. Domestic je maly, velmi v pohode, intl je neprehledny, ckin se otvira jen ty dve hodiny pred odletem, i pozdeji, na pasovce je velice dlouha a husta fronta, nenechavej se predbihat, ukrosi se tlaci kam muzou :) ale zase za pasovkou chodi pracovnice z gate a vyvolavaji lidi z fronty, pokud uz je letadlo nastoupene a ceka se jen na ne. Co se nejake buzerace tyce, ja nemela problem, asi je to i znalosti rustiny, zato ukrajinci byli uredniky docela vyslychani... rekla bych, ze za ty dve hodiny co otevrou ckin se to da tak akorat stihnout..

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od bugr »

jj, ze Lvova, no ono je jedno jestli přijedu nebo přiletím.
Ten domestic kupuju u Aerosvitu a domů poletím s ČSA a je to kupované zvlášť.
Já doufám, že v neděli po obědě to tam nebude tak hustý ale ví bůh..
Moje ruština je dost chabá protože jsem ji dost celou základku i gympl bojkotoval :D

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od whiskey »

z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze pasovaci na KBP su o hodne lepsi ako napr. na SVO, vzdy stacilo pekne po slovensky povedat dobry den, a vybavene bleskom, ci uz bolo aktualne treba viza alebo nie. A nikdy sa necakalo tolko ako na uz spominanom SVO. Bezpecnostna kontrola takisto vzdy bez problemov.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od bugr »

asi to nakonec dám, ten let z LVV s YAK42 asi stojí za to :D
Zkusím nějak všechny věci nacpat do tašky přes rameno a vzít to všechno sebou a neodbavovat zavazadlo. Snad by neměli u ČSA dělat problémy.
.
Anabel ještě otázka, sis tam prej půjčovala auto, nějaký rady, info? dík.


Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od Anabel Lee »

auto mas v mejlu, ja jsem mela nejvetsi zdrzeni nikoliv se zavazadlem, ale prave na pasovce, jak rikam, me nechalil bejt, ale ty ukrajince prede mnou dukladne lustrovali... jinak Yak za to vsechno samozrejme stoji, ja zazila skvely vylet, jeden YK42 south airlines UR-CFA na lince ODS-KBP, druhej donbassaero UR-42372 KBP-LWO , vtipne bylo, ze nemel kyslikove masky napriklad. a vubec cely ten vylet byl velmi vtipny, cernobyl a moldavie incl, nekde na anetu je na to i report...
jo tady
http://www.airliners.net/aviation-forum ... e#ID134709

neni to teda muj report, ale je od kluka kterej s nama strvil cast sveho putovani...

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od bugr »

dik, mail precten. No ja(nebo my) letime z LWO tak tam snad nebude takova pruda protoze to je miniletiste a kamoska je ukrajinka. Nechce se mi rano vstavat ale nebudu asi riskovat jako v PRG kde parkuju tak 40min pred odletem letadla ;)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od bugr »

takže update, KBP mi teda nepřijde jako nějaký zvláštní zmatek, jen je to tam všechno malý. Jsem pořád na terminálu B čekal kde ta hala pokračuje a ona nepokračuje. No a domestic terminál A byl v pohodě protože tam moc lidí nebylo.
Co mě vytáčelo byl check in, odbavovaly nás tři přepážky, mezi frontama se nikdo nenamáhal natáhnout ty oddělovací pásky takže ukrajinci, jak je jejich zvykem se cpali všude, stál jsem tam hodinu, na závěr nás poslali k dalším dvěma přepážkám aby se to urychlilo. Naštěstí nikdo neměl zájem o mé oblíbené místo vzadu napravo u okna takže poslední tři řady byly volný jen pro mě....

Ovšem šílený bordel je před letištěm, auta parkují naprosto jak se jim zachce, nejlépe na přechodech, viděl jsem pár autobusů, které prostě nemohly přijet před terminál. Do toho jedna maršrutka za druhou a černý taxikáři. Pořád mě chtěli někam odvézt, nejlépe na vakzal, tak jsem jim řek, že mám auto v Berouně na vakzale a že mě tam můžou odvézt a byl klid :D

zirafka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 41
Registrován: 13. 01. 2009, 16:43
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od zirafka »

Letela jsem PO 30/3 - PRG-KBP VV210 (8:40-12:00), navrat 3/4 - KBP/PRG OK917 (15:20-16:15)

V letadle jsme vyfasovali landing-cards k vyplneni. Prileteli jsme na terminal B - mezinarodni lety. Z letadla jsme vylezli na plochu a sup do autobusu, poslali pro nas dva, takze se skoro vsichni nacpali do prvniho busu a ten druhej pak byl skoro volnej :). Busem jsme prejeli ke vstupu do haly, kde hned zacala fronta na pasovku. Byli tam akorat lidi z naseho letadla, otevrenych asi 6 prepazek, takze to docela odsejpalo. Nejvic samozrejme ty 2, co byly pro ukrajince. Kdyz uz ale ukrajinci dosli, tak jsme k tem jejich prepazkam mohli i my, takze pohoda. Na pasovce si vezmou kus landing-card, druhej orazitkujou a vratej spolu s pasem. Za pasovkou se cekalo na zavazadla, jsou tam asi 3 pasy, necekalo se dlouho. Po vyzvednuti zavazadel trada smerem exit. Ale... vybrala jsem si green channel, ze jako nemam nic k procleni, ale stalo tam par zamestnancu, co ocima sacovali pasazery a nejak se jim znelibil muj jasne zluty pracovni kufrik. A ze to mam otevrit, co ze to tam vlastne mam atd... Tak to chvili zkoumali, moc se jim libil seznam veci, co v tom kufriku jsou /mam dojem, ze kdyby na nem bylo kulate razitko, tak by byli uplne bez sebe blahem/ a nakonec ze si na to musim vyplnit celni prohlaseni. Takze me vratili a ja sla na red channel. Pan se tam opet zajimal, co ze to mam v tom kufriku za kravovinky a pak jsme vyplnovali prohlaseni. Tam jsem musela i napsat, co mam s sebou za hotovost atd. Nakonec to po mne prekontroloval, bouchnul mi tam razitko a bylo vymalovano, po 20 minutach zdrzeni jsem mohla jit dal. V hale cekala strasna spousta lidi, po chvilce hledani jsem objevila firemniho ridice a tim navsteva letiste pri priletu skoncila :-) Jinak souhlasim s tim, co uz tu bylo napsano - pred letistem spousta aut, porvavajicich lidi, bordel :-D

Odlet byl v patek odpoledne, na letisti jsem byla asi 2,5 hodiny predem - kdyby nahodou zase nekde neco :-) V hale je nekolik moznosti baleni zavazadel - jedna hned u vchodu, dalsi pak kousek pred check-inem, cena 25UAH. Pak je v hale nekolik obcerstvoven, nejake ty obchudky s jantarem, matrjoskami, svatymi obrazky apod. Toalety jsou v suterenu, pokud mate kufry je lepsi projit terminalem az uplne dozadu, kde je bezbarierovy zachod. Check-in prepazek maji asi 24, ne vsechny jsou vzdycky otevrene, v zasade by mel check-in zacinat asi 2h pred odletem. V PA odpoledne najednou checkovali asi 5 letu, vic ne. Po check-inu jsem sla dal smerem na odlety, po zlutym kufriku uz se mi nikdo nevrhnul, takze pohoda :-) Po schodech se vyjede nahoru, kde je bezpecnostni kontrola. Tech check-pointu tam maji vic, ale otevreny meli najednou jenom jeden, tzn. 2 ramy a 2 rtg, takze se tam delala celkem fronta, jak se vzdycky najednou nahrnuli lidi, co je zacal poustet check-in. Je tam par sedacek, takze jsem si v klidu pockala, az tech lidi bylo min, vyhodila vodu do kose a prosla v pohode kontrolou. Pak fronta na pasovku, celkem dlouha, ale relativne to ubihalo, opet bylo otevrenych hodne prepazek. Pan si vzal zbytek landing-card a pustil me dal :-) V hale je jenom velmi malo sedacek, duty free obchod a informacni stanek. Maji tam asi 11 gatu, ze dvou (c. 9 a jeste jeden s mensim cislem, mozna 8?) se nastupuje rovnou do letadla, zbytek po schodech a autobusem. Boarding zacal asi o 20 minut dyl, nez bylo uvedeno na palubni vstupence, takze se mi povedlo ve fronte pred nim vesele usnout :-D, ale pak uz nastup do letadla a tradaaaa :-)

Jinak co se jazyku tyce - rusky umim akorat pozdravit, podekovat a rozloucit se (pro zbytek pomahaji ruce, nohy a "slovanstina"), takze u prepazek jsem patricne pekne pozdravila, pokud chteli dalsi konverzaci, tak uz v AJ, a vsechno bylo v pohode :wink:

sohaj007
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 49
Registrován: 21. 10. 2008, 10:58
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od sohaj007 »

ahoj má někdo zkušenosti z dopravou z letiste do centra veřejnou dopravou dík

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od bugr »

Buď za 25UAH jezdí bus na nádraží odkud už se dá jet kamkoliv nebo maršrutkou ale nejsem si jistej jestli jede přímo do Kyjeva.
My takhle jeli naposled z konečný metra do Boryspilu a tam jsme přesedli v protisměru na maršrutku na letiště, jen jsem to chtěl vyzkoušet, cesta vyšla asi na 3 UAH :D

padre22
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Příspěvky: 56
Registrován: 06. 03. 2009, 14:25
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od padre22 »

to sohaj007:

Z letiště se do města dostaneš kyvadl. busem společnosti POLIT, která jezdí co 20 minut do centra. Má 7 zastávek, zastavuje i u stanice metra Kharkivska (zelená), končí na vlakovém nádraží. Cesta trvá 1 hodinu. Metro v Kyjevě stojí 2 hřivny (5Kč).

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od tygrlive »

Od 1.10. bude v KBP fungovat novy Terminal F (pred 2 dny slavnostne otevren).

Podle mych informaci by z neho meli zacit letat Ukraine International a tak trosku bych rekl ze sem budou presunuty dalsi lety *A. UAI je spoluvlastnena Austrian a ma snima i share code, takze ti urcite.
http://www.kyivpost.com/news/city/detail/83206/

Pro Aerosvit by mel byt Terminal D, predpoklad otevreni az 12/2011, takze /3/2012 (ale do EURA2012 musi byt), takze i CSA maji asi smulu a budou letat na priserne Bcko.

Terminal B bude pak uz jen pro domaci lety, takze zbytek se rozhodi mezi ne.... jeste se udajne stavi Terminal E, ktery bude na Euro jenom provizorne pro lidi a pak to bude plnohodnotny Cargo..

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od tygrlive »

Od letního letového řádu startuje v KBP Terminal D .... ->

Строительство терминала «D» в аэропорту «Борисполь» завершится 20 декабря 2011 года, а 25 марта 2012 года из него будет выполнен первый рейс. Об этом стало известно сегодня, 12 октября 2011 года, по итогам совещания в аэропорту «Борисполь» с участием Премьер-Министра Украины Николая Азарова и Вице-премьер-министра Украины Бориса Колесникова.
«Это будет современный действительно европейский терминал, а Украина еще на шаг приблизится к европейскому уровню жизни», - сказал Николай Азаров.
«Рейсы из нового терминала стартуют с введением летнего расписания - 25 марта 2012 года», - сообщил Борис Колесников. По его словам, дальнейший перевод авиакомпаний в этот терминал будет осуществляться постепенно.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Kyjev-KBP fungování letiště

Příspěvek od tygrlive »

vypadá to, že to stihnou a že zítra letím možná naposledy na staré B(éčko) ... http://www.facebook.com/airportboryspil


Odpovědět