Gatwick...

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od j.ree »



firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od firefly »

Prosím, nebyl někdo teď v poslední době na Gatwicku? Chtěla bych vědět, jestli jsou již hotové ty stavební úpravy, které probíhaly v loňském roce, byla jsem tam v září 2011.
Zítra ráno tam letím, tak abych věděla, co mám očekávat. :problem:
Předem děkuji.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od firefly »

Tak už nic, za chvíli letím, tak to už uvidím sama. :lol: :lol: :lol: .

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od pavelpmi »

Ze sis vzpomnela brzo. :D Stastnou cestu!

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od firefly »

Tak jsem zpět a sama si odpovím :D .
Letiště Gatwick je již hotové a přestavěné. Vypadá to tam teď mnohem lépe.
Letěla jsem s easyJet a přiletěla na Terminal North. Pokud byste někdo pokračoval do města s oranžovým easyBusem, tak jak vyjdete z letištní budovy, dejte se vpravo a asi po 300 metrech narazíte na nástupiště číslo 10, odsud easyBus jezdí, pak ještě zastaví na Terminálu South. Při cestě z města staví nejdříve na South a pak až na North, opět na tom nástupišti 10.
Je praktické, že celá cesta od letištní budovy k nástupišti autobusů je zastřešená, velice jsem to včera ocenila, protože v Londýně celý den hodně silně pršelo.


Paštikář
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 16. 07. 2015, 19:24
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od Paštikář »

Potreboval bych poradit kde na letisti gatwick se prodavaji jizdenky na autobus do londyna na victoria stanici a odkud jezdi ten autobus - a pak bych jeste potreboval poradit jak koupim oyster kartu na mhd - pry se da na tyden koupit na zonu 1-4 za 45 liber -ale vubec tomu nerozumim - ta karta pry stoji 5 liber a co pak ten tyden - to mi nejak na ni aktivujou ty zony a dny.

rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od rtoldy »

Paštikář píše:Potreboval bych poradit kde na letisti gatwick se prodavaji jizdenky na autobus do londyna na victoria stanici a odkud jezdi ten autobus - a pak bych jeste potreboval poradit jak koupim oyster kartu na mhd - pry se da na tyden koupit na zonu 1-4 za 45 liber -ale vubec tomu nerozumim - ta karta pry stoji 5 liber a co pak ten tyden - to mi nejak na ni aktivujou ty zony a dny.


Osobne som z Gatwicku ešte necestoval, ale lístky na bus/vlak si kúp dopredu cez internet, je to lacnejšie. Lístky kúpiš na www.easybus.com , www.nationalexpress.com alebo www.terravision.com alebo vlak, kúp si lístok na Gatwick Express, viem že tam cesta trvá okolo 45 minút a jazdí priamo na Victoriu. Oyster kartu rieš až na Victorii v tfl shope, keď kúpiš "klasickú" modrú kartu tak tá je za vratný depozit 5£, ak Visitor tak tá je za 3£ ale nedá sa vrátiť. Modrú môžeš na konci vrátiť a vrátia ti peniaze, dokážeš refundovať aj v automate ak je tam zostatok, myslím, do sumy 10£. Visitor má rozdiel iba v tom, že poskytuje nejaké dodatočné zľavy v obchodoch a reštauráciach. Platíš za dni ktoré jazdíš a v ktorých zónach. Funguje to na princípe "capovania", nezáleží či cestuješ v špičke alebo mimo. V zónach 1-4 to je na deň £9.30. Cestu si aktivuješ iba priložením k "bráne" v metre, poprípade k zariadeniu v BUSe, Trame alebo na lanovke. Ceny cestovného sú tu: http://content.tfl.gov.uk/adult-fares.pdf

Ak máš nejaké otázky, sem s nimi ;)

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od jencik »

Je to trochu komplikovane to popisovat a byvaju tam rady, takze tiez odporucam kupit listky vopred a vytlacit si ich, ked napr easybus linku ide autobus National Express tak vodici mozu chciet vidiet listok, ktory si odtrhnu pre seba, je tam +- hodina, ktory spoj sa da vyuzit a v pripade meskania zvyknu pustit aj neskor. Alternativa je Gatwick Express, ale zvyknu mat malo rusnovodicov a potom ide len kazdy 2-3 spoj ( cerven 2016) ale da sa za 12 libier ist vlakom obycajnym a je to len o nieco pomalsie ako express.
http://www.southernrailway.com/

Paštikář
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 16. 07. 2015, 19:24
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od Paštikář »

Dik za odpověď- ta oyster se pry koupi za 5 liber a pak se nejak ma koupit na 7 dni pro zony 1-4 jizdne jen za 45 liber - to co pises je normalni jizdne které by vyslo 7 x 9.3 coz je 65 liber. Me prave jde o tu 7denni za 45 - coz je o dvacku méně - ale vůbec nevim jak to funguje jak to koupit - pry existuje i tridenni.

rtoldy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 138
Registrován: 03. 05. 2014, 18:04
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od rtoldy »

Paštikář píše:Dik za odpověď- ta oyster se pry koupi za 5 liber a pak se nejak ma koupit na 7 dni pro zony 1-4 jizdne jen za 45 liber - to co pises je normalni jizdne které by vyslo 7 x 9.3 coz je 65 liber. Me prave jde o tu 7denni za 45 - coz je o dvacku méně - ale vůbec nevim jak to funguje jak to koupit - pry existuje i tridenni.


Tak to potom nie je Oyster card ale Travelcards. Tá sa dá, myslím, kúpiť priamo v automate v stanici metra. Poprípade ak máš bezkontaktnú kartu, môžeš a rovnakú cenu (46,50) jazdiť aj na ňu, počíta sa to od pondelka do nedele. Respektíve si môžeš kúpiť oyster card a kúpiť si na ňu travelcard. To už je na tebe čo ti bude viac vyhovovať, či lístok podobný tomu z pražského metra (Travelcard) alebo plastová kartička Oyster.

https://www.londontoolkit.com/blog/imag ... NuvPoQ.png > vľavo je Oyster, vpravo Travelcard o ktorej hovoríš ty, no dá sa kúpiť aj na Oysterku.

K vlaku, ako pisal kolega vyssie da sa cestovat aj so Southern a zachvilu si na Victorii. Jazdil som s nimi z Croydonu a cesta do mesta trvala do pol hodiny. V kazdom pripade mestsku dopravu ries az na Victorii je tam zakaznicke centrum

tomassanto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 07. 04. 2015, 21:23
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od tomassanto »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat na cestu z letiště. Pochopil jsem, že takový rozumný kompromis je zarezervovat si dopředu vlak (např. Southern), cca 3 měsíce předem. Plánovaný přílet je 13:35 s easyjet na terminal north, jaká je taková vhodná minimální rezerva, na kolik si rezervovat vlak? Třeba po 15.hodině? Nebo je to lepší řešit až na místě i za cenu vyšších cen? Cestuji pouze s příručním zavazadlem. Díky za rady

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od jencik »

Southern si nemusíš rezervovať dopredu, po väčšinu týždňa sa do Londýna na Victoria dá dostať za 9-12 libier. Prinajhoršom sa dá ísť aj busom, okolo 2 ešte nebývajú také zápchy.

tomassanto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 07. 04. 2015, 21:23
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od tomassanto »

Pokud letím z Gatwicku North Terminal v sobotu v 11:45, pouze příruční zavazadlo, stačí jet vlakem který má plánovaný přílet na letiště v 9:18, nebo raději mít větší rezervu?
Díky

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od bureaucrat »

Ano, to by mělo stačit, pokud ovšem nebudeš mít štěstí na wrong type of snow nebo něco podobného...

FTF
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 13. 03. 2018, 12:57
Stav: Offline

Re: Gatwick...

Příspěvek od FTF »

Ahoj, za jak dlouho po příletu (s palubními zavazadla) se dá obvykle dostat od letadla k odjezdu autobusů EasyBusu? Jde mi o to, na kdy si mám koupit lístek, abych to mohl stíhat a zase abych tam zbytečně dlouho nečekal. Díky moc.


Odpovědět