Přestup v Amsterdamu (PRG - Cape Town)

Bojim
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 11. 2008, 12:27
Stav: Offline

Přestup v Amsterdamu (PRG - Cape Town)

Příspěvek od Bojim »

V prosinci se chystám do Cape Townu a mám presedat v Amsterdamu.
Mám z toho strach, protoze jsem zatím nikdy neletela s prestupem.
Vubec nevim, co delat, az se vybatolim z letadla, kam jit. Vim, ze o kufr
se starat nemusim, ale z ostatního mám hruzu.
Máte nekdo zkusenost s prestupem v Amsterdamu?


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup v Amsterdamu (PRG - Cape Town)

Příspěvek od Night fly »

Bojim: neboj :wink: Zkusenosti mame, nekolikrat do roka, a prezili jsme :wink: AMS je prijemne letiste na prestup, byt trochu velke a je potreba dobre sledovat sipky. V Praze ti daji palubni vstupenku i na navazny let, na ni budes mit cislo gatu (to si pro jistotu po priletu jeste over na monitorech) a tam se pak po sipkach odeber. Nesleduj sipky "Exit", ale sipky "Gates B-C-D-E-F" nebo podobne. Cestou budes mit v ceste pasovku, security je v AMS az u gatu. Jinak je v AMS jediny terminal s IMHO 8-mi "prsty" znacenymi A-H, ktere vybihaji z centralniho prostoru zvaneho Holland boulevard. Tady je ke stazeni mapa: http://content.schiphol.nl/info/platteg ... nge_uk.pdf

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Přestup v Amsterdamu (PRG - Cape Town)

Příspěvek od OR »

Bojim píše:V prosinci se chystám do Cape Townu a mám presedat v Amsterdamu.
Mám z toho strach, protoze jsem zatím nikdy neletela s prestupem.
Vubec nevim, co delat, az se vybatolim z letadla, kam jit. Vim, ze o kufr
se starat nemusim, ale z ostatního mám hruzu.
Máte nekdo zkusenost s prestupem v Amsterdamu?


Neboj:-) Nepises sice s kym letis, ale pokud to mas na jedne letence (let s CSA nebo KLM), dostanes s nejvetsi pravdepodobnosti palubni vstupenku na let AMS- CPT uz v Praze. Na ni uz bude pravdepodobne uveden gate k tomuto letu. Cili vystoupis z letadla nekde v schengenske casti vetsinou gate v prstu C, cisla kolem C10- C20. CSA jsem nikdy nezazil v "poli", vzdy rovnou mostem do terminalu, KLM pokud se leti Fokkerem obcas busem jezdi. Pak prejdes podle ukazatelu primo ke gate - po ceste je pasovka, protoze odlet ze Schengenu. (doporucuji zkontrolovat cislo gate, ktere budes mit na palubce na informacnim monitoru). Jestli si dobre pamatuju, ve vetsine neschengenskych vychodu k letadlu je stale bezpecnostni kontrola az tesne pred gate.

Pokud mas vic casu, muzes jit ven z tranzitu kolem zavazadlovych pasu do Nizozemi na tzv Sciphol Plaza. Je tam dost obchodu, restauraci za rozumne ceny.

Odlet dalkovky bych tipoval nekde z prstu E nebo F, nastup do letadla bude zacinat tak 50 minut pred planovanym odletem.

Amserdam je jedno z nejlepe znacenych letist, ktere znam. Ale jsou tam pomerne dlouhe pesi pochody, kdyz jsou oba vychody na koncich prstu, je to tak 20 minut prochazka.

Kufr si nech odbavit v Praze az do Kapskeho Mesta.

Bojim
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 11. 2008, 12:27
Stav: Offline

Re: Přestup v Amsterdamu (PRG - Cape Town)

Příspěvek od Bojim »

Dekuju za rady, ale stejne mi bude zle celý týden pred odletem a celou dobu nez najdu svuj kufr v Cape Townu :?
Letím s KLM a na prestup mám hodinu a ctvrt, coz by prý melo stacit, ale nikdo neví, jak já jsem schopná se ztratit.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup v Amsterdamu (PRG - Cape Town)

Příspěvek od Night fly »

Hodina a ctvrt v Amstru, to je tak zajit si v klidu na zachod a beze spechu (ale taky bez velkeho courani) prejit do odletoveho gatu, kde bude uz pomalu zacinat nastup.


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup v Amsterdamu (PRG - Cape Town)

Příspěvek od bugr »

myslím, že pokud člověk používá hlavu tak se tam nejde ztratit. Jen si musíš uvědomit trochu větší rozměry letiště..
Maximálně když se ztratíš tak na tebe bude celý letadlo čekat a všichni si tě při nástupu hezky prohlídnou :D
Jo a to jaro v JAR závidím...

Bojim
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 11. 2008, 12:27
Stav: Offline

Re: Přestup v Amsterdamu (PRG - Cape Town)

Příspěvek od Bojim »

A nebo taky skoncím jak Tom Hanks v Terminálu :D

Bojim
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 11. 2008, 12:27
Stav: Offline

Re: Přestup v Amsterdamu (PRG - Cape Town)

Příspěvek od Bojim »

Já to asi zase nechápu :?
To letadlo do Amsterdamu by melo letet z druhého terminálu, coz je pro lety v rámci
schengenu. Kdyz tam teda prijdu...bleda a rozklepaná :roll: ...a nechám si odbavit kufr,
poslou mi ho bez problému az do Cape Townu?
Já vím, ze to zní asi hloupe ty moje otázky, ale co uz :D

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup v Amsterdamu (PRG - Cape Town)

Příspěvek od Night fly »

Ano, poslou. Schengen a kufry jsou dve rozdilne veci. Jedinym dusledkem Tveho odletu z prazskeho T2 bude, ze pasovkou budes prochazet az v Amstru, kde opustis schengensky prostor.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup v Amsterdamu (PRG - Cape Town)

Příspěvek od bugr »

V Praze řekneš že to chceš odbavit až do CPT a je to, jestli to teda není automaticky když je to koupený jako jeden let.On ten kufr jde po jiný tras než ty, ten se do terminálu vůbec nedostane, když bude dobrý den půjde rovnou do Jumba ;)

Bojim
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 11. 2008, 12:27
Stav: Offline

Re: Přestup v Amsterdamu (PRG - Cape Town)

Příspěvek od Bojim »

Zacínám vás mít ráda :wink:

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup v Amsterdamu (PRG - Cape Town)

Příspěvek od Night fly »

Bojim píše:Zacínám vás mít ráda :wink:


Jeeee... :oops: :wink:

JanoLietac
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 16. 06. 2008, 20:57
Oblíbené typy letadel: na kukanie prakticky vsetky, aj ked najoblubeniejsia je 747; na cestovanie cokol
na cestovanie cokolvek pokial je tam menej ako 300 ludi....
Bydliště: medzi TYS a ILZ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup v Amsterdamu (PRG - Cape Town)

Příspěvek od JanoLietac »

Bojim píše:Dekuju za rady, ale stejne mi bude zle celý týden pred odletem a celou dobu nez najdu svuj kufr v Cape Townu :?
Letím s KLM a na prestup mám hodinu a ctvrt, coz by prý melo stacit, ale nikdo neví, jak já jsem schopná se ztratit.


75 min na prestup je kopec casu v AMS. Dolezite je , aby si dostala oba palubne listky v PRG. Ked sa budu v PRG obsmietat, ze to nejde (a obcas sa mi to stalo v PRG a aj vo VIE), tak maj so sebou vytlacok
SkyTeam benefit #8, Single Check-in
http://skyteam.com/EN/benefits/skyteam_ ... ndex.jsp#8

Za normalnych okolnosti potrebujes asi 30 min, aby si sa dostala z gate, kam prijde tvoje lietadlo z PRG, na gate odkial odlieta tvoje lietadlo do CPT. Samozrejme vytlac si mapku letiska http://www.nwa.com/travel/trave/airports/AMS.shtml

Zo 2-3 dni pred odletom si pozri, na ktoru gate v AMS prichadza tvoj let z PRG a z ktorej gate odlieta tvoj let do CPT.

Ak si super nervozna, tak si kup poistku na "Missed Connections, Delayed or Canceled Flights,
or Denied Boarding". Ja si ju kupujem od Global Travel Shield ($300 poistna suma, platim $11.95 za poistku), ale neviem ci tato je dostupna v CZ, ale myslim, ze nieco podobne by v CZ malo byt dostupne. Tak ci tak, ak nahodou nestihnes spoj, s poistkou budes mat zopar stovak USD/EUR na minutie na hotel a jedlo. Totiz, neviem za akych okolnosti by ti KL preplatili hotel, ked trebars bude tvoj let z PRG meskat koli pocasiu....

--Jano

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Přestup v Amsterdamu (PRG - Cape Town)

Příspěvek od Malvolio »

bugr píše: když bude dobrý den půjde rovnou do Jumba ;)


Spíš bych řekl, že do 777čky - předpokládám, že to bude ráno v 7:00 z PRG s KL3120 (bude to ale asi operované OK) a s příletem do AMS 8:40 a pak odlet do CPT v 9:55 letem KL597, což by měla být 772 s příletem do CPT v 22:30.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Přestup v Amsterdamu (PRG - Cape Town)

Příspěvek od OR »

Bojim píše:Zacínám vás mít ráda :wink:


My taky :) :)

KLM ma v B 772 super AVOD - muzes si pustit spoustu rozumnych filmu, muziky, her. Lepsi obsah jsem zazil asi jen v B752 Continentalu v C. KLM ma v C podle mne to same, jen vetsi televizi.
Pokud nemeris metr devadesat nebude Ti ani moc vadit ten jeden inch o ktery maji mene mista v Y nez AF. Trochu mi tam vadi, ze nemaji operku na nohy.

Ale ja za nejlepsi zabavu stejne povazuju koukat z okynka :)

A pokud to nahodou uleti z duvodu pozdniho priletu z Prahy, neboj, KLM se o tebe postara (mas -li to na jedne letence). Bud te presmeruji a nebo poletis druhy den. V kazdem pripade mas narok na hotel a obcerstveni. Pokud bude let z Prahy zpozdeny z jineho duvodu nez pocasi, mas narok na kompenzaci 250 EUR.


Odpovědět