Přestup CDG/ORY

Clovis_Cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2008, 17:54
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Clovis_Cz »

Ahoj, chtěl bych se zaptat za jak dlouho se dá stihnout přestup, který je na různých letištích v Paříži?? Poletím z MUC/CDG a pak z ORY/PTP... Jsou cca 3 hodiny rozumný čas nebo si mám radši najít lety s delším časem na přesun?? Díky za info, přes Paříž jsem nikdy neletěl, tak to nějak nedokážu odhadnout...


OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od OR »

Je to na jedne letence? Pokud ano, jel bych primym autobusem, ktery provozuje Air France, 3 hodiny mudou vic nez MCT a aerolinka se pripadne postara.
Pokud to jsou dve letenky, stihnout to za normalnich okolnosti jde, ale:
- predpokladam prilet na CDG 2D, tam jde vylozeni zavazadel vetsinou relativne rychle a vetsinou se chodi mostem (kdyz bus, tak ne pres pulku letiste :)- tj. kufr bys mel mit do 20 minut od vypnuti motoru.
-10 minut presun na RER B + nakup listku
-10 minut cekani
-60 minut RER B na Antony
-20 minut presun na Orlyval, jizda, cekani
-10 minut cesta k odbaveni
Busem AF je to normalne asi o neco rychlejsi, ale podle mne dost hrozi, ze nekde zustane viset (osobne jsem to nezazil).
Na dvou letenkach bych tohle radeji neriskoval, staci pulhodina zpozdeni.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Night fly »

S timto prestupem mam nekolikanasobnou zkusenost - a velmi zavisi na denni dobe. Pokud priletis rano ve vsedni den (a letis tim drivejsim letem do PTP, nekdy kolem 12:30), tak i tri hodiny muzou byt malo nebo hodne nadoraz - protoze na prestupy ORY/CDG a vice-versa nejde udelat through checkin (ani na prestup AF/AF), vztahuje se na tebe klauzule o limitu odbaveni hodinu pred odletem. Cili tri hodiny se ti timto smrskavaji na dve. Dalsi hodinu trva cesta busem AF (ktery muze zustat viset v zacpe - zejmena ve vsedni den) a jezdi jednou za pul hodiny. Bohuzel ale rano ve smeru CDG/ORY moc na vyber nebyva - a na zpatecni ceste uz si po zkusenostech davam na prestup radeji vic.

Clovis_Cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2008, 17:54
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Clovis_Cz »

Díky moc za vyčerpávající odpovědi. Ještě je tam let ORY-PTP kolem 15 hod. coz asi bude lepší. Když z MUC poletim v 7 ráno, tak budu mít na přestup pohodových 6 hod... Přeci jen, jistota je jistota, kor když vyloženě nespěchám...

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Night fly »

Clovis_Cz píše:Díky moc za vyčerpávající odpovědi. Ještě je tam let ORY-PTP kolem 15 hod. coz asi bude lepší. Když z MUC poletim v 7 ráno, tak budu mít na přestup pohodových 6 hod... Přeci jen, jistota je jistota, kor když vyloženě nespěchám...


Ano, pokud ti v ten konkretni den leti i ten druhy let do PTP, je to urcite lepsi, s jistotou a bez nervu.


Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Alexx »

6 hodin... to bych to vzal RERkem do města a pak klasika metrem a 285 na ORY ;-)

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od OR »

A budes to mit na jedne letence? Predpokladam s AF. Pokud ano, asi bych to risknul s 3 hodinovym prestupem a autobusem AF. Nechtelo by se mi cekat 3 hodiny zbytecne na Orly. Pokud to nevyjde, na dalsi let Te daji bezplatne.

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od RadekFM »

285ka nebo taky Czech Orly Express :), byva dost pretizeny, onehda byl plny (cernochu:)) a muselo se cekat na dalsi spoj, takze na tento spoj bych moc nespolehal.

Clovis_Cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2008, 17:54
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Clovis_Cz »

OR píše:A budes to mit na jedne letence? Predpokladam s AF. Pokud ano, asi bych to risknul s 3 hodinovym prestupem a autobusem AF. Nechtelo by se mi cekat 3 hodiny zbytecne na Orly. Pokud to nevyjde, na dalsi let Te daji bezplatne.


jj, bude to na jedné letence. Nakonec to udelam tak, že na cestě tam si pro jistotu nechám na přestup 6 hod. a při cestě zpět ty 3 hod. (kdy poletim z Parize mi je uz celkem jedno a když to nestihnu, tak poletim dalsim jak pises )

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Night fly »

OR píše:A budes to mit na jedne letence? Predpokladam s AF. Pokud ano, asi bych to risknul s 3 hodinovym prestupem a autobusem AF. Nechtelo by se mi cekat 3 hodiny zbytecne na Orly. Pokud to nevyjde, na dalsi let Te daji bezplatne.


Pokud je to prestup AF/AF, pak ma cestu autobusem AF v cene letenky a nemusi platit RER-ko ci cokoliv jineho.

A druha vec: stale se tu operuje tremi hodinami na prestup; nicmene realne jsou ty hodiny dve (na ORY je potreba byt hodinu pred odletem - nelze pouzit through check-in) a dalsi cas sezere cesta busmo (min. 40 minut; spise tak hodina), cekani na bus (jezdi po pulhodine) a cekani na kufry (cca. 15 minut) - a to jeste za predpokladu vcasneho priletu na CDG, coz ve vsedni dny rano taky nebyva vzdy pravidlem...

Clovis_Cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2008, 17:54
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Clovis_Cz »

Night fly píše:
A druha vec: stale se tu operuje tremi hodinami na prestup; nicmene realne jsou ty hodiny dve (na ORY je potreba byt hodinu pred odletem - nelze pouzit through check-in


Ted jsem z toho teda jelen, ja let s přestupem nikdy neletěl :o :arrow: Takže když si 30 hod. před odletem udělám internet check-in, tak se to vztahuje pouze na let MUC/CDG a na ORY musim pekne k prepazce?? :roll:

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od OR »

checkin pres web by mel jit udelat na oba lety, ale az 30 (nebo 24?, ted nevim) hodin pred odletem z ORY (resp. CDG pri ceste zpet).
Tim ze nejde through checkin se mysli to, ze si na CDG musis vyzvednout kufr z pasu, dojit s nim k autobusu a na Orly znova odbavit. Ale tohle nevim jiste, to si radeji over, jestli to AF neumi treba nejak prevest z CDG na ORY (ale pochybuju).

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Night fly »

OR píše:checkin pres web by mel jit udelat na oba lety, ale az 30 (nebo 24?, ted nevim) hodin pred odletem z ORY (resp. CDG pri ceste zpet).
Tim ze nejde through checkin se mysli to, ze si na CDG musis vyzvednout kufr z pasu, dojit s nim k autobusu a na Orly znova odbavit. Ale tohle nevim jiste, to si radeji over, jestli to AF neumi treba nejak prevest z CDG na ORY (ale pochybuju).


Ani pres web ten checkin udelat nejde. Mam zkusenost z letosniho rijna - odbavi te to jen na prvni let, na druhy te to necha vybrat misto, ale na te vytistene palubce mas napis NOT CHECKED IN, please proceed to checkin counters. Dokonce te to ani nenecha vytisknout palubku na self-service stojanech na ORY, natvrdo te to posle k prepazce. AF kufry mezi letisti neprevazi, to je na cestujicim.

Clovis: presne tak, pri zmene letiste te to odbavi pouze na usek MUC-CDG.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od vitezslav »

Mám konkrétní zkušenost mých známých, kteří právě přesně tuto kombinaci letů loni nestihli... Zaprvé měl let z PRG na příletu na CDG sekyru 25min, pak malinko zazmatkovali při hledání busu, čímž jim jeden ujel a následně jízda přes Paříž trvala o půl hodiny déle, než měla. Navíc je tu ta nutnost dalšího odbavení na ORY, takže i bez zpoždění by to bylo tak tak. Je to velmi riskantní přestup a raději bych se mu vyhnul.

Clovis_Cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2008, 17:54
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Clovis_Cz »

Takže moje konečné rozhodnutí je, že poletím s 6 hod. na přestup tam i zpět. V klídku se přesunu, očíhnu při tom i obě letiště, doufám že tam mají nějaká vyhlídková místa... Po cestě dám vědět jak to proběhlo... Díky všem za komentáře 8)

Ještě jedna drobnost, jakými kartami platíte u AF letenky, ve FAQ mají uvedeno že berou jen kreditky a nikoliv debetní, přičemž já mám pouze klasickou neembos. platební kartu k účtu, to mi asi nepůjde že? Je ještě jiná možnost jak tu letenku zaplatit... třeba převodem na účet?


Odpovědět