Přestup CDG/ORY

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Night fly »

Clovis_Cz píše:Takže moje konečné rozhodnutí je, že poletím s 6 hod. na přestup tam i zpět. V klídku se přesunu, očíhnu při tom i obě letiště, doufám že tam mají nějaká vyhlídková místa... Po cestě dám vědět jak to proběhlo... Díky všem za komentáře 8)

Ještě jedna drobnost, jakými kartami platíte u AF letenky, ve FAQ mají uvedeno že berou jen kreditky a nikoliv debetní, přičemž já mám pouze klasickou neembos. platební kartu k účtu, to mi asi nepůjde že? Je ještě jiná možnost jak tu letenku zaplatit... třeba převodem na účet?


Rado se stalo :wink: Nicmene co se platebni karty tyce, asi budes muset na pobocku AF nebo do cestovky, neembosovana Maestra a Electrony pres web malokdy funguji.


Clovis_Cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2008, 17:54
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Clovis_Cz »

Night fly píše: Rado se stalo :wink: Nicmene co se platebni karty tyce, asi budes muset na pobocku AF nebo do cestovky, neembosovana Maestra a Electrony pres web malokdy funguji.


OK. Nějak to pořeším. Popř. si založim kreditku... Je to asi u každé společnosti jiné, třeba Icelandair mi vzal to obyčejnou kartu online bez sebemenšího problému...

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Steve »

Night fly píše:
neembosovana Maestra a Electrony pres web malokdy funguji.


Tak s tím nelze souhlasit, třeba Electronkou od spořitelny už jsem platil u ČSA, SkyEurope, EasyJetu i Ryanairu (tam ostatně jinak ani "nelze" :!: )...

Záleží na tom, zda-li má povolené platby přes net. Povolení je zdarma, pro ověření možnosti platit přes net doporučuji např. koupit nějakou jízdenku za pár korun na e-shopu ČD.

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Clovis_Cz píše:
Night fly píše: Rado se stalo :wink: Nicmene co se platebni karty tyce, asi budes muset na pobocku AF nebo do cestovky, neembosovana Maestra a Electrony pres web malokdy funguji.


OK. Nějak to pořeším. Popř. si založim kreditku... Je to asi u každé společnosti jiné, třeba Icelandair mi vzal to obyčejnou kartu online bez sebemenšího problému...


na co "kreditku"? trosku si pletete pojmy... to, zdali je karta kreditni ci debetni, vubec (ani v nejmensim) nema souvislost s tim, zdali je karta embosovana...

problem je v embosovanosti karty - rada bank nepovoluje (ani na zadost) internetove platby pres elektronicke katy (electrony, maestra, apod). v posledni dobe se to "lepsi", ale zdaleka to neni pravidlo. takze jedine co chtej po tvy bance (pokud to neumi na elektronickych kartach), embosovanou debetku (tim nechci rict, ze kreditka je neco spatneho :)

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Kamyl »

No je to jak pise Traged, jen bych dodal jednu vec, se kterou jsem se nekolikrat setkal v zahranici. Jestli je karta debetni nebo kreditni, to je jasny, obe varianty muzou byt embossovane nebo elektronicke.

U nas plati (i kdyz se to nezda a clovek by to hadal obracene), ze:
KREDITNI karta je vlastne uverova karta (Kredit+, OK karta, Aura, atd.)...
DEBETNI je klasicka karta k normalnimu uctu...

ALE...
V zahranici se bezne setkavam s tim, ze tam se bere kreditni karta = embossovana, debetni karta = elektronicka.

V dobe, kdy jsem jeste nemel k uctu vyrizenou VISU Classic a mel jen Electron, tak mi ji nechteli uznat i kdyz na tom uctu byly penize a to dokonce i kdyz jsem tou kartou platil pres web a pujcovne bylo zaplacene, proste me s ni posilali nekam. V zachvatu zoufalstvi jsem jim tam polozil uverovou kartu, ktera byla uplne prazdna (ale byla embossovana) a spokojene prijali a stacilo jim to.
Z toho jsem se ponaucil, ze jsem si k uctu nechal vystavit i embossovanou debetni VISU a jsou spokojeni. Takze chteji kreditni kartu, ja jim dam embossovanou debetni a vsechno je OK... :wink:


Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

jestli to nebylo treba tim, ze ta tvoje karta nebyla jen "valid only čr" .. s neemobosovanymi byva obecne dost potiz (to teda nemam z vlastni zksuenosti, nepouzivam placatky) - jejich pouziti se lisi stat od statu, napr. v rakousku ve spouste obchodu maji "ze berou maestro" ale ve skutecnosti se tim mysli nejake specialni rakouske maestro. s ceskym maestrem si tam nestrejchnes.

do zahranici bych rozhodne placatou kartu jako "jedinou" nebral ... pokud kartu, tak normalni emboss.

ps: ad uverove karty. defakto je sice uverova karta to same jako kreditni, ale obecne se za uverove karty berou karty , ktere vydavaji uverove spolecnosti (napr. OK karta, yes, aura apod.).

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Kamyl »

Tragedie_v_JZD píše:jestli to nebylo treba tim, ze ta tvoje karta nebyla jen "valid only čr" .. s neemobosovanymi byva obecne dost potiz (to teda nemam z vlastni zksuenosti, nepouzivam placatky) - jejich pouziti se lisi stat od statu, napr. v rakousku ve spouste obchodu maji "ze berou maestro" ale ve skutecnosti se tim mysli nejake specialni rakouske maestro. s ceskym maestrem si tam nestrejchnes.

do zahranici bych rozhodne placatou kartu jako "jedinou" nebral ... pokud kartu, tak normalni emboss.

ps: ad uverove karty. defakto je sice uverova karta to same jako kreditni, ale obecne se za uverove karty berou karty , ktere vydavaji uverove spolecnosti (napr. OK karta, yes, aura apod.).


Co se tyce toho, zda je "valid only čr", tak to asi nebude ten duvod, bezne s tou placatkou plativam v zahranici v obchodech, na pumpach i vybiram z bankomatu a vzdy v pohode, nikdy jsem nemel problem, ze by nedala prachy. Ale proste v pujcovne mi ji nevezmou i kdyz je ke stejnemu uctu jako moje duha embossovana Visa.

S tim Maestrem je to pravda, proto jsem i zene nechal zrusit Maestro, protoze me to vydrbalo na Kypru. Meli jsme penize uz jen na jejim uctu a nikde to nebralo ceske Maestro i kdyz nalepka Maestra byla vsude. Pritom to melo normalne povolene transkace i v zahranici. Takze taky uz ma Visu a od te doby neni problem...

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od vitezslav »

Nevím jak na ORY, ale na CDG žádné terasy nejsou. Dovolím si Tě ještě upozornit na úplný ZÁKAZ fotografování letadel na CDG, musel bys mít povolení od správy letiště vyřízené předem!! Jsou dosti nekompromisní a pokuty vysoké... :(

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

na ory vyhlidkova terasa je... jestli si dobre pamatuju, tak moc z ni videt neni, a je opletivovana ...

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od stevard »

Tragedie_v_JZD píše:na ory vyhlidkova terasa je... jestli si dobre pamatuju, tak moc z ni videt neni, a je opletivovana ...


Kdyby pletivo, pres to se aspon neco vyfoti, ale je tam sklo :-(

Clovis_Cz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2008, 17:54
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Clovis_Cz »

Kamyl píše:U nas plati (i kdyz se to nezda a clovek by to hadal obracene), ze:
KREDITNI karta je vlastne uverova karta (Kredit+, OK karta, Aura, atd.)...
DEBETNI je klasicka karta k normalnimu uctu...

ALE...
V zahranici se bezne setkavam s tim, ze tam se bere kreditni karta = embossovana, debetni karta = elektronicka.


Diky za vysvětlení, hned jsem o něco chytřejší :wink: Zítra si zajdu vyřídit embossku k účtu a snad to bude ok...

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Kamyl »

Tim rozhodne nic nezkazis, ba naopak... :wink:

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od dider »

Kamyl píše:
U nas plati (i kdyz se to nezda a clovek by to hadal obracene), ze:
KREDITNI karta je vlastne uverova karta (Kredit+, OK karta, Aura, atd.)...
DEBETNI je klasicka karta k normalnimu uctu...

ALE...
V zahranici se bezne setkavam s tim, ze tam se bere kreditni karta = embossovana, debetni karta = elektronicka.

V dobe, kdy jsem jeste nemel k uctu vyrizenou VISU Classic a mel jen Electron, tak mi ji nechteli uznat i kdyz na tom uctu byly penize a to dokonce i kdyz jsem tou kartou platil pres web a pujcovne bylo zaplacene, proste me s ni posilali nekam. V zachvatu zoufalstvi jsem jim tam polozil uverovou kartu, ktera byla uplne prazdna (ale byla embossovana) a spokojene prijali a stacilo jim to.
Z toho jsem se ponaucil, ze jsem si k uctu nechal vystavit i embossovanou debetni VISU a jsou spokojeni. Takze chteji kreditni kartu, ja jim dam embossovanou debetni a vsechno je OK... :wink:


Osobně jsem měl kdysi placku, ale po několika problémech s placením v zahraničí nebo na netu, jsem to zmenil a ted mam v peňežence vždy dvě embossky a nikdy jsem problém s placením neměl. A to platím v zahraničí kartou všude, kde to jde.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od vitezslav »

Já mám přes GE klasickou embossku MC + speciální kartu na internetové platby a nikdy jsem neměl jediný problém. U té klasické embossky má GE platby přes net blokovaný.

Argil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 118
Registrován: 28. 03. 2006, 19:38
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup CDG/ORY

Příspěvek od Argil »

Já mám MC + Visu emboss., kreditku emboss. a Visu electron ... MC platím po Evropě, Visou zpravidla v ČR, kreditkou když zrovna dojdou penízky a electronkou u easyJetu/Ryanairu :lol:

Na ORY terasa je v nejvyšším patře kam se dá dojet eskalátory a je zhruba v místech, kudy vede pod letištěm dálnice. Je zasklená a výhled akorát na RWY 08/26 a před terminál, kde toho moc nestává. Při dobré viditelnosti lze zahlédnout Concorde, které je v techparku za letištěm.


Odpovědět