Miláno Malpensa

Pikenin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 27. 08. 2005, 17:08
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od Pikenin »

Může mi někdo poradit,jestli na T2 je nějaká fajn restaurace,kde se dá slušně najíst?Budu tam mít pár hodin na přestup a nechci opouštět terminál...díky 8) 8)


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od hafi »

Nevím, čemu říkáš fajn. Kdysi jsem tam déle čekal a měl hlad a nakonec skončil v burgerkingu (což běžně nepovažuji za fajn...ale už nevím, jestli to bylo proto, že tam nic jiného nebylo, jiné bylo drahé, nebo bk disponoval zásuvkou na nabíjení nb).

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od Night fly »

Pikenin píše:Může mi někdo poradit,jestli na T2 je nějaká fajn restaurace,kde se dá slušně najíst?Budu tam mít pár hodin na přestup a nechci opouštět terminál...díky 8) 8)


Skoda te posledni podminky... V sousedni vesnici Cardano al Campo je vyborna trattorie, totalne zasita, je to asi 300m od hotelu Novotel Milan Malpensa Airport, kam se da z letiste dostat jejich free shuttlem.

http://www.nelbucodelmulo.com/

Pikenin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 27. 08. 2005, 17:08
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od Pikenin »

Night fly píše:
Pikenin píše:Může mi někdo poradit,jestli na T2 je nějaká fajn restaurace,kde se dá slušně najíst?Budu tam mít pár hodin na přestup a nechci opouštět terminál...díky 8) 8)


Skoda te posledni podminky... V sousedni vesnici Cardano al Campo je vyborna trattorie, totalne zasita, je to asi 300m od hotelu Novotel Milan Malpensa Airport, kam se da z letiste dostat jejich free shuttlem.

http://www.nelbucodelmulo.com/


Dík za info...opravdu jsem měl na mysli nějakou restauraci s jídelákem a pinglem, co by mě obsloužil přímo v budově..nemyslel jsem žádný fastfood.Opouštět terminál v žádném případě nechci,jen jsem si chtěl ten čas trochu zpříjemnit dobrým jídlem a ne bagetou nebo MCD 8) 8)
Jinak ten tvůj tip vypadá ok...snad někdy příště ve vhodnější chvíli

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od pavelpmi »



Pikenin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 27. 08. 2005, 17:08
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od Pikenin »

pavelpmi píše:Myslím, že tam něco bylo.
http://www.milanomalpensa-airport.com/e ... Label=RIBA


díky za link :thumbup:

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od kuba.biker »

Poraďte mi prosím, jak se nejsnáze dostanu z MXP k Lago di Maggiore (Stresa/Baveno)? Nejezdí tam nějaký přímý bus? Případně jezdí nějaká mhd k železniční stanici Somma Lombardo?
Děkuji

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od loupeznik »


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od pepa007 »

Tak jo, od mýho úvodního dotazu uplynulo pouhých 7 let a už mám letenky! :D

A světe div se, s ČSA, se kterejma jsem neletěl zhruba taky tak dlouho.

Chci se jen zeptat - zpáteční let je docela pozdní, v Praze tuším 22:45. Bývá často zpožděnej a mám se tedy obrnit trpělivostí? :-)

Jinak další tipy na zajímavosti z Milána vítány - hlavně bistra, bary, kavárny. A kde se dá v Miláně jít na fakt dobrej Bistecca Fiorentina?? V tomhle mě trochu zmlsal NYC, ale tuším že v Miláně bych mohl něco srovnatelnýho najít. Díky!

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od micaello »

Se steakem neporadím, ale možná ti pomůže můj článek z návštěvy Milána před dvouma rokama..
http://www.ontheleaf.net/2014/08/destate-milano.html

vilem_cz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 26. 11. 2016, 11:44
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od vilem_cz »

Ahoj,
aktuální info z MXP
T1 hezký moderní prostorný, T2 taková lepší garáž.
Ve veřejné části T1 byl hlavním cílem glutten-free burger MC Donald, splněno. na obou cestách.

Mezi T1 a T2 jezdí free shuttle asi po deseti minutách, bez problému.

Přílet i odlez z T2 byl hladký (kromě zpoždění EZY ale to není chyba letiště)

Security na T2 byla v pondělí v 8 večer skoro prázdná, průchod snad max za 10 minut vč. zmatené američanky ve frontě co měla potřebu vyskládat celý příručák do košíku a posílat jednotlivě kalhotky a podvazky přes rentgen :D

Fain místo na T2 byla kuřácká kukaň, kde by si asi ani nebylo potřeba zapálit, ale přesto sem využil, tam si člověk vždycky dobře pokecá i jazyky co neumíte, zatímco nekuřáci netečně nebo nervózně posedávají a pobíhají po terminálu ...

Doprava mezi MXP a centrem Milána ...
na radu vyčtenou tady nebo na jinem serveru (už nevim) sem se snažil sehnat bus do Gallarte a pak příměstskou linkou S, což slibovalo značné úšetření nákladů na přepravu dvou lidí na hotel ...
Bohužel jsem bus nenašel, ani se nedoptal, takže nakonec zakoupen 2x lístek na mašinku po 13E -_- což nakonec bylo řešení i pro cestu zpět na letiště, čímž se přeprava vláčkem do centra a zpět téměř vyrovnala ceně letenky PRG-MXP-PRG

Ještě taková zajímavost o přepravě kolem Milána ... na stanicích příměstských vlaků téměř není šance zakoupit lístek na MHD, prý se kupuje u průvodčího. Když se ten neuráčí dostavit (nestalo se ani jednou za cca 6 jízd ...), tak na podzemních stanicích nastává celkem prekérka s turniketama, které se otevírají právě platným lístkem ... takže přelez, přeskoč, podlez, ale nikdo to tam moc neřeší.

Opačné to bylo pokud člověk odjížďí z centra, kde kontrolují lístky už při cestě na nástupiště ... koridory, vojáci se samopaly, veledůležití agenti kontrolující lístky, člověk má protě pocit dobře odvedené bezpečnostní práce ... Ale už nikdo neřekne, že je potřeba ještě najít u nástupiště razítkovací mašinku a bez razítka je lístek neplatný :D Takže průvodčí vyhrožuje cca 50EUR + pokutou, kterou sme vyřešili vystoupením z vlaku na zastávce uprostřed ničeho a nasatoupením do jiné express mašinky co jela za 15 minut. Tentokrát již s řádně orazítkovaným lístkem :D A tentokrát se průvodčí prozměnu nedostavil ...


Odpovědět