Miláno Malpensa

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od Globik »

Skvělé. Doufám, že Ti alespoň ukázala ten výtah, Ty ho tu popíšeš a kdo poletí do MXP, má o bezplatnou exkurzi postaráno :D


VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od VanillA »

Ahoj, mám přílet z Abu Dhabi v 6:20 a následný odlet do Prahy v 7:45 (EasyJet). Nechá se to stihnout? Bude prosinec, obávám se možného spoždění, ale zase si říkám, že to bude jeden z prvních příletů, navíc budu mít jen příručák..

Díky za radu.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od Night fly »

VanillA píše:Ahoj, mám přílet z Abu Dhabi v 6:20 a následný odlet do Prahy v 7:45 (EasyJet). Nechá se to stihnout? Bude prosinec, obávám se možného spoždění, ale zase si říkám, že to bude jeden z prvních příletů, navíc budu mít jen příručák..

Díky za radu.


Uff... to bude kazdopadne natesno. Navic Easy odleta z jineho terminalu, nez kam priletis, a mezi temi terminaly se IMHO pesky jit neda, musi se jet nejakym shuttlem. Tohle bude IMHO i v optimalni situaci dost o usta.

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od VanillA »

To jsi mě moc nepotěšil. Tak nevím jestli koupit letenku ještě na večer (pro jistotu) a ráno to jen zkusit :-)

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od jjj »

VanillA píše:To jsi mě moc nepotěšil. Tak nevím jestli koupit letenku ještě na večer (pro jistotu) a ráno to jen zkusit :-)


Ja na Malpense prestupoval s prirucakem z Emirates na Easy, bylo tam 50 minut a stihl jsem to. Shuttle na T2 mi tenkrat jel okamzite, na sekurite nikdo nebyl. Mel jsem to jeste pojisteny Wizzem z Bergama vecer.


dedik77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 30. 01. 2012, 20:40
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od dedik77 »

Ahoj,

potrebujem radu. Plánujem trip PRG-FCO. Zpiatocny let by bol s prestupom FCO-MPX (Alitalia), nasledne na transfer mám 45minut a pokračujem MPX-PRG (CSA). Nikdy sok let s prestupom neabsolvoval, preto neviem či je tento čas dostacujuci. Čo by stalo, ak by som let nestihol? Batozinu mi automaticky nalouduju na palubu do PRG? Musím znova prechádzať checkinom?


Ďakujem za info

Jerry X
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 223
Registrován: 10. 03. 2009, 20:32
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od Jerry X »

dedik77 píše:Ahoj,

potrebujem radu. Plánujem trip PRG-FCO. Zpiatocny let by bol s prestupom FCO-MPX (Alitalia), nasledne na transfer mám 45minut a pokračujem MPX-PRG (CSA). Nikdy sok let s prestupom neabsolvoval, preto neviem či je tento čas dostacujuci. Čo by stalo, ak by som let nestihol? Batozinu mi automaticky nalouduju na palubu do PRG? Musím znova prechádzať checkinom?


Ďakujem za info

V případě, že let nestihneš z důvodu, který nezapříčiníš (zpoždění letadla z předchozího letu, atd.) tak se o tebe let. společnost postará, tzn. pošle tě následujícím letem, případně na let s přestupem, nebo ti zajistí hotel a pošle tě raním letem. Pokud se zdržíš v duty-free a tím pádem nestihneš let, tak máš smůlu. Zavazadla ti odbaví v Římě až do Prahy a ty se o ně nemusíš v Miláně starat (při 45 min. přestupu negarantuji, že zavazadla přestup stihnou, ale to záleží na okolnostech) a na 99% dostaneš při check-inu v Římě palubní vstupenku i na let z MXP do PRG, takže žádný check-in neřešíš, pouze se přesuneš k odletovému gatu.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od hafi »

Na al.com někdo upozornil na zajímavý servis letiště v Milánu - pojištění přestupu při itineráři od více aerolinek.
Kamarádky poletí na jaře přes MXP, budou mít po longhaulu necelé 3 hodiny na přestup na easyjet, tak jsem trochu váhal jestli to koupit nebo je radši nechat přespat do rána...a toto by byla pěkná varianta ikdyby to bylo placený...to že to je zadarmo ve mě vzbuzuje nedůvěru.

Nemáte s tím někdo zkušenost? Resp. nechccete to někdo do března vyzkoušet a podat report? :-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od Globik »

hafi píše:...to že to je zadarmo ve mě vzbuzuje nedůvěru.


Ale ono to není zadarmo. Kdo tu službu nabízí?
"Yes. ViaMilano is a free, innovative service offered by SEA, the company that runs Milan’s airports."
Tedy pokud si zaplatíš letištní poplatky, toto Ti k tomu přidají navíc (zadarmo). Je to služba navíc k zaplaceným letištním poplatkům, není to úplně zadarmo.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od hafi »

Já to chápu, ta služba se mi líbí, chápal bych ji u letenek koupených přes jejich web, ale takto mi to přijde až moc dokonalý :wink: resp. tím MXP získává dost konkurenčí výhodu oproti jiným letištím, tudíž se pak divím, že to někdo výrazně neinzeruje (když už ne MXP tak třeba Easyjet, jako aerolinka, která na tom bude dle mě nejvýrazněji profitovat)

beedat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 08. 2009, 23:26
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od beedat »

Taky jaka je nejlevnejsi cesta z MXP do centra?


Třeba se to někomu hodí, nejlevnější je nyní autobus k hlavnímu nádraží, zpáteční cena je nepříliš sympatických 16E :crazy:

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od lukaskr »

nejlevnější je dojet autobusem do Gallarate za 1,7 Euro a pak za 4,55E vlakem na Porta Garibaldi

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od micaello »

Pro ty, kdo hledaji ubytko v Milane primo na metru s dostupnosti centra 20min, za dve noci o vikendu v unoru jsme i s mistnimi poplatky a snidanemi platili 96EUR za dvouluzko, hotel cisty, za tu cenu bych rekl super, dve minuty chuze od hotelu skvela mala domaci pizzerie s cenami, ktere se v Italii (ba i v Praze) jen tak nevidi...
Hotel - http://www.hoteladam.com/
Pizzerie - http://www.ristopizza-stellamarina.com/

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od jjj »

Nevite nekdo, jestli je na Malpense uschovna zavazadel ?
diky

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od jjj »

jjj píše:Nevite nekdo, jestli je na Malpense uschovna zavazadel ?
diky

Uschovna je na T1, 4,50E za den


Odpovědět