Miláno Malpensa

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Miláno Malpensa

Příspěvek od pepa007 »

nevidím v seznamu letiště Malpensa, tak zakládám a přidávám link: http://www.sea-aeroportimilano.it/en/ma ... ndex.phtml

a mám nějaký dotazy:

1. nemáte někdo tip na ubytování v Miláně, cca *** v ceně kolem 80-100 EUR za double room, s rozumnou dostupností do centra, tj. buď v centru nebo na metru s dojezdovou vzdáleností do nějakých 20 minut. samozřemě znám všechny možný bookovací servery, ale rád bych nějaký osobní doporučení... děkuju

2. asi bych letěl s easyJetem, je trochu levnější než SkyEurope a mám radši A319. I když uvažuju jestli nepodpořit Sky v době krize :-) Máte někdo srovnání dopravy do města z Malpensy vs. z Bergáma? Pokud vím tak je to skoro stejně daleko. díky

3. je v tom miláně vůbec něco, kromě dómu a té nákupní galerie? nehledám žádný haldy muzeí a památek nebo tak něco, ale nerad bych přijel někam kde jsou jen davy turistů a nic víc


skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od skater »

V Miláně jsem jednu noc strávil v Hostelu Central Station, hned vedle nádraží, což byla velká výhoda. Celkem fajn personál, žádný luxus, ale celkem čisto.

http://www.hostelworld.com/availability ... ilan-18745

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od vita »

z Malpensy jezdí vlak nějak na kraj centra na nádraží, které má i zastávku metra. Mám pocit, že před těmi asi 6 lety, co jsem tam byl, tak OW stála 9 a Return stála 15 Euro

Ne, v Miláně se mi vůbec nelíbilo (ale je fakt, že jsem byl protivnej po transatlantic letu), ten dóm byl zrovna zabalenej do lešení. Náměstí plný holubů a otravných prodavačů zrní :D

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od Smurfx »

Miláno mě také nijak zvlášť neoslovilo. Dóm pěkný, nákupní pasáž u něj také, ale jinak obyčejné město s otravnými prodavači a příliš velkým množstvím holubů na náměstí před dómem. Ale mají tam velmi pěkné historické tramvaje, kterými je zážitek se projet. Fotbaloví nadšenci si nenechají ujít stadion apod.

Celkově se ale dá říct, že v Evropě jsou desítky zajímavějších měst, než Miláno a rozhodně to není město, do kterého bych měl potřebu se vrátit.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od Night fly »

vita píše:z Malpensy jezdí vlak nějak na kraj centra na nádraží, které má i zastávku metra. Mám pocit, že před těmi asi 6 lety, co jsem tam byl, tak OW stála 9 a Return stála 15 Euro


Vlak Malpensa Express jezdi na nadrazi Milano Cadorna, odkud se da dojit do centra (k Domu) i pesky (tak 10-15 minut). Cesta vlakem trva asi 40 minut a je to pomerne drahe :? Co se atrakci tyce, v prvni rade bych zminil Leonardovu Posledni veceri; o mile pred Domem, pasazi a stadionem...
Naposledy upravil(a) Night fly dne 04. 01. 2009, 15:54, celkem upraveno 2 x.


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od Robert »

Smurfx píše:Miláno mě také nijak zvlášť neoslovilo. Dóm pěkný, nákupní pasáž u něj také, ale jinak obyčejné město s otravnými prodavači a příliš velkým množstvím holubů na náměstí před dómem. Ale mají tam velmi pěkné historické tramvaje, kterými je zážitek se projet. Fotbaloví nadšenci si nenechají ujít stadion apod.

Celkově se ale dá říct, že v Evropě jsou desítky zajímavějších měst, než Miláno a rozhodně to není město, do kterého bych měl potřebu se vrátit.


Mohu potvrdit, kromě dómu a pasáže mě v Miláně nic nezaujalo. Kromě centra obyčejné průmyslové město.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od pepa007 »

dík, tak to tam nepojedu. radši do Ostravy, to mám kousek :)

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od skater »

V Miláně mě zaujal opravdu jen Dóm, který umožňuje procházku po střeše. Ale jinak je moc krásná procházka starou částí Bergama, kdo letíte z/na BGY.

polisss
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 26. 03. 2008, 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: vychodní čechy
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od polisss »

byl jsem tam v kvetnu minuleho roku a celkem pekne mesto, i kdyz pravda nebyt toho, ze jsem tam byl s kamosem na zapase inter - ac, tak bych tam asi nejel :wink: ... dom je pekny a uz v kvetnu slusne narvane turistama a myslim, ze i nejake to zajimave muzeum se tam naslo
bydleli jsme v ata hotels celkem v centru, asi 10-15 minut od metra, nemohl jsem si stezovat, navic jsme tam chytli i nejakou cenovou akci

single
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 09. 11. 2007, 18:39
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od single »

pepa007 píše:1. nemáte někdo tip na ubytování v Miláně, cca *** v ceně kolem 80-100 EUR za double room, s rozumnou dostupností do centra, tj. buď v centru nebo na metru s dojezdovou vzdáleností do nějakých 20 minut.


Do 100 € jsem bydlel v http://www.andreolahotel.it a http://www.doriagrandhotel.it/hotel-mil ... index.html
Všechno klapalo, perfektně uklizeno, personál korektní. Každý den nové povlečení a 6 čistých ručníků na osobu. Nemám tuchu, co všechno jsem si s tím měl utírat :?
Snídaně vyčerpávající. Žádné nepříjemnosti mě tam nepotkaly, v Adi Doria nás vzali dokonce už v 10 dopoledne. Cena byla taky dobrá, teď přes vánoce vyšla noc na 65€.

Miláno bude pro každého zajímavé něčím jiným, v centru se dá vydržet i týden či dva. Mě hlavně zajímá italské jídlo :) víno, káva, zmrzlina (to samozřejmě platí pro celou Itálii). Když je řeč o jídle, obědvat se dá v Itálii jen do 15 hodin! Pak zavřou kuchyni a vyprovodí hosty. Netýká se to turistických výkrmen, ale tam my gurmáni přece nechodíme, že ? :wink: Kromě dómu (teď v zimě až nahoru na střechu nepouštějí ale i tak je to zážitek) je v Miláně hrad Castello Sforzesco s velkým parkem, pár muzeí, samozřejmě poslední večeře - tu jsem zatím nebyl schopen včas zarezervovat, tak musím v létě zajet znovu.
Koho zajímá architektura, ten se taky nudit nebude. Památek, či spíše trosek z římské doby je tu poskrovnu ale najde se nějaký středověk a z nové doby třeba meziválečné nádraží Centrale je opravdu impozantní stavba. Až trochu víc porozumím italsky, půjčím si krovky a zajdu i na operu, být v La Scale aspoň jednou za život mi určitě neuškodí.

Další atrakce jsou módní obchody, já si koupil jen šálu, ale za nadměrná kila kufru soudružky jsme zaplatili 20€. Do Milána ženskou raději nebrat :twisted:
Pravda, nastrkal jsem jí mezi ty hadříky něco lahví vína. Nevím jak to ti italové dělají, ale ať sáhnu po jakékoliv láhvi za 2,50 tak je vždycky dobrá. Dokonce i pouliční svařák dělají z výborného vína a ne z krabicovek.

Přes město se dá pohodlně pohybovat sockou, jízdenka na 48 hodin je za 5,50€. Bohužel nemám žádnou mapu, na které jsou trasy tramvají a autobusů, zakreslují jen metro. Tramvaje jsou vetšinou historické a krásné. Řidič ji v pohodě ovládá klikou a normálně se jezdí. Ne jako v čechách, kde se do modernizací starých tramvají sypou hromady peněz.
V Malpenze jsem nebyl, z Bergama stojí autobus Orio Shuttle 14€ zpáteční. Hrká se po dálnici asi 50 minut. V Miláně to zastaví u hlavního nádraží, kolem něj je spousta hotelů, stačí si vybrat.

Doporučuji ignorovat všudypřítomné černochy, nabízejí kde co a někteří jsou opravdu nepříjemní. Nejlépe jim odpovídat česky...

V Miláně je z zimě zima - na silvestra padal i sníh, takže až v létě zase ciao...

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od pepa007 »

single píše:
pepa007 píše:1. nemáte někdo tip na ubytování v Miláně, cca *** v ceně kolem 80-100 EUR za double room, s rozumnou dostupností do centra, tj. buď v centru nebo na metru s dojezdovou vzdáleností do nějakých 20 minut.


Do 100 € jsem bydlel v http://www.andreolahotel.it a http://www.doriagrandhotel.it/hotel-mil ... index.html
Všechno klapalo, perfektně uklizeno, personál korektní. Každý den nové povlečení a 6 čistých ručníků na osobu. Nemám tuchu, co všechno jsem si s tím měl utírat :?
Snídaně vyčerpávající. Žádné nepříjemnosti mě tam nepotkaly, v Adi Doria nás vzali dokonce už v 10 dopoledne. Cena byla taky dobrá, teď přes vánoce vyšla noc na 65€.

Miláno bude pro každého zajímavé něčím jiným, v centru se dá vydržet i týden či dva. Mě hlavně zajímá italské jídlo :) víno, káva, zmrzlina (to samozřejmě platí pro celou Itálii). Když je řeč o jídle, obědvat se dá v Itálii jen do 15 hodin! Pak zavřou kuchyni a vyprovodí hosty. Netýká se to turistických výkrmen, ale tam my gurmáni přece nechodíme, že ? :wink: Kromě dómu (teď v zimě až nahoru na střechu nepouštějí ale i tak je to zážitek) je v Miláně hrad Castello Sforzesco s velkým parkem, pár muzeí, samozřejmě poslední večeře - tu jsem zatím nebyl schopen včas zarezervovat, tak musím v létě zajet znovu.
Koho zajímá architektura, ten se taky nudit nebude. Památek, či spíše trosek z římské doby je tu poskrovnu ale najde se nějaký středověk a z nové doby třeba meziválečné nádraží Centrale je opravdu impozantní stavba. Až trochu víc porozumím italsky, půjčím si krovky a zajdu i na operu, být v La Scale aspoň jednou za život mi určitě neuškodí.

Další atrakce jsou módní obchody, já si koupil jen šálu, ale za nadměrná kila kufru soudružky jsme zaplatili 20€. Do Milána ženskou raději nebrat :twisted:
Pravda, nastrkal jsem jí mezi ty hadříky něco lahví vína. Nevím jak to ti italové dělají, ale ať sáhnu po jakékoliv láhvi za 2,50 tak je vždycky dobrá. Dokonce i pouliční svařák dělají z výborného vína a ne z krabicovek.

Přes město se dá pohodlně pohybovat sockou, jízdenka na 48 hodin je za 5,50€. Bohužel nemám žádnou mapu, na které jsou trasy tramvají a autobusů, zakreslují jen metro. Tramvaje jsou vetšinou historické a krásné. Řidič ji v pohodě ovládá klikou a normálně se jezdí. Ne jako v čechách, kde se do modernizací starých tramvají sypou hromady peněz.
V Malpenze jsem nebyl, z Bergama stojí autobus Orio Shuttle 14€ zpáteční. Hrká se po dálnici asi 50 minut. V Miláně to zastaví u hlavního nádraží, kolem něj je spousta hotelů, stačí si vybrat.

Doporučuji ignorovat všudypřítomné černochy, nabízejí kde co a někteří jsou opravdu nepříjemní. Nejlépe jim odpovídat česky...

V Miláně je z zimě zima - na silvestra padal i sníh, takže až v létě zase ciao...


díky za tipy! nakonec bych to viděl na Bratislava-Bergamo s Ryanair (mám to do Blavy blíž než do Prahy a je to levnější), 1-2 dny v Miláně, a pak nahoru do Alp na lyže. Dobrý střediska by měly být do nějakých 200km daleko, např. Bormio, Livigno, Madonna, švýcarskej St. Moritz, apod. Mimochodem, Ryanair má moc hezky zpracovaný mapky s vyznačením lyžařských středisek v okolí jednotlivých letišť. Fakt hodně užitečný.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od Night fly »

V Bormiu jsou super lazne, nejlepsi apres-ski co jsem zazil. V Livignu lyzujou hlavne Cesi a Polaci, ale na druhou stranu je to jedna ze dvou poslednich bezcelnich zon v Evrope = SUPERlevnej chlast a dost levnej benzin...

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od pepa007 »

Night fly píše:V Bormiu jsou super lazne, nejlepsi apres-ski co jsem zazil. V Livignu lyzujou hlavne Cesi a Polaci, ale na druhou stranu je to jedna ze dvou poslednich bezcelnich zon v Evrope = SUPERlevnej chlast a dost levnej benzin...


To zní dobře. Nemáš prosím zkušenosti i s ostatními středisky v téhle oblasti? Kousek vedle za hranicí je např. St. Moritz, manželka by chtěla do Arosy... Koukal jsem že jsou nějaký střediska i přímo u Milána a u Bergama třeba u jezera Como, ale to asi budou spíš nějaký menší s malou nadmořskou výškou, ne?

p.s. gratuluju k tísícímu příspěvku :)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od Night fly »

Svycarska strediska jsou obecne cenove nekde jinde nez italska - nejen lyzovani, ale i zabava potom, jidlo atd. S jinymi stredisky v oblasti zkusenosti nemam, mimo Bormio a Livigno jsem v Italii lyzoval jen na Passo Tonale a jinak jezdim prevazne do Rakous...

P.S. Diky :)

YaniCZka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 58
Registrován: 10. 01. 2009, 01:16
Stav: Offline

Re: Miláno Malpensa

Příspěvek od YaniCZka »

Tušíte, jak dlouho před odletem mohu projít přes kontroly ke gateům (budu mít palubku z on-line checkinu). Mám tam asi 5 hodin čekání, tak jsem si říkala, že bych si tam někde trochu zchrupla...


Odpovědět