Norimberk (NUE)

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Norimberk (NUE)

Příspěvek od bugr »

Poraďte někdo hotel/penzion na jednu noc blízko letiště.
Nějak je to všechno plný a nebo šíleně drahý. A nechce se mi vstávat ve tři ráno abych stihnul letadlo v klidu.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Norimberk NUE

Příspěvek od Night fly »

Kdekoliv v centru blizko metra, jezdi tam metro U2, z HBf. tam jsi za necelych 20 minut.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Norimberk NUE

Příspěvek od bugr »

už něco mám, jak fungují tarify metra v Norimberku?
Je to jako u nás nějaký časový limit nebo je to složitější?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Norimberk NUE

Příspěvek od Night fly »

Je to podle zon, ale uvnitr NUE je jen jedna: 90minut, 1,90€. Vice zde: http://www.vag.de/Overview/m200/Overvie ... types.html

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Norimberk NUE

Příspěvek od bugr »

dík
jsem se chtěl ubytovat a zajet na letiště a připadá mi zbytečný tam platit za parkování.


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Norimberk NUE-několik informací

Příspěvek od bugr »

Takže nakonec vše v pohodě, spali jsme v hotelu Cristal, http://www.hotelcristal.de/eng/main.html, nádherný pokoje, luxusní koupelna, 10min na letiště. Sice to není low cost hotel ale ta snídaně stála za to.
AB nabízí v NUE odbavení v předvečer letu tak jsme toho využili, před námi už bylo odbaveno 44 lidí a po nás přicházeli další takže je tento způsob odbavení asi populární.
Je to paqráda ráno přijet jen s baťohem a a nemuset stát ve frontě koupáků :-D

Co se týká parkování vše v pohodě, sačí si v kase kousek od terminálu koupit ten jejich slevovej lístek za 6EUR, zajet do P2, kryté parkoviště, při placení se do automatu šoupne parkovací lístek, ukáže to plnou cenu, po něm ten slevový a vypadne levnější cena. Platí to ale jen od 7 dnů. Je tam ještě jedno levnější parkoviště, 31 myslím, ale není kryté.

No a cesta NUE-Beroun 2 hodiny takže můžu jen doporučit.

Tomáš Kaiser
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 57
Registrován: 01. 10. 2008, 23:25
Stav: Offline

Re: Norimberk (NUE)

Příspěvek od Tomáš Kaiser »

Ahoj, při mé poslední návštěvě NUE jsem si všiml v odletové hale (poblíž dětského koutku, kde mají děti prolézačku v "letadle" Air Berlin) takového pěkného papirnictví, bohužel si nemohu vzpomenout na jméno. Nevíte někdo?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Norimberk (NUE)

Příspěvek od Night fly »

Tomáš Kaiser píše:Ahoj, při mé poslední návštěvě NUE jsem si všiml v odletové hale (poblíž dětského koutku, kde mají děti prolézačku v "letadle" Air Berlin) takového pěkného papirnictví, bohužel si nemohu vzpomenout na jméno. Nevíte někdo?


Pokud mas na mysli knihkupectvi s trafikou + papirnickym sortimentem, tak je to firma Schmitt & Hahn.

Tomáš Kaiser
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 57
Registrován: 01. 10. 2008, 23:25
Stav: Offline

Re: Norimberk (NUE)

Příspěvek od Tomáš Kaiser »

Night fly: Díky za odpověď, vypadá to, že by to mohlo být ono.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Norimberk (NUE)

Příspěvek od bugr »

Jelikož se snažím srazit náklady při letech z NUE na minimum mám dotaz, zkoušeli jste někdo parkovat někde mimo těch letištních parkovišť? Jestli někde není něco levnějšího případně zadarmo v dosahu MHD, díky.

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Norimberk (NUE)

Příspěvek od atr »

bugr píše:Jelikož se snažím srazit náklady při letech z NUE na minimum mám dotaz, zkoušeli jste někdo parkovat někde mimo těch letištních parkovišť? Jestli někde není něco levnějšího případně zadarmo v dosahu MHD, díky.


Mám podobný problém - dá se někde u U2 na ulici zadarmo parkovat. Umweltschutz zony tam snad nejsou.

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Norimberk (NUE)

Příspěvek od atr »

atr píše:
bugr píše:Jelikož se snažím srazit náklady při letech z NUE na minimum mám dotaz, zkoušeli jste někdo parkovat někde mimo těch letištních parkovišť? Jestli někde není něco levnějšího případně zadarmo v dosahu MHD, díky.


Mám podobný problém - dá se někde u U2 na ulici zadarmo parkovat. Umweltschutz zony tam snad nejsou.


Tak já si odpovím - kdyby někdo potřeboval ...
Umweltschutz zony v Norimberku nejsou. Parkovat se dá jednu stanici U2 od letiště ve čtvrti Ziegelstein. Lze to skutečně i na hlavní k letišti ulice Marienbergstrasse, ale lepší je Otto-Lilienthal-strasse a úplně nejlepší je na rohu této ulice a ulice Rathsbergstrasse taková polozpevněná plocha ihned u metra - je to vidět na google street view. Na letiště odtud lze kromě metra i dojít přes park. Není to daleko, ale je to možné pouze přes den.

r209vltava
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 19. 03. 2012, 09:14
Stav: Offline

Re: Norimberk (NUE)

Příspěvek od r209vltava »

Výborný typ, díky, odzkoušeno a v nejlepším pořádku, parkování do 100 m od vchodu do metra, na letišti výstup přímo před terminálem 15 minut od zaparkování.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Norimberk (NUE)

Příspěvek od micaello »

Tak pridavam zkusenost: parkovaci misto koupeno na P7 dva mesice dopredu, za 15 dni si rekli 61EUR, zaplaceno predem. Pri prijezdu vlozite do autmatu u zavory kartu, zavora se otevre. Odstavite auto, odletite, priletite, pri vyjezdu opet jen vlozite kartu do automatu, zavora se otevre a frcite dom. Behem par sekund vam na email prijde faktura :clap:

Jinak letiste v NUE je hezke, utulne, prehledne, security check rychly a bez problemu, mist k sezeni u jednoltivych gatu dostacujici pro 73x a 32x typy letadel, vzhledem k minimu odletu mezi pulnoci a patou rano se na sedackach spalo dobre :), obcervstvovaci moznosti standardni, nic extra, ceny odpovidaji Ruzyni, nicmene chybi free wifi (ale to je problem celeho Nemecka, clovek navykly z free wifi v ceskem McD nebo KFC apod. v Nemeckych nakupacich rychle vystrizlivi, asi tam maji nejake zakonne restrikce? Netusim).

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Norimberk (NUE)

Příspěvek od bugr »

Dík za info, razíme v pondělí a auto necháme na Otto-Lilienthal-strasse, jsme bez dětí a bez odbavených zavazadel takže ty dva kilometry dojdeme v pohodě.
Co mě zarazilo, že někam zmizela česká jazyková mutace letiště, je tam jen GER a EN, asi se jim to nevyplatilo nebo jsem slepej.


Odpovědět