Altenburg (AOC)

Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Altenburg (AOC)

Příspěvek od Cestovatel »

Pro příznivce nízkonákladového letiště Leipzig-Altenburg (AOC) má tento vzdušný přístav dobrou zprávu, neboť od konce března z něj začne létat Ryanair do Edinburghu (EDI).


MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: Altenburg (AOC)

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Muzete kdyztak nekdo napsat nekdo trosku vic o te "velke stodole" jak jsme se docetl nekde jinde :D , staci fakt jen zaklad...mam pravidelnou moznost se dostat do Zwickau, pripadne do Lipska..diky moc.

masterview
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 30. 07. 2007, 13:25
Bydliště: LKRA
Stav: Offline

Re: Altenburg (AOC)

Příspěvek od masterview »

jojo, už jsem z AOC letěl asi pětkrát. Je to bývalé vojenské letiště s nově postaveným terminálem, označení větší stodola je přesný. Skoro žádné služby, jeden bufet v "hale" a tušim jedna trafika v tranzitu. Doufám, že ty lety do EDI budou v jiný čas než do STN, protože prostor pro odlétávající cestující je tak akorát pro pasažéry jedné 737. Jinak parkování je přímo u letiště (placené), já využívám plácek u nějaký firmy kus před letištěm. Auto mám starou pikslu, takže se o něj nebojím. Už párkrát jsem si říkal, že bych mohl nechat stát auto v obci Niederleupten a na letiště dojít (vesnice je na začítku RWY), ale vždycky jsem to stíhal akorát a na experimenty nebyl čas.
Ale je pravda, že po rozšíření linek Ryanu z PRG už z AOC nelítám, mám to o 100 km dál a musím použít auto.

jinak stránky letiště

http://www.leipzig-altenburg-airport.de/

jsou dobrý, najdeš tam všechno

Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Re: Altenburg (AOC)

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

JJ, z toho městečka je to tam cca 10 minut procházka po panelech, pěkná cesta-lidi si tam chodí i zaběhat. A zaparkovat se dá přímo na okraji vesnice hned u začátku tý panelový cesty.

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: Altenburg (AOC)

Příspěvek od Tonda 2 »

tak jsem si koupil na prodloužený víkend v květnu(7.5.-10.5) letenky do Girony,(cca 70Eur za dvě letenky),kde teda necháváte auta?Porosím o trochu podrobnější a návodné info,jak zadara a nedaleko letiště zaparkovat :-))


Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 294
Registrován: 17. 05. 2007, 14:03
Stav: Offline

Re: Altenburg (AOC)

Příspěvek od Martin Horucka »

masterview píše:jojo, už jsem z AOC letěl asi pětkrát. Je to bývalé vojenské letiště s nově postaveným terminálem, označení větší stodola je přesný. Skoro žádné služby, jeden bufet v "hale" a tušim jedna trafika v tranzitu. Doufám, že ty lety do EDI budou v jiný čas než do STN, protože prostor pro odlétávající cestující je tak akorát pro pasažéry jedné 737. Jinak parkování je přímo u letiště (placené), já využívám plácek u nějaký firmy kus před letištěm. Auto mám starou pikslu, takže se o něj nebojím. Už párkrát jsem si říkal, že bych mohl nechat stát auto v obci Niederleupten a na letiště dojít (vesnice je na začítku RWY), ale vždycky jsem to stíhal akorát a na experimenty nebyl čas.
Ale je pravda, že po rozšíření linek Ryanu z PRG už z AOC nelítám, mám to o 100 km dál a musím použít auto.

jinak stránky letiště

http://www.leipzig-altenburg-airport.de/

jsou dobrý, najdeš tam všechno



My jsme jednou zkusili zaparkovat taky u nejaky velky firmy na ty prijezdovce k letisti (cca200 m), a pri pasovce k nam prisla nejaka zenska s vysilackou v ruce, ze pry jestli nam nepatri auto s poznavaci znackou xxxxx. Takze si dal kamos sprint k autu a musel ho preparkovat na to placeny parkoviste pred terminal... :D Byl to docela fofr, uz tak jsme si nebyli jisty jestli stihnem vubec odlet a pak jeste tohle... Musej tam mit nejaky kamery a to parkoviste hlidat..pak nekdo zavolal na letiste, jestli ty tri sprintujici individua k terminalu nahodou neodlitaj, ze tam nechali auto, a bylo to... :D Taky jsme to chteli nechat nekde u vesnice, ale fakt nebyl cas...

masterview
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 30. 07. 2007, 13:25
Bydliště: LKRA
Stav: Offline

Re: Altenburg (AOC)

Příspěvek od masterview »

to jste parkovali určitě tady:

50°58'33.12"S 12°30'54.32"V

tam si to hlidaj, to by tam stal kazdy

ja to nechavam tady :

50°58'7.08"S 12°30'54.58"V

a vzdy v pohode

Martin Horucka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 294
Registrován: 17. 05. 2007, 14:03
Stav: Offline

Re: Altenburg (AOC)

Příspěvek od Martin Horucka »

Jo mas pravdu, ale my opravdu nemeli cas hledat misto... :D to byl doslova zavod s casem..jeli jsme to poprvy a nejak spatne rozvrhli cas, takze jsme se uz nekde na hranicich smirovali s tim, ze si udelame aspon pekny vylet do Altenburgu... :wink:

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Altenburg (AOC)

Příspěvek od euroflyer »

letence za 5 euro do londýna nešlo odolat:-)nemáte někdo tip, jak se efektně vyhnout placení parkoviště v AOC aneb kde dobře zaparkovat, aniž bych musel trnout, že mi auto někdo rozebere?))

petr.v
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 19. 02. 2008, 20:53
Stav: Offline

Re: Altenburg (AOC)

Příspěvek od petr.v »

Já ve vesničce na patě dráhy:

50°58'19.12"N 12°30'15.00"E

je to asi 10m pěší chůze okolo plotu...

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Altenburg (AOC)

Příspěvek od euroflyer »

petr.v píše:Já ve vesničce na patě dráhy:

50°58'19.12"N 12°30'15.00"E

je to asi 10m pěší chůze okolo plotu...


díky a neprudili vesničani? v drážďanech jsem zaparkoval kousek od letiště mezi baráky a když jsem se vrátil, za stěrači jsem měl ceduli Kein Flughafen Parken:))

petr.v
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 19. 02. 2008, 20:53
Stav: Offline

Re: Altenburg (AOC)

Příspěvek od petr.v »

po týdnu nic:-) kazdy tam ma garaz na pozemku a venku jsou u silnicek okolo domu podelna stani, takze zakaz zadny..

Nevim jaky mas auto, ale podle me je to tam bezpecnejsi nez na parkingu u ruzyne :-)

A jak jsem koukal na ty souradnice, nektery draci parkujou asi u tech opustenych objektu u te hlavni silnice, satelitni mapu google zobrazuje, ale znacne starou.. tam bych se teda bal

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Altenburg (AOC)

Příspěvek od creyman »

Velké upozornění pro ty odletají z tohoto letiště!!
Minulý týden jsme málem neodletěli, okolo Altenburgu se staví dálnice a aktuálně je značení na letiště katastrofální (pokud vezmeme v úvahu německou preciznost)
Pokud jedete z Čech je Altenburg až cca 8..10 km "za letištěm" proto si do navigace doporučuji zadat vesnici KLAUSA nebo GARBUS. V Klause je to odbočka v pravo a cca 2 km a jste na letišti.

Je tam neuvěřitelně uzavírek, jezdili jsme okolo letiště a nevěděli jak se tam dostat. Jeden hodný pán nám udělal follow me, když jsme 40 min před odletem stáli někde v Altenburgu u Obi. V závodním tempu nad námi přelét Ryanair jako vždy on-time bez zpoždění. Odlet byl 17:40 příjezd na letiště před halu 17:25. Takové nervy při zabukovaném hotelu i autě ve Španělsku nepřeji nikomu zažít, tak pozor!

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Altenburg (AOC)

Příspěvek od euroflyer »

creyman píše:Velké upozornění pro ty odletají z tohoto letiště!!
Minulý týden jsme málem neodletěli, okolo Altenburgu se staví dálnice a aktuálně je značení na letiště katastrofální (pokud vezmeme v úvahu německou preciznost)
Pokud jedete z Čech je Altenburg až cca 8..10 km "za letištěm" proto si do navigace doporučuji zadat vesnici KLAUSA nebo GARBUS. V Klause je to odbočka v pravo a cca 2 km a jste na letišti.

Je tam neuvěřitelně uzavírek, jezdili jsme okolo letiště a nevěděli jak se tam dostat. Jeden hodný pán nám udělal follow me, když jsme 40 min před odletem stáli někde v Altenburgu u Obi. V závodním tempu nad námi přelét Ryanair jako vždy on-time bez zpoždění. Odlet byl 17:40 příjezd na letiště před halu 17:25. Takové nervy při zabukovaném hotelu i autě ve Španělsku nepřeji nikomu zažít, tak pozor!

další důkaz o tom, jak moc smysluplná je navigace:))je zajímavé, jak různé vyhledávače radí i různé cesty.
mě osobně se během třech jízd na AOC za poslední rok jako nejlepší ukázala cesta Drážďany - pak po A4 na první sjezd za Chemnitz, kus po nové dálnici A72, která pak sjíždí na B95 a v Altermöbitz se odbočí doleva k letišti. Je pravda, že cedulí s logem letiště tam opravdu moc není. I na B95 jsou uzavírky, ale velmi malé, jen tam, kde se kříží se stavbou dálnice. Situace se ale hodně mění: před dvěma měsíci byla i B95 uzavřená, proto nezbývá než radit jet s dostatečnou časovou rezervou a vytištěnou mapou.
Je ještě druhá, vyhledávači často preferovaná varianta: jet po A4 ještě dál za Chemnitz a pak sjet na B180. Je to sice kilometrově skoro stejné, ale pomalejší: jedna A4 prochází v úseku za Chemnitz kompletní rekonstrukcí a je tam omezená rychlost, jednak B180 je okreska, která je neskutečně pomalá.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Altenburg (AOC)

Příspěvek od creyman »

My jeli z Varů to znamená, že na Boží Dar... Opravdu jsem také nabyl dojmu, že se dá 5x jinak tam a pět jiných variant zpět a stále se nebude opakovat stejná trasa. Navíc se v okolí situce mění jak píše euroflyer.
Možná vás i překvapí hodně dlouhé a rovné úseky kde je 50 nebo 70 Km/h naprosto jsem nechápal?? no jeďte s rezervou nebo si pěkně zanadáváte :-)


Odpovědět