Bologna (BLQ)

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Bologna (BLQ)

Příspěvek od j.ree »

Zdravim, ma nekdo vic zkusenosti s BLQ nez Dachen? Chtel bych po priletu nejspise nekam k mori. Diky za informace a vase know-how.

Jeste jsem chtel dopsat, ze sem nasel nejaky ibus.it, tam linku bologna - ravenna. Ale necham si poradit kdyztak.


Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od Dachen »

j.ree píše:Zdravim, ma nekdo vic zkusenosti s BLQ nez Dachen? Chtel bych po priletu nejspise nekam k mori. Diky za informace a vase know-how.

Jeste jsem chtel dopsat, ze sem nasel nejaky ibus.it, tam linku bologna - ravenna. Ale necham si poradit kdyztak.


Ja byl v Boloni i loni :wink: Proto jsem ji letos preskocil. Pak jsme jeli vlakem do Rimini. Co by te zajimalo?

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od j.ree »

Jak se nejlepe dostat z letiste k mori, a samozrejme ceny. Vlakem, busem, to uz je jedno, misto tez jedno, ale co jsem tak videl, tak blizke velke mesto u more je Ravenna. Tak me napadlo nejspise nejdrive tam. Vlak do Ravenny stoji 5,80€ coz se da.

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od Dachen »

j.ree píše:Jak se nejlepe dostat z letiste k mori, a samozrejme ceny. Vlakem, busem, to uz je jedno, misto tez jedno, ale co jsem tak videl, tak blizke velke mesto u more je Ravenna. Tak me napadlo nejspise nejdrive tam. Vlak do Ravenny stoji 5,80€ coz se da.


Na strankach letiste nepisi, ze by tam jezdili nejake pravidelne autobusove spoje k mori. Ani jsem is nevsiml, ze by tam byla nejaka zastavka.
http://www.bologna-airport.it/template/contenuto.asp?IDFolder=197&LN=UK
Cestu z/na letiste do Bolone jsem popsal v trip reportu. Z letiste na vlakac se da za €1. Muzu poslouzit s Rimini, vlak tam stal € 7,8 (zari 2008). Z Rimini se da jet do San Marina - € 7,4 zpatecni. Plaz v Rimini je sakra dlouha a dobre obslouzena MHD.

Krome stranek trenitalie (http://www.ferroviedellostato.it/homepage_en.html)by ti mohli pomoci stranky autobusoveho nadrazi v Boloni:
http://www.autostazionebo.it/html/index.cfm

eddiie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 29. 09. 2009, 13:37
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od eddiie »

Cau...chystame sa s kamaratmi na vylet a chcem vediet ci nemate niekto dobre tipy na nejake lacne ubytovanie v Bologni a taktiez co si tam nenechat ujst pozriet?? A este ako je to s dopravou z letiska do mesta(ci chodi nejako pravidelne a priblizna cena)..nieco som vygoogloval ale predsa z prvej ruky je to lepsie :) dik


Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od Dachen »

eddiie píše:Cau...chystame sa s kamaratmi na vylet a chcem vediet ci nemate niekto dobre tipy na nejake lacne ubytovanie v Bologni a taktiez co si tam nenechat ujst pozriet?? A este ako je to s dopravou z letiska do mesta(ci chodi nejako pravidelne a priblizna cena)..nieco som vygoogloval ale predsa z prvej ruky je to lepsie :) dik


Ohledne dopravy z/na letiste prekopiruji co jsem napsal v trip reportu (viewtopic.php?f=42&t=4810):
Na letiště v Boloni jezdí od vlakového nádraží přímý autobus (linka BLQ), který stojí € 5. Já jsem jel linkou 81/91 na zastávku Birra, která je poblíž letiště a kde se dá přestoupit na autobusovou linku č. 54 nebo dojít pěšky. Cesta na zastávku Birra trvala necelou půl hodinu, autobus č. 54 jel až za dlouho, tak jsem šel na letiště pěšky. Podél silnice vedl chodník, který ale vstupem na letiště zmizel. Z autobusové zastávky jsem k odletové hale došel za deset minut.


Jizdni rad linky BLQ se da najit zde:
http://www.atc.bo.it/orari_percorsi/linee/pdf/atc_01040.pdf

eddiie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 29. 09. 2009, 13:37
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od eddiie »

zdravim, ma niekto skusenosti s ubytovanim v Bologni?..co najlacnejsie :wink:

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od j.ree »

jak moc si ochoten cestovat od centra? esi busem cca 15 minut, tak muzu doporucit hotel, ve kterem jsem byl ubytovan ja. http://www.hostelworld.com/availability ... logna/4797

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od jjj »

j.ree píše:jak moc si ochoten cestovat od centra? esi busem cca 15 minut, tak muzu doporucit hotel, ve kterem jsem byl ubytovan ja. http://www.hostelworld.com/availability ... logna/4797


Tam jsem spal taky. Za ty prachy je to OK

vmachalik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 10. 04. 2009, 14:59
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od vmachalik »

Čaute, mám přílet do BLQ ve 14:05 a ptám se, zda stihnu další let ve 14:55? Jak je to velké letiště, jaký je tam provoz a to všechno za předpokladu, že nebude žádné spoždění.
Dík.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od persona »

jjj píše:
j.ree píše:jak moc si ochoten cestovat od centra? esi busem cca 15 minut, tak muzu doporucit hotel, ve kterem jsem byl ubytovan ja. http://www.hostelworld.com/availability ... logna/4797


Tam jsem spal taky. Za ty prachy je to OK


Taky jsem si teď objednal hotel Fiera na 14. - 16. 1. 2010 (dvoueurový výlet s Ryanem) za 32 EUR/noc/single na booking.com. Pro dva je to jen 36 EUR za noc. Velice pěkné ceny.

komikk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 51
Registrován: 15. 01. 2009, 12:41
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od komikk »

persona píše:Taky jsem si teď objednal hotel Fiera na 14. - 16. 1. 2010 (dvoueurový výlet s Ryanem) za 32 EUR/noc/single na booking.com. Pro dva je to jen 36 EUR za noc. Velice pěkné ceny.


Tiež často používam booking.com. Sú tam super ceny. Pri Bologni som bol však hóóódne prekvapený. Hľadal som ubytovanie na 22. 3. pre dve osoby na jednu noc a pod 110€ som sa nedostal:( Asi tam v tomto termíne bude nejaká výstava.

eddiie
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 29. 09. 2009, 13:37
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od eddiie »

komikk píše:
persona píše:Taky jsem si teď objednal hotel Fiera na 14. - 16. 1. 2010 (dvoueurový výlet s Ryanem) za 32 EUR/noc/single na booking.com. Pro dva je to jen 36 EUR za noc. Velice pěkné ceny.


Tiež často používam booking.com. Sú tam super ceny. Pri Bologni som bol však hóóódne prekvapený. Hľadal som ubytovanie na 22. 3. pre dve osoby na jednu noc a pod 110€ som sa nedostal:( Asi tam v tomto termíne bude nejaká výstava.


No my sme nakoniec byvali v hoteli Imperial http://www.hotelimperialbologna.com/ , za 17 eur na noc na osobu, hotel bol velmi fajn, kazdy den vam vypracu flasky z izieb atd :), cize poupratuju doplnia mydla, sampony, uteraky. Pred hotelom je autobusova zastavka a do centra to je autobusom asi 15-20 min podla toho, kde vystupujete. Z letiska na hotel a z hotela na letisko sme si zobrali taxik a kedze sme boli traja tak nas to vyslo este o trocha lacnejsie ako tym letiskovym autobusom nehovoriac, ze ste tam raz dva. Bologna je super mesto a je tam co pozerat..fajn trip to bol..akurat ta cesta do BA by nemusela byt :)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od Fabo »

Pre pripad, ze by sa tam niekto chystal v najblizsej dobe -

cestovanie z letiska BLQ je zabezpecene dvoma sposobmi - linka BLQ Aerobus, iduca priamo na vlakovu stanicu, mozno s jednou zastavkou, stoji 5 eur. Komu sa nechce platit 5, staci mu jedno, ale musi prestupovat. Linka 54, chodi z letiska tusim len raz za hodinu, prestupovat sa da na zastavkach Birra az Triumvirato (4 zastavky - autobusy 81/91 a 54 idu subezne). Takato cesta trva cca 40-50 minut vratane cakania na prestup.

Ja som pokracoval do Rimini, regionalnym vlakom za cenu 8 eur 40 centov, cesta cca 1:20. Fotky vlakov bohuzial nemam, cestou tam mi vypovedal poslusnost fotak, cestou spat zas zaludok. Dost sa to podoba na City Elefanty. Podla informacneho panelu na ceste tam vlak dosahoval na dostatocne dlhych usekoch medzi stanicami rychlost 150 km/h, na ktoru som potom cestou horiacim slovenskym ICckom len spominal...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3162
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od Fabo »

vmachalik píše:Ahoj,
mám dotaz, zda jsi zkoušel ten bus s přestupem (letiště-vlak. nádraží) a ne ten přímý a drahý za 5E. Jak a kde se na ty přestupy kupují jednotlivé jízdenky? A ještě zda je autobusové nádraží přímo u vlakového?
dík


Siel som prestupom. 54ka zachadza od letiska este na maly okruh k aeroklubu, hangaru hasicov a pod. Potom ked vojde do normalne zastavanej oblasti, nasleduju styri zastavky (Birra, Due Ponti, Acquedotto Triumvirato a Triumvirato) cez ktore ide s linkami 81/91 subezne, a teda sa da prestupit na ktorejkolvek. Birra je v dochadzkovej vzdialenosti od letiska, ako tu uz bolo spominane, co moze byt dolezite, kedze ma 54ka dost mizernu frekvenciu.

Listky sa daju kupit za euro v automate na zastavke, ale nekupujte ich prilis dopredu - okamzite po kupe im zacina bezat platnost 70 minut. Automat moze (nemusi, v 54 asi vacsinou je) byt aj priamo v autobuse - ten neviem ako funguje.

Kde je v Bologni autobusova stanica netusim.


Odpovědět