Bologna (BLQ)

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od procvi »

Fabo píše:
vmachalik píše:Ahoj,
mám dotaz, zda jsi zkoušel ten bus s přestupem (letiště-vlak. nádraží) a ne ten přímý a drahý za 5E. Jak a kde se na ty přestupy kupují jednotlivé jízdenky? A ještě zda je autobusové nádraží přímo u vlakového?
dík


Siel som prestupom. 54ka zachadza od letiska este na maly okruh k aeroklubu, hangaru hasicov a pod. Potom ked vojde do normalne zastavanej oblasti, nasleduju styri zastavky (Birra, Due Ponti, Acquedotto Triumvirato a Triumvirato) cez ktore ide s linkami 81/91 subezne, a teda sa da prestupit na ktorejkolvek. Birra je v dochadzkovej vzdialenosti od letiska, ako tu uz bolo spominane, co moze byt dolezite, kedze ma 54ka dost mizernu frekvenciu.

Listky sa daju kupit za euro v automate na zastavke, ale nekupujte ich prilis dopredu - okamzite po kupe im zacina bezat platnost 70 minut. Automat moze (nemusi, v 54 asi vacsinou je) byt aj priamo v autobuse - ten neviem ako funguje.

Kde je v Bologni autobusova stanica netusim.


Je lepší hned se vydat na tu zastávku Birra, naproti v baru nebo co to je se dá koupit 1 eurovej lístek na mhd a označí se až v buse.. ty krabičky na lístky či co to v buse mají to moc nepobírám :D Autobusové nádraží se co by kamenem dohodil od vlakového nádraží.. je to budova nalevo s obrovským nápisem STAZIONE AUTOLINEE ;-)


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od Fabo »

Ja ti nevim, mne ten autobus z letiste jel za 10 minut, jak jsem priletel z BTS, a radsi du busem, kdyz jsem nekde prvne. Kdyz sem se vracel, tak to uz bych treba slapal i pesky, ale jel mi bus za 5 minut, tak se nevyplatilo.
Naposledy upravil(a) Fabo dne 10. 07. 2015, 01:02, celkem upraveno 1 x.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bologna (BLQ)

Příspěvek od Fabo »

Update servis:

-Z letiska stále chodí Aerobus s vysokou frekvenciou, cesta zdražela z 5 na 6 eur/smer (lístok platí aj ako hodinový na bežnú MHD, kto by chcel využiť)

-Z letiska stále chodí aj autobus 54, stále len raz za hodinu. Tentokrát mi to nevychádzalo na pekné spojenie, takže sa šlo tentokrát pešo.

-Cesta na zastávku Birra trvá ca. 10-15 minút, jediný problém je vyjsť bez chodníkov z letiska, akonáhle sa dostanete ku kruhovému objazdu s výjazdom na diaľnicu, začína chodník, ktorý ide popod diaľničný most, zastávka je asi 200m za ním. Cestou bežne stretnete personál letiska/leteckých spol. idúcich z práce a do práce pešo alebo na bicykli...

-lístok na MHD stojí teraz 1.20€ a platí hodinu. Lístky na vlaky a autobusy zdraželi podobne aj v Rimini, San Marine... (celodenný lístok stojí 4€)


Odpovědět