Oslo-Sandefjord Torp

Odpovědět
ovi1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 25. 07. 2009, 12:47
Stav: Offline

Oslo-Sandefjord Torp

Příspěvek od ovi1 »

Letím 12.-14.8.09 s Wizzairem na čundr na Sandefjord bez ničeho...máte někdo tip na spaní a dá se to tam rozumně pešky obšlápnout? Dá se někde půjčit kolo?


creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Oslo-Sandefjord Torp

Příspěvek od creyman »

Tak jak bylo v Norsku na čundru? Nějaké zkušenosti a info?

Já byl na Sandefjord jen tranzitně a je to sympatické malé letiště. Mezi odlety/přílety Ryanu a Wizz tam trénovalo malé letadlo přistání. Letmo okruh a znova, znova..

Pokud má člověk internet check-in tak nemusí jít ani ven. Což boužel Wizz se kterým jsem dál pokračoval neměl. Pokud se v diskuzích u jiných letišť objevují dotazy jak se stihnou přestupy, nebo jestli se dá s Ryanem odletět stejným spojem zpět (pro ty co se chtějí jen proletět), tak tady dá úplně bez problémů. Při příletu z Brém jsem vešel do haly a pět kroků vedle byla fronta na odlet zpět. Stačilo se jen zařadit :-) I když bych chtěl vidět ty pohledy, těch co by vás viděli, nebo letušek v kabině:-) Pro ty co rádi létají ale ideaální tip.

ovi1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 25. 07. 2009, 12:47
Stav: Offline

Re: Oslo-Sandefjord Torp

Příspěvek od ovi1 »

Jo naprostá pohoda...ale trochu to zařídilo počasí, bylo krásně. My jsme se motali kolem Sandefjordu, z letiště to je asi 7km a ještě se dají 2 km ušetřit pokud se použije pendl na nádraží a je zadara. První noc ve spacáku na louce a druhou jsme měli v soukromí za 450 NOK pro dva. Kámoš ještě před odletem nasbíral tašku hub...7.-9.9. repete v tomto stylu Bergamo a to nejsme žádní mladíci já 57 a parťák 65, jo blbnout se dá v každém věku, tak ahoj.

masterview
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 30. 07. 2007, 13:25
Bydliště: LKRA
Stav: Offline

Re: Oslo-Sandefjord Torp

Příspěvek od masterview »

tééda, v tomhle věku, trampovat v Norsku ve spacáku na louce- RESPEKT.

Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Oslo-Sandefjord Torp

Příspěvek od Cestovatel »

masterview píše:tééda, v tomhle věku, trampovat v Norsku ve spacáku na louce- RESPEKT.

To bude tím, že pánové na rozdíl od současné rozmazlené generece znají pojem vojna a vědí co znamená dávat liškám na dobrou noc...


masterview
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 30. 07. 2007, 13:25
Bydliště: LKRA
Stav: Offline

Re: Oslo-Sandefjord Torp

Příspěvek od masterview »

Cestovatel píše:
masterview píše:tééda, v tomhle věku, trampovat v Norsku ve spacáku na louce- RESPEKT.

To bude tím, že pánové na rozdíl od současné rozmazlené generece znají pojem vojna a vědí co znamená dávat liškám na dobrou noc...


Ale jo. Vždyť loni jsem taky spal na letišti v GRO, na sedačce vlevo jsi spal ty a na sedačce vpravo ode mně skvěle chrápal tvůj tatínek, který už také patří ke starší generaci.

Cestovatel
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 05. 12. 2007, 19:22
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Oslo-Sandefjord Torp

Příspěvek od Cestovatel »

masterview píše:Ale jo. Vždyť loni jsem taky spal na letišti v GRO, na sedačce vlevo jsi spal ty a na sedačce vpravo ode mně skvěle chrápal tvůj tatínek, který už také patří ke starší generaci.

Však proto z vlastní zkušenosti říkám, že tahle stará vojenská garda si dokáže ustlat téměř kdekoliv a necekne ani slovo...

dresik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 09. 09. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: Oslo-Sandefjord Torp

Příspěvek od dresik »

Ahoj, zdravim cestovatele z Norska. Taky se tam chystame s kamaradem uz tento vikend.
Nejake konkretni rady? Ten vlak jede z letiste primo do centra? A ta louka je nekde vedle mesta? Spani budemeresit asi stejne :D
Jinak Bergame mame tez v planu, jen tohle vyslo drive:)

ovi1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 25. 07. 2009, 12:47
Stav: Offline

Re: Oslo-Sandefjord Torp

Příspěvek od ovi1 »

Tak ten vlak jezdí ze Sandefjordu do Osla a obráceně a to dost často. Nejezdí přes letiště, ale asi 2-3 km vedle, ale jezdí k němu pendlovací autobus z letiště k jednotlivým vlakům a nikdo po nás ani nechtěl lupen. Pěkná louka je hned před letištěm a taky se tam povalovalo kvanta lidstva, ale my jsme popošli pár km na Sandefjord a lehli jsme za nějakým zahradnictvím, nebo co to bylo a blízko byla i benzínka a supermarket. Dneska jsem se vrátil z Bergama a taky dobrý, ale na volný spaní by to asi nebylo, byli jsme v hostelu Nuovo Ostello za 18 E i s takovou trochu bídnější snídaní, ale jinak dobrý...

dresik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 09. 09. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: Oslo-Sandefjord Torp

Příspěvek od dresik »

tak my uz mame sandefjord za sebou. prvni noc pod sirakem, ale ukrutna zima, takze na druhou noc to jistil apartman v centru:) jinak vse v pohode. Let, cesta z letiste. Norsko je hezke:)

survivor
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 09. 2009, 17:31
Stav: Offline

Re: Oslo-Sandefjord Torp

Příspěvek od survivor »

Ve dnech 26-30.8.2009 jsme podnikli cestu do okolí letiště Oslo Torp,čili Sandefjordu,tak mám pár informací pro ty kteří se sem teprve chystají.Let s WizzAir naprosto bez problémů,kvůli ceně jsme měli jen příruční zavazadlo - batoh,do kterého se vešel spacák ,karimatka náhr,oblečení a pár dalších užitečných drobností - zapalovač,zavírací nůž bez problémů.
Letiště je malé,přehledné.Je tady malý obchůdek se zákl.věcmi,dá se platit kartou.
Ceny podobné našim,bohužel si vše musíte vynásobit třemi.Kafe/velké,dobré/- 22 Nok,točené pivo 110 Nok!,Marlbora -72 Nok!.Pozor - v tohle regionu v podstatě neexistují obchody a hospody,pouze ve městech.Slušné supermarkety jsou v Sandefjordu,jinak nic.
Spát venku se dá všude /samozřejmě teď už to bude vzhledem k počasí horší/,už 100 m od letiště je les,Norové s tím nemají problém ani s ohněm,sami rádi táboří a pláže jsou na to vybaveny.Při našem pobytu byly všude kvanta hub a to těch nejlepších,tak jsme něli o jídlo postaráno + slávky v moři.Vřele doporučuji poloostrovy Osteroya a Vesteroya ,je to nádherný pobřežní trek se skalami a plážemi - prostě Český ráj u moře.Foto z naší akce můžete shlédnout na této adrese: http://chpetr.rajce.idnes.cz/

Bližší informace zájemcům rád poskytnu chlup@klikni.cz

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Oslo-Sandefjord Torp

Příspěvek od j.ree »

Nejake tipy na spotplacy?

poplis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 27. 04. 2011, 19:36
Stav: Offline

Re: Oslo-Sandefjord Torp

Příspěvek od poplis »

Dobrý den,chystáme se do norska s WizzAir 13.května.Chtěl bych se zeptat jestly v Sandefjordu je nějaký supermarket kde mají stan apod.něco jako naše tesco a stan u nas za par stovek.Chtěl bych ho tam pak nechat,protože do letadla mě stím nejspíš nepustí.
A nevíte jestly jezdí z letiště do Sandefjordu nějaký BUS nebo vlak?četl jsem o "pendlu" na první vlakovou stanici.Máme v plánu vyrazit nejspíše na nějaký z poloostrovů Osteroya a Vesteroya-fotky od http://chpetr.rajce.idnes.cz/ mě prostě nadchly :thumbup: .Úžasná příroda.
A myslíte ,že je potřeba někde zakoupit mapu okolí?nebo sebou tahat GPS?předpokladam že se budeme pohybovat pěšky,jelikož v okoli nebude jezdit žadna doprava.

děkuji za odpověď

RadekFM
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 654
Registrován: 24. 08. 2006, 08:40
Bydliště: OSR
Stav: Offline

Re: Oslo-Sandefjord Torp

Příspěvek od RadekFM »

jasně, bus jezdí zdarma z letiště na nedaleké nádraží, je to asi tak 2km odhaduju. Bohužel ale přijede vždy na vlak co jede do osla, nějak se nepočítá s tím že někdo pojede do sandefjordu jako já :) tak si musíš počkat cca 30min až 60 na opačný vlak, nebo jít pěšky jak jsem to udělal já. Měl jsem gps a došel jsem asi tak za hodku do sandefjordu. Jinak poloostrovy co zmiňuješ jsou nedaleko, já jsem je objel na kole co jsem našel u cesty, pak jsem ho nechal na nádraží a někdo mi ho ukradl :D. Norsko doporučuju, krásná příroda, příjemní lidé, ale ku.vsky draho, počítej že vlak do vedlejší vesnice tě bude stát víc jak letenka z domu :D

Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Oslo-Sandefjord Torp

Příspěvek od Zajda »

1) GPS není třeba, na letišti je mapa ... navíc to je lehký jak facka

2) V centru je KIWI (berou jen Visa, Mastercard ne) a v zátoce (to najdeš při cestě pěšky z nádraží) je taky nějaký supermarket velikosti penny a půl....

3) Stan ti do letadla vezmou, proč ne? Jen si asi neber kolíky, to by mohlo vadit....jestli nechceš tam nechávat stan za cenu obytného přívěsu, což levněji v Norsku neseženeš, tak si ho vezmi sebou...do příručáku se vejde v pohodě, několikrát vyzkoušeno :)


Odpovědět