Paříž - Beauvais

Lubor
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 126
Registrován: 27. 09. 2006, 15:56
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Lubor »

outlier píše:No já mám podonou otázku. Zkoušel se někdo z centra Paříže dostat na BVA na let Wizzu ráno v 8:10? Je vůbec reálné se tam městskou dopravou nějak dobře dostat? Myslím, že metro v Paříži začíná jezdit až v 5:30...


ja som pred par rokmi isiel nocnymi busmi. prve metro sa da pozriet na internete podla stanice, linky a datumu:
http://www.ratp.info/horaire/fr/ratp/metro
(Premiers, derniers métros et fréquences à un arrêt)


outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od outlier »

Noční busy nejsou v Paříži žádné terno... v kolik musí člověk odjíždět tím busem z Paříže, aby ten let v 8:10 z BVA chytil?

Lubor
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 126
Registrován: 27. 09. 2006, 15:56
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Lubor »

outlier píše:Noční busy nejsou v Paříži žádné terno... v kolik musí člověk odjíždět tím busem z Paříže, aby ten let v 8:10 z BVA chytil?


Preco? nahodou siet nocnych busov je celkom slusna a prazdym mestom to ide celkom rychlo.
Letiskovy bus z Porte Maillot odchadza tusim presne 3h pred odletom, takze tam treba byt o 5h.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od outlier »

Lubor píše:
outlier píše:Noční busy nejsou v Paříži žádné terno... v kolik musí člověk odjíždět tím busem z Paříže, aby ten let v 8:10 z BVA chytil?


Preco? nahodou siet nocnych busov je celkom slusna a prazdym mestom to ide celkom rychlo.
Letiskovy bus z Porte Maillot odchadza tusim presne 3h pred odletom, takze tam treba byt o 5h.


Pokud není víkend, tak to možná jde, ale jinak není žádné terno nechat si pozvracet kufr :-) Sever Paříže taky není zrovna nejbezpečnější oblast, i když to zase není až tak zlý jako někde v Americe.

Pikenin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 27. 08. 2005, 17:08
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Pikenin »

já jsem to nakonec vyřešil tak,že letím ještě podle zimního řádu,kdy odlet z BVA je kolem poledne a tudiž nebude problém se na Porte Maillot včas dostat.Navíc jsem zjistil,že letiště je v noci zavřený a tudíž nemá smysl se tam hrnout na noc...viz odkaz
http://www.aeroportbeauvais.com/guide_v ... p?lang=eng


egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od egho »

Zdravíím lidičky, chci se zeptat plánuji o prázky BVA a chtěl jsem se zeptat na pár věcí, poněvadž mi tady vždy pomůžete :-) Když přiletím na BVA čeká tam na nás autobus a to je jediný bus, který směřuje do centra Paříže?;) Nebo je tam nějaké jiné ještě spojení? A na ten zpáteční let ráno, se bojím aby v těch 5.10 nebyl plný a já se nedostanu na letiště, nebo jak to je? a stojí pořád těch 26E zpáteční, a kupuje se až na místě?;) Díky za stupidní ale musím si vše ujasnit a ujistit se ;) Díky!!!

Lubor
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 126
Registrován: 27. 09. 2006, 15:56
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Lubor »

egho píše:Zdravíím lidičky, chci se zeptat plánuji o prázky BVA a chtěl jsem se zeptat na pár věcí, poněvadž mi tady vždy pomůžete :-) Když přiletím na BVA čeká tam na nás autobus a to je jediný bus, který směřuje do centra Paříže?;) Nebo je tam nějaké jiné ještě spojení? A na ten zpáteční let ráno, se bojím aby v těch 5.10 nebyl plný a já se nedostanu na letiště, nebo jak to je? a stojí pořád těch 26E zpáteční, a kupuje se až na místě?;) Díky za stupidní ale musím si vše ujasnit a ujistit se ;) Díky!!!


Busov chodi tolko kolko treba, takze by s miestami nemal byt problem. Alternativou je aj vlak z mesta Beauvais ale to asi nestoji za rec...
Cena je myslim uz 14€ jednosmerne, kupuje sa priamo pri vychode z priletoveho terminalu alebo u sofera cestou naspat.

egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od egho »

Lubor píše:
egho píše:Zdravíím lidičky, chci se zeptat plánuji o prázky BVA a chtěl jsem se zeptat na pár věcí, poněvadž mi tady vždy pomůžete :-) Když přiletím na BVA čeká tam na nás autobus a to je jediný bus, který směřuje do centra Paříže?;) Nebo je tam nějaké jiné ještě spojení? A na ten zpáteční let ráno, se bojím aby v těch 5.10 nebyl plný a já se nedostanu na letiště, nebo jak to je? a stojí pořád těch 26E zpáteční, a kupuje se až na místě?;) Díky za stupidní ale musím si vše ujasnit a ujistit se ;) Díky!!!


Busov chodi tolko kolko treba, takze by s miestami nemal byt problem. Alternativou je aj vlak z mesta Beauvais ale to asi nestoji za rec...
Cena je myslim uz 14€ jednosmerne, kupuje sa priamo pri vychode z priletoveho terminalu alebo u sofera cestou naspat.


14E za jednosměrný bus?;) a jak to vypadá s vlakem? a kdyžtak jak se dostanu na vlak?;) ten je tak hroznej?;) Jen se bojim toho odletu no... aby vůbec neco jelo, zpět pak... je tam naplánován, ale nevím no;) A ještě se chci zeptat, kam to přesne jede? Do centra, někam poblíž Eiffelovky?;) Díky jinak Lubore;)

Lubor
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 126
Registrován: 27. 09. 2006, 15:56
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Lubor »

no busom som isiel naposledy asi pred 2 rokmi, ale pozeral som sa na to, lebo pojdem teraz v lete 6x v priebehu 1 tyzdna... :(
Ten vlak som nikdy blizsie neskumal, ale bus je priamy a rychly, takze asi nie je co riesit.
Ku KAZDEMU letu chodia busy, aj skoro rano, takze ziadny strach. Busy prevadzkuje priamo letisko.
Chodia ku kongresovemu palacu na Porte Maillot, takze je to vdaka metru c. 1 celkom dobry vychodiskovy bod dalej do mesta.

egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od egho »

Lubor píše:no busom som isiel naposledy asi pred 2 rokmi, ale pozeral som sa na to, lebo pojdem teraz v lete 6x v priebehu 1 tyzdna... :(
Ten vlak som nikdy blizsie neskumal, ale bus je priamy a rychly, takze asi nie je co riesit.
Ku KAZDEMU letu chodia busy, aj skoro rano, takze ziadny strach. Busy prevadzkuje priamo letisko.
Chodia ku kongresovemu palacu na Porte Maillot, takze je to vdaka metru c. 1 celkom dobry vychodiskovy bod dalej do mesta.


Napsal jsem ti zprávu :-)

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od outlier »

Tak podařilo se už někomu na ten Porte Maillot dostat nějak nočními busy? Stejně ty časy odletu Wizzu jsou na Paříž příšerné, nevíte jak mívají ta letadla plná? Vůbec nechápu, jak se jim ta linka může vyplácet, vzhledem ke konkurenci EZY a Smart Wings, kteří létají na CDG, musí mít ceny hodně dole...

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Spenlik »

Co bys chtěl, dyť se tam dá dostat za 900,-kč zpáteční i s poplatkama, tak si nestezuje na cas :D

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od vitezslav »

Já tedy v tomto případě upřednostňuju SW, a to proti Wizzu nic nemám. Sice je to o něco dražší (někdy), ale ta pohoda - 2 lety denně, na CDG T3, což vidím jako výhodu, protože jsem za 5 min venku a na RER, bus 350 i Roissybus je to kousíček pěšky.

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Spenlik »

Do ceny letenky s W6 se samozrejme jeste musí zapocítat autobus do parize (14eur jedna cesta?), potom uz ten rodil neni tak propastny a tech par stovek za tu pohodu urcite stojí ;)

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od outlier »

Tak pokud jedeš z CDG, platíš taky cca 8 eur. Já ale hlavně nechápu, proč Wizz tu linku na BVA vůbec lítá, musí být strašně ztrátová, v podstatě létá jen za poplatky nebo poplatky + něco málo k tomu. Nevíte, jaká je tam vytíženost? No asi si nakonec ale taky koupím ten SW...


Odpovědět