Paříž - Beauvais

Hiko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 16. 07. 2008, 19:24
Oblíbené typy letadel: ATR, A340-600
Pohlaví: muž
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Paříž - Beauvais

Příspěvek od Hiko »

Může někdo poradit, co s celým odpolednem na tomto letišti? Do Paříže je to sakra drahé a i daleko, je nějaká jiná možnost než se jen usalašit v hale a sledovat filmy na laptopu?


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Online

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Night fly »


Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Lucx »

Má někdo zkušenosti s busem Paris Porte Maillot -> Paris Beauvais Tillé Airport, zda dopravce vypravuje ve stanovenou hodinu více busů?!
Zmítá se ve mně takový pocit malé nejistoty při odletu do Prahy, aby nás neposlali (bude nás 5) někam, že už mají narváno a že máme jet dalším busem, což by znamenalo, že nám to uletí :(

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Online

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Night fly »

Lucx píše:Má někdo zkušenosti s busem Paris Porte Maillot -> Paris Beauvais Tillé Airport, zda dopravce vypravuje ve stanovenou hodinu více busů?!
Zmítá se ve mně takový pocit malé nejistoty při odletu do Prahy, aby nás neposlali (bude nás 5) někam, že už mají narváno a že máme jet dalším busem, což by znamenalo, že nám to uletí :(


Vaky tady z fora to absolvoval minuly tyden, kdyztak mu posli pm.

Awathorn
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 24. 04. 2008, 07:41
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Awathorn »

Let na tohle letišťátko jsem absolvoval před pár dny a rád k tomu něco napíšu i když původní tazatel má svůj výlet asi za sebou. Třeba se to bude hodit i někomu jinému. Shodou okolností jsem jen o necelé tři týdny dříve po delší době absolvoval i let na CDG. Dopravu CDG - centrum nemá moc cenu rozebírat, to je věc více než profláklá. Ale co se BVA týče, musím říct že jsem byl velice příjemně překvapen. Na stránkách letiště je uvedená doba jízdy busem z letiště na Porte Maillot 1h 15min. Vzhledem k tomu jak to s takovými odhady chodí jsem počítal spíš s více než dvouhodinovou štrekou. Ale ejhle - jak cesta z letiště, tak cesta na letiště trvali téměř přesně 1h 15min. Bus se Paříží prodírá poměrně krátkou dobu a brzo najede na dálnici po které to svištělo jak v neděli směrem do Paříže, tak ve středu ráno směrem z Paříže. Když si vezmu že na BVA se vše od výstupu z letadla po nástup do busu před halou odehrává na nějakých 30ti metrech a trvá to v řádu minut a srovnám to s CDG kde všechno trvá logicky mnohem déle tak mi vyjde, že v Paříži v metru jsem byl v obou případech v zásadě za srovnatelnou dobu. Nechci tím říct nic jiného, než že dopravy z BVA se není třeba bát. Co se týče kapacity busů tak z Porte Maillot jeli k našemu letu dva, které byly téměř plné a myslím si (i když úplně 100% to nevím) že tam byl přítomen i třetí jakožto operativní záloha.


creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od creyman »

Awathorn píše:Let na tohle letišťátko jsem absolvoval před pár dny a rád k tomu něco napíšu i když původní tazatel má svůj výlet asi za sebou. Třeba se to bude hodit i někomu jinému. Shodou okolností jsem jen o necelé tři týdny dříve po delší době absolvoval i let na CDG. Dopravu CDG - centrum nemá moc cenu rozebírat, to je věc více než profláklá. Ale co se BVA týče, musím říct že jsem byl velice příjemně překvapen. Na stránkách letiště je uvedená doba jízdy busem z letiště na Porte Maillot 1h 15min. Vzhledem k tomu jak to s takovými odhady chodí jsem počítal spíš s více než dvouhodinovou štrekou. Ale ejhle - jak cesta z letiště, tak cesta na letiště trvali téměř přesně 1h 15min. Bus se Paříží prodírá poměrně krátkou dobu a brzo najede na dálnici po které to svištělo jak v neděli směrem do Paříže, tak ve středu ráno směrem z Paříže. Když si vezmu že na BVA se vše od výstupu z letadla po nástup do busu před halou odehrává na nějakých 30ti metrech a trvá to v řádu minut a srovnám to s CDG kde všechno trvá logicky mnohem déle tak mi vyjde, že v Paříži v metru jsem byl v obou případech v zásadě za srovnatelnou dobu. Nechci tím říct nic jiného, než že dopravy z BVA se není třeba bát. Co se týče kapacity busů tak z Porte Maillot jeli k našemu letu dva, které byly téměř plné a myslím si (i když úplně 100% to nevím) že tam byl přítomen i třetí jakožto operativní záloha.

Kolik stojí return lístek?

Awathorn
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 24. 04. 2008, 07:41
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Awathorn »

Zpáteční lístek stojí 26E.

mike-pathfinders
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 19. 08. 2009, 15:24
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od mike-pathfinders »

Ahoj fšem

Nevíte někdo náhodou , jak je to z dopravou na z Letiště na Spoj TGV ? do Beauvais

pk25
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 21. 09. 2008, 18:16
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od pk25 »

Dobrý večer,
poprosím o radu zkušené.Jízdenky na autobus do Paříže se kupují v hale letiště, nebo je před letištěm něco jako stánek a jak je to v Paříži při cestě zpět.Musí se to hledat nebo se o to doslova zakopne? Může se koupit zpáteční jízdenka?
Dekuji za odpovedi

Lubor
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 126
Registrován: 27. 09. 2006, 15:56
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Lubor »

pk25 píše:Dobrý večer,
poprosím o radu zkušené.Jízdenky na autobus do Paříže se kupují v hale letiště, nebo je před letištěm něco jako stánek a jak je to v Paříži při cestě zpět.Musí se to hledat nebo se o to doslova zakopne? Může se koupit zpáteční jízdenka?
Dekuji za odpovedi


listky sa predavaju v okienku, o ktore zakopnes hned ako vyjdes von z "haly letiště". Myslim ze spiatocne neexistuju. Ale teraz citam na ich webe ze "Les tickets sont en vente directement en salle d'arrivée et à la billetterie située sur le parking des bus" tak mozno urobili nejake okienko o par metrov skor aj vo vnutri. Uz som davnejsie tadial nesiel, tak sa to mozno trochu pomenilo. Idem teraz v piatok :wink:

pk25
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 21. 09. 2008, 18:16
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od pk25 »

ad Lubor: děkuji za info
a v Paříži je to někde na tom parkovišti z kterého odjíždí autobusy, nebo je to někde mimo?

Lucx
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 158
Registrován: 21. 04. 2008, 20:50
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Lucx »

Je tam jakási centrála přímo na tom parkovišti, mají tam i LCD, na kterém je momentální provoz na BVA, takže při případném zpoždění může člověk ještě chvíli pobýt v Paříži 8)
Já kupoval lístky na jejich stránkách, v autobuse jenom poškrtali a podepsali

pk25
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 21. 09. 2008, 18:16
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od pk25 »

ad Lucx: dekuji za info,
na stránkách letiště je poznámka, že on-line prodej je od listopadu 09 mimo provoz, tak až na místě.

Pikenin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 27. 08. 2005, 17:08
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Pikenin »

ahoj,chci se zeptat jestli má někdo zkušenost,jak to na tomto letišti funguje v noci.Chci si udělat prodloužený víkend v Paříži a jelikož odlet zpět do Prahy je v časných ranních hodinách (WizzAir),tak mě napadlo poslední noc v hotelu zrušit a odjet na letiště už večer...on by asi byl i problém se tam ráno takhle brzy dostat,vzhledem k vzdálenosti letiště od centra Paříže... :? Jen mě zajímá,jestli je letiště normálně otevřený i přes noc,zda tam funguje nějaké občerstvení,obchody atd....takže díky za případné informace :wink:

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od outlier »

No já mám podonou otázku. Zkoušel se někdo z centra Paříže dostat na BVA na let Wizzu ráno v 8:10? Je vůbec reálné se tam městskou dopravou nějak dobře dostat? Myslím, že metro v Paříži začíná jezdit až v 5:30...


Odpovědět