Paříž - Beauvais

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od vitezslav »

Hlavně létat destinaci jako je Paříž 3-4 týdně je blbost, to chce 2 lety denně. Popravdě řečeno, kromě příznivé ceny v NĚKTERÝCH termínech nevidím jediný důvod, proč si v případě Paříže vybrat Wizz (SW a U2 také nevychází draze). Pořád mi to připadá, že Wizz jde v PRG technikou pokus-omyl. Čekal jsem, že po pádu SkyE a ohlášeném odchodu Ryanu přijdou s nějakými smysluplnějšími destinacemi. Docela mi překvapilo, že si nechali vyčoudit např. od Easyjetu AMS a od Travelu BGY, což jsou rozhodně atraktivnější místa, než nějaký Sandefjord, Charleroi nebo Eindhoven :roll: .


egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od egho »

vitezslav píše:Hlavně létat destinaci jako je Paříž 3-4 týdně je blbost, to chce 2 lety denně. Popravdě řečeno, kromě příznivé ceny v NĚKTERÝCH termínech nevidím jediný důvod, proč si v případě Paříže vybrat Wizz (SW a U2 také nevychází draze). Pořád mi to připadá, že Wizz jde v PRG technikou pokus-omyl. Čekal jsem, že po pádu SkyE a ohlášeném odchodu Ryanu přijdou s nějakými smysluplnějšími destinacemi. Docela mi překvapilo, že si nechali vyčoudit např. od Easyjetu AMS a od Travelu BGY, což jsou rozhodně atraktivnější místa, než nějaký Sandefjord, Charleroi nebo Eindhoven :roll: .



To je pravda, ale já jako student třeba ušetřím nějakou tu stovku, kterou můžu využít na výměnu eura třebas :-))

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Spenlik »

Ja ti nevim, kdyby se jim ta linka tak brutalne nevyplatila tak ji s okamžitou platností zrušej - ostatně jak už mnohokrát ukázali problém jim to nedělá :D

Troglodyt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 11. 06. 2008, 17:24
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Troglodyt »

Spenlik píše:Ja ti nevim, kdyby se jim ta linka tak brutalne nevyplatila tak ji s okamžitou platností zrušej - ostatně jak už mnohokrát ukázali problém jim to nedělá :D

Však ji taky od 22. září ruší. Vypadá to, že od září bude mít wizz v Praze jenom jedno letadlo... :?

egho
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 25. 03. 2007, 14:45
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od egho »

Troglodyt píše:
Spenlik píše:Ja ti nevim, kdyby se jim ta linka tak brutalne nevyplatila tak ji s okamžitou platností zrušej - ostatně jak už mnohokrát ukázali problém jim to nedělá :D

Však ji taky od 22. září ruší. Vypadá to, že od září bude mít wizz v Praze jenom jedno letadlo... :?


No a ještě to jedno pak stáhnou a bude vymalováno :-D


outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od outlier »

Mě ta linka přijde jako - nevíme, co s ráno s letadlem, tak ho pošlem na otačku do Paříže... třeba si piloti potřebujou nalítat hodiny... Podle mě kdyby létali do BVA v rozumné časy jednou denně, tak nadělají Smartwingsu s EZY dost starostí... Pak už by se totiž ta levnější cena vyplatila, což o časech, které jsou úplně mimo neplatí

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Spenlik »

egho píše:
Troglodyt píše:
Spenlik píše:Ja ti nevim, kdyby se jim ta linka tak brutalne nevyplatila tak ji s okamžitou platností zrušej - ostatně jak už mnohokrát ukázali problém jim to nedělá :D

Však ji taky od 22. září ruší. Vypadá to, že od září bude mít wizz v Praze jenom jedno letadlo... :?


No a ještě to jedno pak stáhnou a bude vymalováno :-D


To by bylo fajn přijít i o poslední lowcostowou vlašťovku se kteoru se dá někam rozumě dostat pod 1000,-Kč :?

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od vitezslav »

Asi to patří do sousedního vlákna, ale nelze nevzpomenout - před léty jsme tady hartusili, jak SW prošvihnul ve své době šanci stát se významným LC v PRG. Uplynulo pár let a vypadá to, že podobnou příležitost (pokud bude mít zájem) dostane darovanou znovu - SkyE krachnul, Ryan jde pryč, Wizzu se tu viditelně nedaří, takže zbývá z větších hráčů jen Easyjet, tak jako tehdy... SW na to jde teď opatrněji, sází na jistotu (CDG) a časté rotace (v Ne už 3x denně), což je možná správná cesta. Wizz stále hledá vhodné destinace, ale bohužel míří většinou vedle.

Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Zajda »

Letět v šest ráno je ideální (pokud se počítá, že se musí do Paříže dostat z BVA a to chvilku trvá)..zpět to je horší, ale tak to bývá s otočkou...jedno super, druhý nic moc.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od outlier »

Zajda píše:Letět v šest ráno je ideální (pokud se počítá, že se musí do Paříže dostat z BVA a to chvilku trvá)..zpět to je horší, ale tak to bývá s otočkou...jedno super, druhý nic moc.


V šest je to možné dobré, pokud si přímo z Prahy, pokud ne, je záběr někoho ukecat, aby tě na letiště v noci dovezl. Pokud chtějí létat tak důležitou destinaci jako je Paříž jen jednou denně, musí prostě na BVA létat v rozumnou dobu. Jako například Ryan z Bratislavy, který letí v 11:15 (nebo jiné dny 16:55) a zpátky v 14:30 atd.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od skater »

outlier píše:
Zajda píše:Letět v šest ráno je ideální (pokud se počítá, že se musí do Paříže dostat z BVA a to chvilku trvá)..zpět to je horší, ale tak to bývá s otočkou...jedno super, druhý nic moc.


V šest je to možné dobré, pokud si přímo z Prahy, pokud ne, je záběr někoho ukecat, aby tě na letiště v noci dovezl. Pokud chtějí létat tak důležitou destinaci jako je Paříž jen jednou denně, musí prostě na BVA létat v rozumnou dobu. Jako například Ryan z Bratislavy, který letí v 11:15 (nebo jiné dny 16:55) a zpátky v 14:30 atd.


Ono pro každého je rozumná doba něco jiného. Přestože nejsem z Prahy (na letiště to mám 140 km), vyhovuje mi odlet klidně i v 6 ráno (autem je člověk v Praze za chvilku a parkování se dá sehant v okolí letiště celkem levně), protože mám celý den na aktivity v cílové destinaci. Kdežto pokud letadlo letí kolem oběda, v cílové destinaci toho už moc nestihneš (večerní procházka) a přitom ti to už zase neumožní daný den jít do práce (jedná-li se o všední den a člověka s běžnou pracovní dobou). Takže pro mě jsou ideální destinace s odletem brzo ráno nebo zase pozdě večer.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od vitezslav »

Já mám taky radši ranní odlety. Ovšem pod pojmem "RÁNO" si představuju 10. hodinu. :D

vomys
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 09. 2010, 16:58
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od vomys »

Ahoj, jedu na 3 dny do paříže - na vlastní pěst bez cetovky. Můžete mi poradit nějaký prozloušený ubytování - může být i dál z centra. Pojedu autem. Díky moc

Pikenin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 27. 08. 2005, 17:08
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od Pikenin »

vomys píše:Ahoj, jedu na 3 dny do paříže - na vlastní pěst bez cetovky. Můžete mi poradit nějaký prozloušený ubytování - může být i dál z centra. Pojedu autem. Díky moc


Můžu doporučit tento hotel,byl jsem tam letos v březnu.Super poloha na Montmartru,pár kroků od metra

http://www.booking.com/hotel/fr/amarys- ... 61e7f6cafd

vomys
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 17. 09. 2010, 16:58
Stav: Offline

Re: Paříž - Beauvais

Příspěvek od vomys »

vomys píše:Ahoj, jedu na 3 dny do paříže - na vlastní pěst bez cetovky. Můžete mi poradit nějaký prozloušený ubytování - může být i dál z centra. Pojedu autem. Díky moc


Díky za tip. kouknu se na to. Je to dost dobrá poloha, to je rpavda, ale problém bude asi s parkováním tam v centru. i když hotel bude levnější, na parkovným se asi prohnu. Nevíš jak to bylo když jsi tam byl ty? taky autem? díky


Odpovědět