Amsterdam - přestup

Kace
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 09. 2009, 15:57
Stav: Offline

Amsterdam - přestup

Příspěvek od Kace »

Dobrý den,
chci letět do Jižní Ameriky přes Amsterdam, ale na přestup mám 1 hodinu 5 minut, pokud by ČSA přijelo přesně načas. Je reálné to za tento čas stihnout? Vůbec nemám představu jak velké je letiště, nebo zda je tento čas dostačující...moc Vám děkuji za jakoukoliv reakci, hodně to spěchá, letenky musím koupit dneska, nejpozději zítra :( . Díky :)


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od Night fly »

Realne to je, ale je to dost natesno. Nicmene zvladnout se to da (samozrejme bez okouneni po obchodech ci muzeu). Je to tak akorat na to v klidu dojit od gatu ke gatu, skrz pasovku, zajit si na zachod a postavit se do fronty na security (kazdy gate ma svou, u dalkovek zacinaji prohlizet i hodinu pred odletem).

Kace
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 09. 2009, 15:57
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od Kace »

díky moc za tak rychlou odpověď :) mě by totiž ten let s KLM vyhovoval, je hodně rychlý a nemusela bych cestou strávit den a půl :) můžu se ještě zeptat, zda ty letadla na sebe nečekají, když jsou to vlastně přípoje? eventuelně pokud by mi to uletělo, protože bych nestihla se včas dostat ke gatu, tím že bychom doletěli z Prahy později, mám vůbec nárok, aby mi našli místo v nějakém dalším letadle?

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od Yankee Alpha »

Kace píše:můžu se ještě zeptat, zda ty letadla na sebe nečekají, když jsou to vlastně přípoje?

V naprosté většině ne, jedině asi v případě, že by vás z toho přípoje bylo nad 30 lidí, a to záleží čistě na rozhodnutí letecké společnosti.
eventuelně pokud by mi to uletělo, protože bych nestihla se včas dostat ke gatu, tím že bychom doletěli z Prahy později, mám vůbec nárok, aby mi našli místo v nějakém dalším letadle?

Ano, pokud bys kvůli zpožděnému příletu nestihla návazný spoj, tak tě buď předělají na následující let (pokud je nějaký), nebo ti najdou jinou trasu :)

Kace
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 09. 2009, 15:57
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od Kace »

předpokládám, že budu jediná z toho letadla, kdo bude mít tento směr cesty :D haha....děkuju moc za infa :wink:


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od Night fly »

Kace píše:předpokládám, že budu jediná z toho letadla, kdo bude mít tento směr cesty :D haha....děkuju moc za infa :wink:


To bych nepredjimal :wink: Stalo se mi v dubnu, ze nas z Prahy letelo pres CDG na stejnou navaznou dalkovku 39 - nejaky skolni vylet a ja...

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od OR »

Z vlastni zkusenosti - 1.05 je na prestup v Amsterdamu v pohode. Samozrejme v pripade, ze to neprileti s vetsim nez 20 minutovym zpozdenim.
Pokud to uleti, postaraji se - dalsi let, presmerovani jinudy, hotel.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od Zlin142 »

Kace píše:předpokládám, že budu jediná z toho letadla, kdo bude mít tento směr cesty :D haha....děkuju moc za infa :wink:


Aby ses nedivila... Ale jinak bys to měla stihnout a AMS je na přestupování velmi dobré letiště. Letenku si kup, pokud je to jeden itinerář tak případné problémy se zmeškaným odletem jsou věcí aerolinky a obrať se na místě na "KLM Transfer Desk".

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od bubo »

Night fly píše:......a postavit se do fronty na security (kazdy gate ma svou, u dalkovek zacinaji prohlizet i hodinu pred odletem).

nevim, jak ne-schengenske terminaly, ale ty Schengenske uz jsou za jednotnou security (jako treba T2 v praze) - byl jsem tam v cervnu a prekvapilo me to, äni nevim, kdy to zmenili.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od Night fly »

bubo píše:
Night fly píše:......a postavit se do fronty na security (kazdy gate ma svou, u dalkovek zacinaji prohlizet i hodinu pred odletem).

nevim, jak ne-schengenske terminaly, ale ty Schengenske uz jsou za jednotnou security (jako treba T2 v praze) - byl jsem tam v cervnu a prekvapilo me to, äni nevim, kdy to zmenili.


Prave ze ty ne-schengenske gaty, odkud odletaji dalkovky KLM (napr. cely prst E) maji kazdy svou security.

Kace
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 09. 2009, 15:57
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od Kace »

díky :) letenka koupena!!! haha:D tak trávit 15 hoind v letadle se školním výletem je opravdu můj sen :wink:

Vendy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 17. 03. 2009, 21:45
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od Vendy »

ahojky, 25 odletam do USA pres amsterodam. bylo mi receno ze je to na stejnym terminalu. chtela bych se zeptat, jaka je tam orientace, proste jakej prestup, jestli mam cekat jako v parizi zmatek s tim, ze sipky dolu jsou rovne a podobne. mela bych mit pres dve hodiny na prestup, tak doufam, ze nebudou nejake vanice nebo co, abych odlitla na cas. jeste bych se chtela zeptat na ten pytlik. nikdy jsem si ho nebrala, ale ted v zime jsem si rekla, ze kdybych nekde mela zustat, tak si ten make-up a neco na umyti a tak vemu. na aerolinkach mi rekli, ze je jedno, jak je ten pytlik veliky, ale ze objem tekutin v nem nesmi presahnout 1 litr (baleni max do 100 ml kazde), ale tady jsem nekde cetla, ze ten pytlik prave ma mit obsah 1 litr. no koupila jsem 3 litrovej a ma tam napis zip zap, ale aerolinky rekli, ze by to vadit nemelo, tak se chci jeste radeji optat tech zkusenych. diky za odpoved. Vendy

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od tygrlive »

Aplikace vyuzivajici mashup google maps a nejake letecke aplikace, ukazuje ruch kolem letiste v Amsterodamu. PECKA! http://casper.frontier.nl/

Prochaine
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 31. 07. 2009, 14:28
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od Prochaine »

Při přestupu v AMS, kdy tlačí čas, doporučuji u pasovky, kde byla fronta na 20 minut, jít bokem a stál tam chlápek, který spěchající pouštěl jinudy.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od vitezslav »

2h na přestup v AMS je naprosto dostačující a bez problémů se tam vyzná i neanglicky mluvící jedinec. S chaosem v Paříži se to nedá srovnat. Terminál má samozřejmě víc křídel, ale všechno je to jeden průchozí barák.


Odpovědět