Amsterdam - přestup

nevazsa
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 20. 06. 2010, 11:41
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od nevazsa »

Ahoj lidankove a lidinky :D
12. zari frcim do ameru z PRG (cislo letu KL 1352) pres AMS (cislo letu MP0635) do MCO na prestup mam 1:2Ohod a jelikoz nejsem plynne hovorici obcan anglicky tak bych se chtel zeptat zda-li se to da stihnout presunout na gate z ktereho letim do Orlanda? udajne by to melo pristat na stejnym gate, ale co jsem koukal na stejny let co leta kazdy den tak to ma z PRG pristani v hale 2 a odlet je z haly 3 nemate nekdo podobne zkusenosti? za vase sluvka predem dekuju !!!!!!


Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od Cherokee »

nevazsa píše:Ahoj lidankove a lidinky :D
12. zari frcim do ameru z PRG (cislo letu KL 1352) pres AMS (cislo letu MP0635) do MCO na prestup mam 1:2Ohod a jelikoz nejsem plynne hovorici obcan anglicky tak bych se chtel zeptat zda-li se to da stihnout presunout na gate z ktereho letim do Orlanda? udajne by to melo pristat na stejnym gate, ale co jsem koukal na stejny let co leta kazdy den tak to ma z PRG pristani v hale 2 a odlet je z haly 3 nemate nekdo podobne zkusenosti? za vase sluvka predem dekuju !!!!!!

Ak pristanete z Prahy, tak to bude v casti letiska, kde sa vybavuju lety do Schengenskej zony. Budete musiet prejst pasovou kontrolou a bezat do svojho gatu. Ak nebudete mat meskanie, alebo nebudu hmly, tak by ste to mali stihnut. Otazkou je, ci to stihne aj batozina.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od Zlin142 »

nevazsa píše: ale co jsem koukal na stejny let co leta kazdy den tak to ma z PRG pristani v hale 2 a odlet je z haly 3 nemate nekdo podobne zkusenosti? za vase sluvka predem dekuju !!!!!!


To jsou informace o příletovém/odletovém terminálu, tzn. pro ty kteří mají AMS jako cíl nebo start cesty, pro vás víceméně irelevantní informace.
Pro přestup potřebujete vědět z jakého "prstu" letadlo letí, resp. k jakému přiletí.
Pokud se dívám na web Schipholu tak linka Martinairu do Orlanda lítá nejspíš z G, lety KLM a ČSA z Prahy přistávají v Schengenské části, obvykle B nebo C, tzn. z opačného konce letiště.
Za 1:20 by se to mělo dát v relativní pohodě zvládnout, ale znamená to jít svižně a nikde se moc nezastavovat, protože vzdálenost mezi koncem prstu B/C a koncem prstu G je cca 1.8 km a obvykle bývá docela obstojná fronta na pasové kontrole mezi Schengenskou a neSchengenskou částí letiště, která může zabrat klidně 10-15 minut, takže počítejte že těch 30+ minut vám přesun nejspíš zabere.
Amsterdamské letiště je ale velmi přehledné a oproti jiným "uživatelsky přívětivé", takže se po příletu podívejte na některý z monitorů s odletovými informacemi (je jich všude dost) pro ověření čísla gatu (např. včera let MP635 letěl z G09) a pak jen sledovat cedule k "gates G"

Obrázek
Naposledy upravil(a) Zlin142 dne 08. 07. 2010, 13:50, celkem upraveno 1 x.

nevazsa
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 20. 06. 2010, 11:41
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od nevazsa »

Supeeeer Moc Dekuju!

Ewyka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 03. 2011, 17:09
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od Ewyka »

Ahoj,
mám pár dotazů. Chystám se koncem června letět do Californie takto:
PRG 7:00 - AMS 8:40 let OK616
AMS 9:50 - LAX 11:50 let KL601
kupováno jako jedna letenka.
Na přestup 1h 10minut. Z fóra jsem pochopila, že to stihnout lze, pokud přiletíme na čas. Ale nemám žádné zkušenosti, resp. ještě jsem neletěla :( . Létá ČSA na čas nebo je to jako s ČD? :) Kam mám jít, pokud mi spoj KLM uletí? Za jakých podmínek můžu použít tu "předbíhací" frontu na pasovou kontrolu? A jak vlastně tu předbíhací frontu poznám? :D

Předem moc diky za každou odpověď


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od flyingblue »

Ewyka píše:Ahoj,
mám pár dotazů. Chystám se koncem června letět do Californie takto:
PRG 7:00 - AMS 8:40 let OK616
AMS 9:50 - LAX 11:50 let KL601
kupováno jako jedna letenka.
Na přestup 1h 10minut. Z fóra jsem pochopila, že to stihnout lze, pokud přiletíme na čas. Ale nemám žádné zkušenosti, resp. ještě jsem neletěla :( . Létá ČSA na čas nebo je to jako s ČD? :) Kam mám jít, pokud mi spoj KLM uletí? Za jakých podmínek můžu použít tu "předbíhací" frontu na pasovou kontrolu? A jak vlastně tu předbíhací frontu poznám? :D

Předem moc diky za každou odpověď


Zustan v klidu, prinejhorsim poletis pres JFK.

Ewyka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 03. 2011, 17:09
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od Ewyka »

flyingblue píše:
Ewyka píše:Ahoj,
mám pár dotazů. Chystám se koncem června letět do Californie takto:
PRG 7:00 - AMS 8:40 let OK616
AMS 9:50 - LAX 11:50 let KL601
kupováno jako jedna letenka.
Na přestup 1h 10minut. Z fóra jsem pochopila, že to stihnout lze, pokud přiletíme na čas. Ale nemám žádné zkušenosti, resp. ještě jsem neletěla :( . Létá ČSA na čas nebo je to jako s ČD? :) Kam mám jít, pokud mi spoj KLM uletí? Za jakých podmínek můžu použít tu "předbíhací" frontu na pasovou kontrolu? A jak vlastně tu předbíhací frontu poznám? :D

Předem moc diky za každou odpověď


Zustan v klidu, prinejhorsim poletis pres JFK.


Díky, teď už jsem naprosto klidná... :)

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od OR »

Ewyka píše:Ahoj,
mám pár dotazů. Chystám se koncem června letět do Californie takto:
PRG 7:00 - AMS 8:40 let OK616
AMS 9:50 - LAX 11:50 let KL601
kupováno jako jedna letenka.
Na přestup 1h 10minut. Z fóra jsem pochopila, že to stihnout lze, pokud přiletíme na čas. Ale nemám žádné zkušenosti, resp. ještě jsem neletěla :( . Létá ČSA na čas nebo je to jako s ČD? :) Kam mám jít, pokud mi spoj KLM uletí? Za jakých podmínek můžu použít tu "předbíhací" frontu na pasovou kontrolu? A jak vlastně tu předbíhací frontu poznám? :D

Předem moc diky za každou odpověď



Pokud nebude mit ranni let z Prahy nejake vyraznejsi zpozdeni (rekl bych pul hodiny), stiha se to celkem v pohode. Zpozdeni to obcas miva, v tuhle dobu je v AMS hodne priletu a ceka se na slot.

Nad predbihaci frontou jsou cedule myslim Short connection a monitor s cislama letu, ktere ji oficialne smi pouzit. Jestli si dobre pamatuju, je to uplne vlevo i pri ceste do schengenu i pri ceste ze schengenu.

V pripade, ze to uleti, jdi na KLM prepazku Transit (nebo Transfer center) oznacenou T1 -T4 a tam Ti zadarmo predelaji letenku bud na druhy den primo + poukaz na jidlo a hotel a nebo te poslou s prestupem jeste nekde. Mozna budou mit tendenci poslat Te pres Pariz do LA. Nebo necim pozdejsim KLM do USA a pak necim dal.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od firefly »

Jelikož jsem před 14 dny v AMS také přestupovala, mám ještě v živé paměti, že u těch "předbíhajících nebo prioritních "přepážek, byla i pracovnice, která vyvovlávala časy odletů, při kterých je možno do této rychlé řady vstoupit.

Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Amsterdam - přestup

Příspěvek od Zajda »

KL 676 V JUL08 YEGAMS HK 17:40 10:25
BT 610 P JUL09 AMSVNO TK 10:20 14:05

Ha, BT změnil letový řád a Pelikán mi přichystal v AMS lahůdku, celkem je to výzva .... jen teď musím vymyslet, jak na RWY přeskočím z B777 do DASH 400...poprosím pilota, aby trochu upustil pneumatiku :D a nebyl to takový výškový rozdíl....


Odpovědět