Pisa/Florencie

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Pisa/Florencie

Příspěvek od ziletka »

Hledal jsem nejake info o oblasti kolem techto dvou letist a neni tu nikde samostatne vlakno,tak jsem si dovolil ho zalozit. Za par tydnu letim s Ryanairem do Pisy,tak shanim nejake info. S dopravou by problem byt nemel, bus do centra za 1 EUR, vlak do Florencie 5 EUR, takze by me spis zajimaly vase tipy a napady. Nas plan je hned z letiste v Pise vlakem do Florencie, tam zustaneme 2 noci a pak si dame jeden cely den na Pisu. Bohuzel let do BTS odleta v nedeli po 6 rano, hotel se nam platit nechce a letiste je do 4 zavreno - podle googlu by se melo dat dostat z centra Pisy na letiste za 45 min pesky - mate s tim nekdo zkusenosti. Diky za jakekoliv tipy!


tomaas.p
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 12. 07. 2007, 10:36
Stav: Offline

Re: Pisa/Florencie

Příspěvek od tomaas.p »

absolvovali jsme podobnou trasu, jako popisuješ. Z centra Pisy dojdeš na letiště za půl hodinky pohodlnou cestou městem a pak vilovou čtvrtí. Nedoporučuji hotel "na letišti" (jméno si nepamatuji), je nejblíž, ale špatně pěšky dostupný.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Pisa/Florencie

Příspěvek od context »

ziletka píše:Hledal jsem nejake info o oblasti kolem techto dvou letist a neni tu nikde samostatne vlakno,tak jsem si dovolil ho zalozit.

som Ti chcel poslať link na môj tripreport tu na fóre ale zistil som, že som ho vôbec nepostol :roll:
asi starnem :?

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Pisa/Florencie

Příspěvek od ziletka »

context píše:
ziletka píše:Hledal jsem nejake info o oblasti kolem techto dvou letist a neni tu nikde samostatne vlakno,tak jsem si dovolil ho zalozit.

som Ti chcel poslať link na môj tripreport tu na fóre ale zistil som, že som ho vôbec nepostol :roll:
asi starnem :?

Tak to je dobre, taky obcas mivam takove seky.....kdybys ho prece jen nekde nasel, tak ho posli, rad si prectu :D

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Pisa/Florencie

Příspěvek od creyman »

Zkopíroval jsem "část Pisa" z tripreportu, který jsem sem dával. Jinak doprava letiště město je tak pohodová jako v Bergamu, možná je to ještě blíž. 1Eu bych nešetřil a klidně se projel, než se trmácet pěšky.

"Podvečerní přílet do PSA. Letiště má snad poslední metry dráhy a hned za ní je město a první domy. Cestou do hotelu startovala letadla jedno za druhým, včetně vojenských. Těch stálo na letišti snad dvacet. Přelety byly až neuvěřitelně nízko. Hotel – předělaný starý klášter S.Crose in Fossabanda za 55 eu pro dva i se snídaní další tip který nemá chybu. Atmosféra, nádvoří, kostelní věž se zvonem. Ráno první zvonění v 7.30 vás probudí i kdyby selhal budík v mobilu. Z nádraží cca 10 min chůze. Kdy by v klášteře čekal zimu, opak byl pravdou. Klášterní hotel byl až přetopen. Dopoledne v úterý jsme prošli město, nasáli atmosféru strého italského městečka a zjistili, že věž v Pise je ve skutečnosti šikmější, než jsme si mysleli. Ve dvanáct hodin je odlet na Maltu, tak máme co dělat. Po městě se dá všude pěšky celkem s přehledem a rychle."


tomaas.p
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 12. 07. 2007, 10:36
Stav: Offline

Re: Pisa/Florencie

Příspěvek od tomaas.p »

creyman píše:Zkopíroval jsem "část Pisa" z tripreportu, který jsem sem dával. Jinak doprava letiště město je tak pohodová jako v Bergamu, možná je to ještě blíž. 1Eu bych nešetřil a klidně se projel, než se trmácet pěšky.


Cesta na letiště PSA za 1E je jistě příjemná, busy na odlety 6h. v neděli ráno z centra Pisy však žádné nejedou (nebo alespoň v červenci nejely) ... a 15-20E za 2km jízdy taxíkem se nám dávat nechtělo.

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Pisa/Florencie

Příspěvek od ziletka »

Diky,tveho trip reportu jsem si nevsimnul. Samozrejme mi nejde o to usetrit euro,ale zabit nejak cas pred rannim odletem, kdyz je letiste pres noc zavrene. Da se vubec v Pise v noci neco delat, discotek apod. tam asi moc nebude,co?

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Pisa/Florencie

Příspěvek od creyman »

ziletka píše:Diky,tveho trip reportu jsem si nevsimnul. Samozrejme mi nejde o to usetrit euro,ale zabit nejak cas pred rannim odletem, kdyz je letiste pres noc zavrene. Da se vubec v Pise v noci neco delat, discotek apod. tam asi moc nebude,co?


To nemohu posoudit, byli jsme v pizerii a pak na hotel. Cesta nás unavila :)

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Pisa/Florencie

Příspěvek od PDan »

creyman píše:Zkopíroval jsem "část Pisa" z tripreportu, který jsem sem dával. Jinak doprava letiště město je tak pohodová jako v Bergamu, možná je to ještě blíž. 1Eu bych nešetřil a klidně se projel, než se trmácet pěšky.

"Podvečerní přílet do PSA. Letiště má snad poslední metry dráhy a hned za ní je město a první domy. Cestou do hotelu startovala letadla jedno za druhým, včetně vojenských. Těch stálo na letišti snad dvacet. Přelety byly až neuvěřitelně nízko. Hotel – předělaný starý klášter S.Crose in Fossabanda za 55 eu pro dva i se snídaní další tip který nemá chybu. Atmosféra, nádvoří, kostelní věž se zvonem. Ráno první zvonění v 7.30 vás probudí i kdyby selhal budík v mobilu. Z nádraží cca 10 min chůze. Kdy by v klášteře čekal zimu, opak byl pravdou. Klášterní hotel byl až přetopen. Dopoledne v úterý jsme prošli město, nasáli atmosféru strého italského městečka a zjistili, že věž v Pise je ve skutečnosti šikmější, než jsme si mysleli. Ve dvanáct hodin je odlet na Maltu, tak máme co dělat. Po městě se dá všude pěšky celkem s přehledem a rychle."

To zni velmi dobre... budu se muset na tuto dosud mnou opomijenou destinaci zamerit :)

poja
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 681
Registrován: 29. 04. 2007, 11:45
Stav: Offline

Re: Pisa/Florencie

Příspěvek od poja »

ahojte chtěl jsem se zeptat jestli si někdo vybaví jestli je po cestě z letiště na pisa centrale je nějaký supermercato. na větších nádraží v Italii bývá Spar, může mi to někdo potvrdit i v Pise..máme od příletu do odjezdu vlaku jen necelou hodinu tak se nemůžem nikde moc zdržovat...díky

sv.i
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 78
Registrován: 14. 06. 2007, 19:58
Stav: Offline

Re: Pisa/Florencie

Příspěvek od sv.i »

nemá někdo zkušenost, jak se dostat z Pisy k moři? Nějaký pěkný koupání?

Letím tam v září na 2 dny (na prohlídku spolu s Florencií je to málo a na samotnou Pisu asi moc dlouho).

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pisa/Florencie

Příspěvek od majkl666 »

sv.i píše:nemá někdo zkušenost, jak se dostat z Pisy k moři? Nějaký pěkný koupání?

Letím tam v září na 2 dny (na prohlídku spolu s Florencií je to málo a na samotnou Pisu asi moc dlouho).

Vyhlášené koupání je v městečku Viareggio, je to zhruba 20 km severně od Pisy a jezdí tam docela často vlaky z Pisa Centrale, stojí tam jak regionální vlaky tak i dálkové, ale ty jsou samozřejmě za příplatek. Jinak cena zpáteční jízdenky je myslím okolo 5 eur. Ale nečekej žadnou čistotu moře, je to sice jedno z vyhlášených letovisek, ale mě se tam moc nelíbilo, ale je to pouze můj názor, znám lidi co se tam často vracejí.

Lukino
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 20. 01. 2009, 10:08
Stav: Offline

Re: Pisa/Florencie

Příspěvek od Lukino »

Viareggio? Fuj... Jestli tohle je top, tak nechci vidět ostatní. Moje jediná zkušenost - otřesná po všech stránkách - od moře, přes soukromé pláže, po vzdálenost od nádraží. Příště vím, že Pisa a okolí jen na památky a přírodu - na koupání jsou tisíce lepších destinací....

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Pisa/Florencie

Příspěvek od majkl666 »

Lukino píše:Viareggio? Fuj... Jestli tohle je top, tak nechci vidět ostatní. Moje jediná zkušenost - otřesná po všech stránkách - od moře, přes soukromé pláže, po vzdálenost od nádraží. Příště vím, že Pisa a okolí jen na památky a přírodu - na koupání jsou tisíce lepších destinací....


Jako ja už bych tam do moře taky nevlezl, je fakt hnusné, ale v těchto místech bohužel jiné a lepší koupání nenajdeš. Co se týče soukromých hotelových pláží tak s tím musíš počítat na většině míst v Italii. Jestli za koupáním do itálie, tak jedině kalábrie, nebo Sicilie a Sardinie. Ale Viareggio je prostě město s vyhlášeným koupáním v moři v té části itálie. A to že nádraží je daleko??? Je přesně 1 km od pláže pořát rovně po ulici Giuseppe Mazzini, to ti dělá problém ujít 1 km??? :D :D Jinak od nádra jezdi taky bus MHD a stojí tam taxi pro velké zhnilochy :D Souhlasím, že na koupání je tisíce lepších míst :D

Lukino
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 20. 01. 2009, 10:08
Stav: Offline

Re: Pisa/Florencie

Příspěvek od Lukino »

majkl666 píše:A to že nádraží je daleko??? Je přesně 1 km od pláže pořát rovně po ulici Giuseppe Mazzini, to ti dělá problém ujít 1 km??? :D :D


1 km je to, pokud zrovna na nádraží neporadí dost blbě... Jeli jsme tam neplánovaně, jen jsme koukli, kde staví vlak blízko - jenže dobrá duše na nádraží nás poslala nikoli kolmo dolů, nýbrž dost daleko - při 39°C, co tenkrát bylo - přesně řečeno 3,6 km podle mapy :?


Odpovědět