Atény (ATH) - přestup

Odpovědět
tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Atény (ATH) - přestup

Příspěvek od tygrlive »

zdravím znalce :)

příští týden letím s Emirates DXB-ATH a odtud pokračuji s OK do Prahy. Nevíte, jak je složité vymotat se a zase namotat na Aténách? Předpokládám, že transitem mě jít nenechají a nenacheckují mě na OK linku. Pokud se pletu, budu rád.

(sorry, s přestupem mezi různě kódovanými lety zatím nemám zkušenost, s Aténami už vůbec. Tam letím přes DUS a ten zase znám docela dobře..)


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Atény (ATH) - přestup

Příspěvek od Globik »

Kolik máš na přestup?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Atény (ATH) - přestup

Příspěvek od Night fly »

tygrlive píše:zdravím znalce :)

příští týden letím s Emirates DXB-ATH a odtud pokračuji s OK do Prahy. Nevíte, jak je složité vymotat se a zase namotat na Aténách? Předpokládám, že transitem mě jít nenechají a nenacheckují mě na OK linku. Pokud se pletu, budu rád.


Ruzne kody nehraji roli. Pokud to mas na jedne letence, tak te nechaji jit tranzitem, i kdyz nebudes mit BP na let ATH-PRG (ten dostanes na tranzitni prepazce). A odeslani zavazadel neni na letence vubec zavisle - uz nekolikrat jsem si nechal udelat through check-in kufru, prestoze jsem mel segmenty na ruznych letenkach (i s ruznymi spolecnostmi).

Takze: pokud mas oba lety na jedne letence, nic neres a bez rovnou tranzitem, BP dostanes bud na transit counteru, nebo primo na gatu. Pokud ne; zkus pred odletem z DXB online ckin na ten segment ex ATH. A pri odbaveni zavazadla v DXB si ho nech poslat az do PRG. A jedine pokud by nic z vyse uvedeneho nevyslo, res "cele kolecko" vc. vyzvednuti zavazadel a opetovneho ckinu v odletove hale.

I zde na foru se to uz resilo: viz tady.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Atény (ATH) - přestup

Příspěvek od tygrlive »

Globík píše:Kolik máš na přestup?


to by melo byt v pohode, v DUS 2,5h a v ATH 3h :)

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Atény (ATH) - přestup

Příspěvek od tygrlive »

Night fly píše:
tygrlive píše:zdravím znalce :)

příští týden letím s Emirates DXB-ATH a odtud pokračuji s OK do Prahy. Nevíte, jak je složité vymotat se a zase namotat na Aténách? Předpokládám, že transitem mě jít nenechají a nenacheckují mě na OK linku. Pokud se pletu, budu rád.


Ruzne kody nehraji roli. Pokud to mas na jedne letence, tak te nechaji jit tranzitem, i kdyz nebudes mit BP na let ATH-PRG (ten dostanes na tranzitni prepazce). A odeslani zavazadel neni na letence vubec zavisle - uz nekolikrat jsem si nechal udelat through check-in kufru, prestoze jsem mel segmenty na ruznych letenkach (i s ruznymi spolecnostmi).

Takze: pokud mas oba lety na jedne letence, nic neres a bez rovnou tranzitem, BP dostanes bud na transit counteru, nebo primo na gatu. Pokud ne; zkus pred odletem z DXB online ckin na ten segment ex ATH. A pri odbaveni zavazadla v DXB si ho nech poslat az do PRG. A jedine pokud by nic z vyse uvedeneho nevyslo, res "cele kolecko" vc. vyzvednuti zavazadel a opetovneho ckinu v odletove hale.

I zde na foru se to uz resilo: viz tady.


Dikes, to jsem chtel slyset :)


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Atény (ATH) - přestup

Příspěvek od Globik »

To je maximálně v pohodě. I když bys musel znovu začekovat zavazadlo. ATH je relativně malé letiště, vzhledem k velikosti aglomerace a dalšího území, které obsluhuje a turistického potenciálu. Od některých gatů se jde dost velký kus chodbou pod plochou, ale rozhodně to není FRA. Takže budeš možná ještě čekat, než otevřou checkin.
Btw.právě v ATH na letu s OK se mi jednou vyplatilo být mezi prvními na checkinu. Shodou okolností se mnou letěl na trase PRG-ATH symfonický orchestr Č.Rozhlasu + pár cesťáků (letadlo bylo plné) a po dvou týdnech zrovna náhodou letěli zpět stejným letem jako já + pár dalších cesťáků. Tam to byl let s 734, zpět s 735. Myslíte, že se všichni vešli? :lol:

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Atény (ATH) - přestup

Příspěvek od tygrlive »

Globík píše:To je maximálně v pohodě. I když bys musel znovu začekovat zavazadlo. ATH je relativně malé letiště, vzhledem k velikosti aglomerace a dalšího území, které obsluhuje a turistického potenciálu. Od některých gatů se jde dost velký kus chodbou pod plochou, ale rozhodně to není FRA. Takže budeš možná ještě čekat, než otevřou checkin.
Btw.právě v ATH na letu s OK se mi jednou vyplatilo být mezi prvními na checkinu. Shodou okolností se mnou letěl na trase PRG-ATH symfonický orchestr Č.Rozhlasu + pár cesťáků (letadlo bylo plné) a po dvou týdnech zrovna náhodou letěli zpět stejným letem jako já + pár dalších cesťáků. Tam to byl let s 734, zpět s 735. Myslíte, že se všichni vešli? :lol:


nevešli a nejmenší museli do futrálu na basu a heligón :)))

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Atény (ATH) - přestup

Příspěvek od tygrlive »

Night fly píše:
tygrlive píše:zdravím znalce :)

příští týden letím s Emirates DXB-ATH a odtud pokračuji s OK do Prahy. Nevíte, jak je složité vymotat se a zase namotat na Aténách? Předpokládám, že transitem mě jít nenechají a nenacheckují mě na OK linku. Pokud se pletu, budu rád.


Ruzne kody nehraji roli. Pokud to mas na jedne letence, tak te nechaji jit tranzitem, i kdyz nebudes mit BP na let ATH-PRG (ten dostanes na tranzitni prepazce). A odeslani zavazadel neni na letence vubec zavisle - uz nekolikrat jsem si nechal udelat through check-in kufru, prestoze jsem mel segmenty na ruznych letenkach (i s ruznymi spolecnostmi).

Takze: pokud mas oba lety na jedne letence, nic neres a bez rovnou tranzitem, BP dostanes bud na transit counteru, nebo primo na gatu. Pokud ne; zkus pred odletem z DXB online ckin na ten segment ex ATH. A pri odbaveni zavazadla v DXB si ho nech poslat az do PRG. A jedine pokud by nic z vyse uvedeneho nevyslo, res "cele kolecko" vc. vyzvednuti zavazadel a opetovneho ckinu v odletove hale.

I zde na foru se to uz resilo: viz tady.


Tak zive z Aten potvrzuji, ze me s usmevem na okenku Transit a pred logy jako KLM, AF, CSA poslali krasne ven, ze Transit jako nee :)) (a mam to na jedne letence) v pohode jsem ale vse zvladl a uz cekam...


Odpovědět